Treść opublikowana przez GILI
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć Wpadaj na spoty 3M
-
Bukowina Tatrzańska 2011 - POGADUSZKI
wszyscy, konkurs się zrobi 4 skoczni OK zobaczymy kto będzie miał najlepsze wyjście z progu i lądowanie z telemarkiem apropos Marek ktoś mi mówił że to ty jesteś na letnim po tej kąpieli w morzu to twoje te cochones na zimowym będzie wyglądał tak samo tylko ze śnieżką w gaciach i sztuczną szczęką metr od twarzy :decayed:
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Jutro robię wymianę w Golfie,miałem jeszcze piątkę Motula,ale w busie i Audi,też by się przydało wymienić,a tam wchodzi ponad 5litrów. może zamówię u dzika,ma po 125zł teraz.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
..Motul 8100 X-cess 5W40 to jest właśnie do dwaipół,czyli do wszystkich tdi na pompie. Kiedy Bieniek kupujesz?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
ile kosztowało 5l takiego? Motul 8100 X-cess 5W40
-
Mamy jakiś budowlańców w klubie?
Wyjdzie na,to samo jak byś miał prostą działkę i budował piwnice.Wydaje mi się jednak,że jeśli masz różnicę poziomów,to i tak trzeba wykonać podmurówkę z jednej strony i zrobić uskok na ławie.Więc lepiej wybudować piwnice(budynek będzie lepiej pracował na równym fundamencie),które jednak są kondygnacją i oprócz wymurowania ścian trzeba położyć instalacje,elektryczne,wod-kan i co.,wytynkować,wymalować,położyć glazurę.... Jeśli nie starczy kasiorki,to zostaw sobie wykończenie jej na lepsze czasy. Dom nie jest duży,więc tym bardziej skłaniał bym się na twoim miejscu do piwnic,zmieścisz tam piec,opał możesz też jakieś pomieszczenie zaadoptować na siłownię,stół bilardowy..... Prawdę mówiąc wolę domy bez piwnic,ale bardziej rozłożyste,jednak nie zawsze da się taki zmieścić na działce.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Ktoś kiedyś mówił,że kupuje Motula w 3M? Potrzebuję 12litrów 8100x-carss
-
Podawajcie swój czas zalogowania!
52 dni, 22 godz. 52 min.
-
Mieszkanie, sprzedaż,podatki...
Sprzedać kupić inne,a na nadwyżki przygotować fakturki na usługi remontowe i/lub faktury na zakup materiałów potrzebnych do remontu wykończenia mieszkania....przecież nie każdy z rodziny,znajomych zbiera rachunki,a prawie każdy przeprowadza remonty
-
Spoty Kościerzyna
może być,tak jak i Ina.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Manewr roku 2010 w F1
-
Będę tatą :-))
Gratuluję Żeby wychować dzieci trzeba mieć dużo cierpliwości i ogromne zapasy spokoju na zapleczu.Mamy trójkę energicznych szkrabów i większość codziennych obowiązków jest zupełnie inna niż przeciętnego człowieka,a auto jest poddawane ciągłym testom odpornościowym i wytrzymałościowym. W tej kategorii A4 nie jest mistrzem zdecydowanie wygrywa Multivan. :)
-
Quattro prośba o wytłumaczenie
