Treść opublikowana przez Marcin Gugu33
-
Laser red avant! 1.8T
Po przygodzie z żabą na 18 wracam do B5 tym razem Fl Avancik. Dane: 1999r Avant 1.8T Tiptronic Wyposażenie jakie było w aucie fabrycznie: - 5 biegowa skrzynia w Tip - Tempomat - Podłokietnik x2 - Składana tylna kanapa - Tapicerka welurowa - Elektryczne lędźwie - Sub w bagażniku - AIR-BAG - 2 elektryczne szyby - 2 elektryczne lusterka - ABS - Climatronic -Felgi Audi 16 - wzór Brillant (zostaną na zimę) Zmiany które zastałem: - Lampy Led tył - Radio pionner - Centralny z pilota - nie oryg.. - Domykanie szyb z pilota Plany: - Założone oryginalne lampy tył 2 LF - Zakupiony kit -40 KW - Lusterko w kolor prawe duże - Grill na czarno - Fele Avus/Brillant/Five Flat 17/18" - Lampy przód czarne + Bi h7 lub Koito - Kierunki USA - Fotele grzane - Wymiana podświetlenia wnętrza - Dekory piano/czerwone welur - Kierownica do Tiptronica - Gładki zderzak - Dokładka zderzaka tył RS/S?? - Lotka/daszek klapy - Ogarnąć audio - słabo gra sub - Grzane lusterka - FIS - Tłumik końcowy ?? - Przyciemnienie szyb ?? - Zaspawać dokładki i w kolor - Ogarnąć komorę silnika W tej chwili po za eksploatacyjnymi sprawami chcę doprowadzić auto do porządku. Na zimę zabezpieczona woskiem. Mile widziane pomocne komentarze!
-
Klapa przedlift do FL podejdzie ?
Witam - czy klapa tył avant przed lift podejdzie do Lifta? wgl czym sie różnią oprócz listwy i przycisku? tą listę z fl można przełożyć do przedliftowej ?
-
[B5 APS] Fake S4 Silver & Black Avant
A jak sie ma ta replika? miekkie guufno czy spokojnie latasz?
-
[B5 APS] Fake S4 Silver & Black Avant
Ciekawa fura, no i fajnie ze ktoś z okolicy Gdyni ??
-
1.8T co zrobić z klapką od sztangi WG?
Witam dziś rozbierałem katalizator i miałem w końcu możliwość sprawdzenia jak wygląda ta klapka bo przeczuwałem, że to ona tak głośno brzęczy przy schodzeniu z obrotów.. Co radzicie z tym zrobić? Dam rade coś naprawić? musze zdejmować czy na aucie? co wyciągać? co sprawdzić jak zrobić?
-
[ALL B5] Podłączenie kierownicy multifunkcyjnej i Radia po CAN
Czy posiadając automat - tiptronik- co jest potrzebne do podłączenia kierownicy 3-ramiennej z przyciskami? jest jakiś manual?
-
Regeneracja - Manetka TEMPOMATu
Siema sprawdzałem czy mój tempomat żyje bo od kiedy kupiłem zero reakcji. Pod Vagiem pokazuje że sie załącza tylko w momencie gdy trzymam przycisk i manetke podciągam do Siebie - jakbym chciał mrugać długimi - wtedy Vag pokazuje 11 na tempomacie. Co może być uszkodzone? Żeby wyczyścić wystarczy rozebrać manetkę czy zdjąć z kolumny i dopiero??
-
Wyciągniecie turbosprężarki oraz ustawienie sztangi wastegate w Audi A4 B5 1.8T AEB
Rozumiem ze bez wyciągania turba nie sprawdze prawidłowości ciśnienia? brzęczenie mnie dopadło..
-
Audi 1.8t na hamowni brak mocy.
jak tam kolego temat?
-
1.8T ANB Stuki na gorącym silniku oraz klapa WG?
kolego jak problem?
-
Turbina ANB 150KM->131KM
Kolego i jak tam Twoja sytuacja?
-
1.8T+Tip co to za odłączona część? Wycieki. Jak uszczelnić, gdzie to leci?
Mogę ją wyjąć skoro jest odłączona i jeżdzić a miedzy czasie ją ogarnąć? bo weże totalnie połamane no i w niej pewnie tez troche zabawy.
