Treść opublikowana przez radko123
-
Dziwne zgrzyty podczas przyspieszania
90% układ napinacz / łańcuszek ten od zmiennych faz Odłącz wtyczkę od sterowania napinaczem i jeśli dźwięku nie będzie to masz winowajcę. http://www.fotosik.pl/zdjecie/5d0092ded43ce390 http://www.fotosik.pl/zdjecie/0a1c1b4d5cd6c289 U siebie miałem taki objaw wymiana napinacz i łańcuszka pomogła. Możliwe że wymiana samego łancuszka pomoże. Powyżej linki do fotek która wtyczka. pozdrawiam
-
16891 - podwyższone obroty biegu jałowego
Tak, sprawdzić zaworek odmy ten pod kolektorem dolotowym. Najprawdopodobniej do wymiany. nr zaworka: 035103245G
-
Metaliczny dźwięk/chrabotanie przy przyspieszaniu
Czy to występuje tylko na rozgrzanym silniku?
-
Problem ze smarowaniem [BFB]
Na wolnych obrotach nigdy nie wywali komunikatu o niskim ciśnieniu, 1.8t bfb kontroluje ciśnienie dopiero powyżej 2 tyś obrotów. Trzeba dokonać pomiaru ciśnienia miernikiem, przy 2 tyś powinno być minimum 1.2bar-a. Co do płynu to jak na odkręconym robiłem test spalin w układzie chłodzenia nic nie wyrzucało.
-
Spalona cewka, szarpanie, śluz na świecy
a co to za świece jaki symbol? Coś mi się wydaj że nie dedykowane dla tego auta.
-
BFB po modach się rozleciał. Jaki teraz?
Zdjąć głowicę to dla mechanika godzina roboty a może i mniej i będzie wszystko jasne. A może tylko z jakiś przyczyn zawór się nie domyka ew. gniazdo wypalone. Moim zdaniem warto sprawdzić
-
BFB po modach się rozleciał. Jaki teraz?
zdjąć głowicę i ocenić uszkodzenia może tylko głowica się posypała.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
bardzo łatwo, lekko przesunąć w kierunku przeciwnym niż przesuwający się po nim łańcuch i schodzi.
-
Dymi jak stara lokomotywa
Masz strasznie brudno w dolocie i na zaworach, może przez ten nagar padają uszczelniacze. Ostatnio jak zdejmowałem kolektor to zawory i dolot błyszczały. Jeździsz na lpg?
-
Problem z układem dolotowym
Zwykłe kolanko, swobodny przepływ w obie strony.
-
Kolanko odmy wymiana
Kolanko wymienione a przy okazji gumowy trójnik którego nie dało się zdemontować bez uszkodzenia. Kolanko TRW a oring i trójnik ASO. Po 3 tyś sucho.
-
Problem z Fazami rozrządu
...a może zdejmowaliście koło zębate wałka? jeśli tak to można je odwrotnie założyć i wtedy znak jest przesunięty.
-
Potrzebuje pomocy. BŁĘDY W AUDI A4 B6 1.8T BFB 163KM
Drugi błąd to problem z czujnikiem spalania stukoewgo, czujniki są dwa i umieszczone pod kolektorem ssącym ( przykręcone do bloku silnika). Sprawdź też wtyczki tych czujników. ...pierwszy błąd to problem z układem odpowietrzenia zbiornika paliwa, sprawdź czy cyka zaworek umieszczony nad puszką filtra powietrza. Zanim zabierzesz się za sprawdzanie skasuj błędy pojeździj trochę i zobacz czy pojawią się ponownie.
-
A4 B6 1.8t BFB 163KM LPG wysokie korekty
Widać i można stworzyć listę interesujących parametrów. Niestety odświeżanie tych parametrów jest co ok 1,5s. Przy długoterminowych to niema problemu ale STFT to tak słabo to widać no i logów też tam nie zrobię. To co zauważyłem zerkając podczas jazdy przy obciążeniu to STFT raz są do -7% a innym razem do +10%. Natomiast na wolnych obrotach to STFT czasem oscylują -7% do +4% a innym razem -1% do +3% itd... Dzisiaj jak jechałem to długoterminowa była +3% ...a dzisiaj LTFT +5%, generalnie "wdziera" się na plus. Jakoś lepiej bym się czuł jakby oscylowała bliżej zera ew bardziej na minus niż na plus.
-
A4 B6 1.8t BFB 163KM LPG wysokie korekty
Z tego co widziałem jak na przeglądzie się podpinał to adaptacja po obd jest włączona. Pod sterownik lpg podpinam się jedynie przez androidowy "GasComputer" i widzę że sonda nie jest podpięta bezpośrednio pod sterownik gazu. Nie wiem czy mogę ze względów gwarancyjnych podpiąć się aplikacją AC STAG.
-
A4 B6 1.8t BFB 163KM LPG wysokie korekty
na dniach postaram się zrobić logi, tylko się zastanawiam jak to będzie jak się podepnę vagiem. Wtedy sterownik gazu nie będzie miał dostępu do OBD a z tego co widzę to nawet lambdę on czyta po obd no i te korekty OBD. Jak to będzie ?
-
A4 B6 1.8t BFB 163KM LPG wysokie korekty
ja jechałem a instalator coś zmieniał, miał podgląd przez obd w programie gazowym i mówił że korekty ok. Mam ich męczyć, jak mam argumentować jeśli mówią że korekty są dobre, w normie a takie zmiany korekt nie mają żadnego wpływy na użytkowanie samochodu i na kondycję silnika.
-
A4 B6 1.8t BFB 163KM LPG wysokie korekty
Jak mam sprawdzić czy ciśnienie trzyma? Jakie dopuszczalne spadki przy bucie i jakie skoki przy cut off? Jakie są minusy przewymiarowania reduktora?
-
A4 B6 1.8t BFB 163KM LPG wysokie korekty
...nie ja to wymyśliłem. Ja powiedziałem że ma być dobrze i bezpiecznie dla silnika i że w planach mam podniesienie mocy do około 200KM a podzespoły zaproponował instalator.
-
A4 B6 1.8t BFB 163KM LPG wysokie korekty
Byłem i coś zostało pozmieniane, teraz utrzymują się w widełkach 0% do 4.5%
-
Dym z wydechu w A4 B7 1.8T BFB
A ile wam taka padnięta turbinka potrafiła oleju pochłonąć?
-
A4 B6 1.8t BFB 163KM LPG wysokie korekty
Zapłaciłem słono i miało być zrobione ok. A jak to robili tego nie wiem. Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
-
A4 B6 1.8t BFB 163KM LPG wysokie korekty
Witam, jestem świeżo po instalacji gazu sterownik Qbox plus, przejechałem ok 180km. Mam korekty długoterminowe pod obciążeniem na poziomie +12% Jeśli dobrze rozumuje jest ubogo. Przed instalacją gazu zawsze miałam 0% +-1% Mam pytanie jechać do gazownika czy poczekać do przeglądu przy 1000km? Jakie korekty da się uzyskać na gazie przy tym silniku? Podzespoły to: Qbox Plus KME Twin Barracudy Faro Fi8 Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
-
Propozycja podzespołów do LPG 1.8T 163KM
Instalacja zamontowana, jeśli chodzi o estetyczność wykonania to nie mam się zbytnio do czego przyczepić, pod maską schludnie a sterownik w puszcze ECU. Niestety instalacja nie do końca zestrojona. Ale to na inny temat. pozdrawiam i dziękuję wszystkim za opinię
-
Kolanko odmy wymiana
Jeśli już zamiennik to jakich firm?