Wydaje mi się,że taki post powinien znaleźć się na naszym forum. Najsłynniejszy napęd w Audi Historia napędu quattro sięga marca 1980r,gdy na salonie motoryzacyjnym w Genewie ukazało się Audi Quattro 2.1 l. o mocy 200 KM. Po tym debiucie napęd tego typu był coraz lepszy i trafiał do innych modeli aut niemieckiej marki. Do dzisiejszego dnia wyprodukowano ponad 3,3 mln aut z napędem quattro. Quattro I. Napęd przechodzi od silnika przez skrzynię biegówko centralnego mech. Różnicowego,który rozdziela napęd w stosunku 50 : 50. Wadą tego typu rozwiązania była duża utrata trakcji . Aby zniwelować tą wadę centralny dyferencjał wyposażono w mechaniczną blokadę. Ten schemat był stosowany w modelach quattro do roku 1986. audi 80 audi 200 Quattro II Mechanizm Torsen trafił do Audi w 1986 r. i był to strzał w dziesiątkę. Zastąpienie klasycznego mechanizmu różnicowego śrubowym samoblokującym dało możliwość samoczynnej zmiany rozdziału mocy pomiędzy osiami w zależności od warunków. Torsen T1 jest swoistym „mnożnikiem momentu” tzn. jest w stanie kierować na oś o lepszej przyczepności kilka razy więcej momentu obrotowego. Zwykle stosunek ten wynosił 4:1 tzn. 80% momentu trafia na oś o lepszej przyczepności a pozostałe 20% na oś o gorszej przyczepności. Torsen audi RS2 audi 100 audi 90 Quattro III II generacja napędu quattro była montowana tylko w modelach Premium serii V8. Gdy skrzynia była automatyczna to centralny mechanizm różnicowy był typu planetarnego z blokowaniem za pomocą sprzęgiełka płytkowego.W tylnej osi montowano natomiast mechanizm typu Torsen T-1.W autach z ręczną przekładnią mechanizm międzyosiowy i tylny były tego samego typu – Torsen T-1. audi V8 Quattro IV Czwarta generacja „wypchnęła” centralny dyferencjał Torsen T-1 który został zastąpiony Torsen’em II generacji. Natomiast w tylnej osi zastosowano system EDL czyli elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego. Taki system współdziała z układem ABS i hamulcami przyhamowując koła ,które zaczyna buksować. System ten pracuje do 40 km/h a w sportowych modelach S nawet do 80 km/h. Czasy świetności quattro IV przypadają na lata 1994-2001r. dyferencjał międzyosiowy audi A4 audi 18 Quattro V. W 2005r kolejna już V generacja napędu quattro wprowadziła istotną zmianę: asymetrią działania. Dotąd moment obrotowy rozdzielany był w stosunku 50:50. Od tąd napęd przekazywany był w większości na tylną oś. Nierówny rozkład momentów umożliwiony został dzięki zastosowaniu mechanizmu Torsen T-3. Kolejną zmianą było dodanie elektronicznej blokady ELD również w przedniej osi. Po raz pierwszy pojawiła się w 2008r w modelu S4. Mimo że mamy jużkolejną generację napędów quattro to właśnie V generację możemy spotkać w większości nowych modeli Audi. audi S4 Quattro VI Układ ten można spotkać w zaprezentowanym niedawno modelu RS 5 . Zrezygnowano w nim w mechanizmu Torsen, który zastąpiono całkowicie nową konstrukcją z samoczynnym blokowaniem. Konstrukcyjnie przypomina klasyczny mechanizm jednak dzięki zastosowaniu kół koronkowych o różnych średnicach uzyskując rozkład momentu w stosunku 40:60. To jednak nie wszystko. Odpowiednio dobrana geometria zębów kół oraz płytkowe sprzęgiełka pozwalają na samoczynne blokowanie dzięki czemu możliwa jest zmiana rozkładu momentu obrotowego pod wpływem różnic przyczepności kół do 70% na przednią oś i 85 % na tylną. Napędy quattro bez centralnego dyferencjału : Sprzęgło Haldex. Szwedzki system Haldex pozwala automatycznie dołączyć napęd tylnej osi gdy przednie koła tracą przyczepność. To „ustrojstwo” zabudowane zostało w tylnym moście i jego podstawowym elementem jest sprzęgło płytkowe włączane