-
1.8T+Tip co to za odłączona część? Wycieki. Jak uszczelnić, gdzie to leci?
1 i 6 foto to właśnie COŚ co nie ma podłączonej wtyczki i węże z góry i dołu sztukowane rozłączone.. Umyć silnik przed rozbieraniem? Żeby zobaczyć gdzie leci czy bez rozbierania nie umyje za dobrze? Wlasnie ogarnąłem VAG w lapku i jest trochę błędów więc coś tam się dzieje..
-
1.8T+Tip co to za odłączona część? Wycieki. Jak uszczelnić, gdzie to leci?
Siema, w końcu doszło do wymiany standardowej po kupnie czyli oleje i filtry. Filtr paliwa ledwo sie trzymał i tyle syfu.. Kabinowy też słaby. Ale niestety najgorsze to wszędzie olej: 1. Z przodu po stronie pasażera z rury od turba na łączeniu? 2. Na środku pod paskami mokro 3. Po prawej czyli pasażera jakieś urządzenie? jakby wirnik na sztukowane rurek a i tak odłączone są a kostka też odłączona.. co to jest i jakie przyczyny mogą być niechciane? 4. Skrzynia tip i tez cała mokra.. no cóz miała być bajka a wszyło jak zawsze, auto mi odpowiada to kolejne audi i a4 u mnie chciałbym juz coś na dłużej wiec powiedzcie co robić by to wszystko ogarnąć. Po woli zbliżam sie do wymiany rozrządu ale te wycieki to trochę ich za dużo. co radzicie?
-
Wymiana soczewek - mały DIY
Spoko, tylko jak to świeci w porównaniu ORI z B5 do tego Bi halogenu na H7??
-
Wymiana soczewek - mały DIY
Pewnie trochę trzeba rzeźbić ale montują.. Ja mam dylemat czy warto pchać kasę w regenerację oryginalnych czy robić Bi.. a Koito to już całkiem sztos.
-
Wymiana soczewek - mały DIY
A jaka jest oryginalna w polifcie?
-
Jaki rozrzad do AEB?
Panowie do 1.8T ANB jaki zestaw rozrządu? I jakie ceny mają? Poprzedni właściciel 4 lata temu zmieniał i zrobił 42k km ale lata swoje ma, jak uważacie? I jaki zestaw napinacz i łańcuszka hydraulicznego bo będę diagnozował ale orientacyjnie chce wiedzieć jaki koszt. Pozdrawiam
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Kolego Bart-S lub może ktoś jeszcze jest w temacie automatu o B5 tiptronicu można pogadać?
-
Dolne Listwy drzwi od S4 b6 do B5
Chodziło o poglądowe listwy o które mi chodzi. A w dodatku zauważ temat rozmowy.
-
Dolne listwy-jakie kupić?
montował ktoś juz te listwy do B5? można to po prostu zamienić z oryginalnych w b5? http://allegro.pl/audi-a4-s4-rs4-b6-b7-listwy-avant-sedan-plastik-i7006804673.html?reco_id=459e444a-ba8b-11e7-9187-246e96321100&ars_rule_id=201#thumb/1
-
Dolne Listwy drzwi od S4 b6 do B5
montował ktoś juz te listwy do B5? można to po prostu zamienić z oryginalnych w b5? http://allegro.pl/audi-a4-s4-rs4-b6-b7-listwy-avant-sedan-plastik-i7006804673.html?reco_id=459e444a-ba8b-11e7-9187-246e96321100&ars_rule_id=201#thumb/1
-
Wymiana soczewek - mały DIY
Odgrzewam kotleta- jaka soczewkę BI można bez problemów zamontować w miejsce oryginalnej? Jakies przeróbki instalacji?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
siema, pacjent 1.8t ANB tiptronik - czy samo kupno ECU z wersji 180km lub ECU z softem coś podciągnie w mocy? Jakie pasują? AJL, AJQ AUQ
-
Głośna praca na wolnych obrotach i przy ruszaniu - napinacz wymieniony 2 msc temu
temat stary, auta juz tego nie mam, ale diagnoze dobrą koledzy dali teraz jest 1.8t anb takze chyba na lepsze