Treść opublikowana przez Gutterman
-
Opinie na temat silnika Audi A4 B6 2.4 V6
Podpinam sie bo tez jestem zainteresowany i przymierzam sie na ten silnik ( głownie dla tego ze v6)
- Spalanie
- Spalanie
- Spalanie
-
Spalanie
Tutaj mała pojemność nie idzie w parze z oszczędnością. Jak miałem uszkodzony przepływomierz to 14L(benzyny)/100km potrafił spalic. A teraz przy spokojnej jezdzie ok 8L. Podłacz pod VAG'a moze tez masz cos z przepływomierzem lub sonda Lambda ?
-
[AHL] wymiana rozrządu i sprzęgła
Rozrząd co 60 tys Ja jak kupiłem mojego miał w zeszłym roku 149 tys. Nie widziałem żadnej naklejki żeby był rozrząd robiony wiec myślę albo jakis cofany albo cos, ale lepiej zmienić. Za rozrzad razem ze swiecami i kablami dałem 1200 zl. Na oryginalnych czesciach przejechał 150 tys. Chwała Bogu ze sie zdecydowałem na zmianę tego rozrządu bo w jednym miejscu pasek juz był naderwany . U mnie tez sprzęgło w AHL bierze bardzo wysoko ale jeszcze sie wstrzymam do wiosny albo jakiś objawów
-
Problem z układem kierowniczym.
zmieniam całe koła z oponami. jutro zobaczę.
-
Problem z układem kierowniczym.
tez się tego obawiam . Ktoś może ma jeszcze jakies sugestie ??
-
Problem z układem kierowniczym.
Tak jak w temacie mam problem a mianowicie po 2 tygodniach od założenia zimówek 195/65/15<- (letnie takie same) zauważyłem przy wyk skrętów np wyprzedzanie, zmiana pasa ruchu, czy nawet wyk jakiegoś gwałtowniejszego ruchu kierownica powoduje takie "pływanie samochodu" cos takiego jak by w oponach bylo bardzo mało powietrza (ale mam dość, przod 2.3 tyl 2.5) Nie wiem czym jest to spowodowane jest to odczuwalne powyżej 60-70 km/h. Cale zawieszenie miałem wymieniane 5 tys km temu wraz z końcówkami i drążkami, zrobiona geometria. Może to wina starych opon które sie poddają przy manewrach?? Jutro jadę zmienić bo prawie na kołkach sa. POMOCY:kwasny:
-
Słabe wspomaganie, pompa wyje, płyn się nie porusza
A może po prostu masz gdzieś waz załamany od wspomagania i pompa nie może przepchnac. Znajomy kiedyś tez miał taki problem
-
Problem z wyświetlaną temperatura
Mam problem z wyświetlaną temp na zegarze i na klimie. Dzisiaj rano wsiadłem i normalnie, jeździłem trochę, odstawiłem auto, wieczorem wsiadam patrze i temp zarówno na zegarze (temp. zew) jak i na klimie w °F a wcześniej w °C. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to sie stało i jak to naprawić
-
Audi a4 1.6 przerywa przy ruszaniu i gasnie i duze spalanie
a moze cos z kablami masz ?? Albo z dolotem
-
Audi a4 1.6 przerywa przy ruszaniu i gasnie i duze spalanie
A obroty nie faluja ?? Tylko ido w gore potem normalnie ??
-
Audi a4 1.6 przerywa przy ruszaniu i gasnie i duze spalanie
Jak mi padła przepływka to obroty falowały na wolnych potrafił zgasnać. Po odłączeniu kostki falowanie ustawało. Tak wiec albo padł ci czujnik cieczy, albo cos nie tak z przepustnica, bądź lambda. Przyczyn falowania jest dużo w tych silnikach.
-
Audi a4 1.6 przerywa przy ruszaniu i gasnie i duze spalanie
sprawdź przepływomierz u mnie tez tak bylo
-
Bierze olej
Rozrzad ma 20 tys wiec szkoda zmieniac. Ale dzieki za kosztorys.
-
Bierze olej
a orientujesz się jaki jest koszt mniej więcej takiej wymiany u mechanika ??
-
Bierze olej
3tys km temu zmieniłem olej z Mobil Super™ 3000 X1 5W-40 na Motul 8100 X-Cess 5W-40 (olej zmieniam co 10 tys). Przez te 3tys km zniknęlo mi z miarki juz ok połowa. Na mobilu tez brał na 10tys dolałem ok 1.1l. To była moja druga wymiana w tym aucie oleju. Ogolnie jezdze w trasie 130km w jedna i spowrotem w ciagu tygodnia. Ogólnie ty wydaje mi sie ze bierze olej tylko przy wysokich obrotach ale pewien nie jestem. Niewiem czy mam sie bac czy te silniki tak maja. Nie ma nigdzie widocznych wycieków! pocenie i owszem ale nie leci nigdzie. Pomocy:kwasny:
-
Drążki kierownicze.
ja te febi po 65zl
-
Drążki kierownicze.
Ze wzgledu na cene zdecydowałem sie na FEBI
-
Drążki kierownicze.
Musze wymienic drazki kierownicze i prosze o pomoc w wyborze. Jakiej firmy wybrac drazki.
-
A3 1.6 AKL '97 - nierówna praca, szarpanie 2-3 tyś. obr.
Odłacz wtyczke od przepływomierza (jezeli posiadasz) i zobacz w tedy jaka reakcja u mnie pomogło i juz wymieniłem i wszytko chodzi tylko ze w silniku AHL
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jakie zawieszenie polecicie do 600zl Master sport ,WERTTEILE czy jakies inne
-
nierowne obrotu przycinanie przy przyspieszaniu a nawet gasniecie
Jesli ktos spotkal sie z takimi objawami to proponuje odlaczenie kostki od przeplywomierza i spr reakcji silnika. U mnie pomoglo i teraz musze ogarnac nowa przeplywke:/
-
lusterko poliftowe
ilu pinowe jest lewe lusterko el. bez podgrzewania w w/w aucie Dzieki za pomoc