hydraulicznie ciśnieniem oleju ,które jest wytwarzane przez pompę ,która reaguje na różnice obrotów tylniej i przedniej osi. W warunkach dobrej przyczepności napęd przechodzi jedynie na przednie koła, ale gdy uślizną się one o 1/6 obrotu automatycznie dołącza się tylny napęd. To rozwiązanie spotkamy w Audi TT , A3 oraz w Skodzie Octavi ,Golfie i Leonie. Sprzęgło Haldex audi TT audi A3 Sprzęgło Wiskotyczne. Tego typu sprzęgło spotkamy w super sportowym modelu Audi R8. Napęd w sposób ciągły trafia na tylne koła, natomiast na wejściu przedniego mostu znajdziemy sprzęgło wiskotyczne. Jego zasada działania jest prosta jak sikanie. Pod wpływem różnic prędkości kół przednich i tylnych dochodzi do sklejania się płytek pracujących w oleju silnikowym co w konsekwencji powoduję przeniesienie napędu również na przednie koła. Układ reaguje wyłącznie na różnicę prędkości obrotowych (a nie momentów obrotowych), więc jego działanie nie jest wyrafinowane. W R8 to jednak nie przeszkadza gdyż auto z założenia jest tylno napędowe. Napęd przedni pełni funkcje wspomagającą. audi R8
-
Podsumowanie roku 2010
Oby tak dalej :)
-
[Audi 80 B4] avant US
Piękny projekt Nie modziłeś jeszcze silnika? Olej możesz lać pełen syntetyk.
-
B6 DIVISION
Właśnie wstałem jak to mówią na Kaszubach...cos w brzuchu rznie :decayed:
-
Może być u nas bunt społeczny jak w Grecji - Ważne!
Za bardzo się wczuwacie :gwizdanie:, zawsze w naszym kraju była korupcja. Całe szczęście,że wyciąga się coraz cieńsze sprawy,a większość jest raczej medialna i powiązana wręcz z nieuczciwym biznesem niż zorganizowaną grupą przestępczą. Proponuję rewolucjonistom zapłacić uczciwie podatki, przestrzegać prawa,nie pić alkoholu bez akcyzy,czy po prostu nie kombinować chociaż przez tydzień. Dziwię się,że ten kraj jeszcze prosperuje...i nie wiem co byście chcieli osiągnąć. Rozumiem anty rządową zawziętość Kaczyńskiego,ale nie dwudziestoparolatka przecież z roku na rok jest coraz lepiej,to nie wina polityków,że ktoś nie może sobie d*py znaleźć...
-
Nowicjusz - wątek powitalny
:)
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Kupel wjechał w śnieg Golfem IV pęknięty przedni zderzak i zero innych strat,a poduchy strzeliły :gwizdanie: -20 u mnie za oknem...
-
[ALL B6] Pozytywy i negatywy A4 b6 z silnikiem diesla
Nie wiem jak to się ma do reali,ale o 2,5tdi z multitronikiem, mogę powiedzieć tyle co większość posiadaczy 1,9,jest ok.nic nie trzeszczy,spalanie poniżej 7 litrów,a na trasie można spokojnie zejść do 5,5 i do tego cisza i pełen komfort, Myślę,że najważniejsza sugestia przy kupnie,nie bity,nie zalatany
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć
-
[B6 AGB] Bienkowoz 2.7 BiT
a to nie ma tam juz szlabanu? jest
-
[B6 AGB] Bienkowoz 2.7 BiT
Żeby można było wjechać na jezioro,to potrzeba kilka nocy z -20 i do tego bez śniegu,a teraz jest dużo śniegu i mimo,że lud gruby to nie odważył bym się :gwizdanie: Słyszałem,że w Borsku można pośmigać,bo lotniarze odśnieżyli jeden pas
-
Spoty Kościerzyna
Zdrowych Wesołych nawaliło dziś śniegu konkretnie
-
B6 DIVISION
Jakie dzisiaj B7 stało w Kościerzynie, lampy ciemne z jakimiś chińskimi ledami,...że też mi bateria w telefonie padła jeszcze takiej wiochy nie widziałem.