Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Ciekawe czy rozrząd w ogóle nie przeskoczył od temperatury... Mogło coś pęknąć. Ja bym nie ryzykował,
  2. Po numerze od S4. Numery się zgadzają, to co jest po numerze to kod koloru już pewno.
  3. Też chciałbym się dowiedzieć ceny pod ALT (to samo co 1.8t będzie). Na początku posty napisałeś, że cena za kata to 380 zł przy grupowym, 420 detal, a w kolejnym poście już za kata do 1.8t 850 zł detal, grupowo 750zł. Chodziło Ci, że sam kat kupujesz po 380 zł w grupie, a downpipe z tym katem 750zł? Bo 2x napisałeś "za kata".
  4. Makale odpowiedział(a) na acid1 temat w 1.8
    Przepustnica do czyszczenia musiała się zawiesić,
  5. Mam 18". Według mnie różnica między 288mm a 312mm (od razu dałem nawiercane tarcze i ate ceramic) i nie grzały się tak jak jak 288. Na 312mm mogę spokojnie 200-0, ale dynamiczna jazda po mieście + hamowanie powyżej 200 do 130 i już puchną heble. Nie chcę raczej 345mm ze względu na €€, jak wpadnie coś więcej niż ALT to z Touarega Brembo Z18 wpadnie i tarcza 345/350, a na razie nie chcę szaleć przy 131 kuniach, bo zanim znów się rozpędze do 200 to heblunek zdąży się ostudzić. Skoro przy 320mm pasują przewody i osłony to wszystko jasne. Dzięki wielkie.
  6. Witam. Zmieniałem już heble z 288mm na 312mm, więc oprócz jarzm wszystko pasowało Plug&Play i różnię tych 24mm było na prawdę odczuwalnie czuć. Teraz planuję wrzucić 320mm lub 345mm na przód. Pytanko brzmi: Czy seryjne przewody hamulcowe z 288/312mm będą pasowały? Strzelałbym na razie w 320mm. 312mm przestają już być skuteczne przy moim stylu jazdy. Jeszcze jakie są wasze subiektywne odczucia po przejściu z 312m na 320mm ? To niby tylko 8mm różnicy, ale czytałem, że kilka osób osób uważa, że 288/312 to straszna kaszanka i 320mm to minimum.
  7. Ile przejechałeś bez płynu?
  8. ASO. Groszowe sprawy.
  9. Makale odpowiedział(a) na Kimas97 temat w 2.0TDI
    Idź do wróżki. Prędzej pomoże. A tak na poważnie gdybyś nagrał to przynajmniej to byłoby łatwiej. Jedyne co mi przychodzi do głowy to może ten mały wentylatorem w panelu klimatronika co jest.
  10. Osobiście mam fiołka na punkcie dynamometryka. Dokręcanie kół, el. zawieszenia, osprzęt silnika no wszystko leci dynamometrykiem. Potem przynajmniej śruby i gwinty nie są zmęczone, nie przekręci się nic, nie dokręci za lekko ani za mocno co w przypadku dokręcanie rzeczy z uszczelkami jest dosyć ważne (kolektor ssący, pokrywa zaworów, podstawa filtra oleju itd.). Mam chiński za 120 zł i naprawdę do sporadycznych prac jest wystarczający. Porównywałem go do droższego z DE i różnice są naprawdę minimalne. Na pewno to nie jest 5Nm.
  11. Same głośniki Ci dużo nie zmienią... Bose ma słaby wzmacniacz i wymiana samych głośników Ci dużo nie da. A i tak Bose gra ładnie i czysto.
  12. I jak juz coś to nie grzać śruby bo od ciepła metal się rozszerza i się zapiecze jeszcze bardziej. Grzać należy zwrotnice zaraz przy śrubie, żeby ta się rozszerzyła i puściła, ale nie wiem po co się tak męczyć... Przy wymianie przy wielowahaczu jakiekolwiek elementu warto mieć śruby w zapasie oryginalne czy z hurtowni ze śrubami jakieś porządne.
  13. Wal młotkiem. Tą śrubę należy kupić nową.
  14. Makale odpowiedział(a) na mat18b temat w 2.0TDI
    Zmień mechanika.
  15. Pewno podobnie jak w B6/B7 Wyciągnij panel klimatronika...
  16. Do radia? Nie rozumiem w ogóle pytania... No tubę podłączasz do radia. Musisz kable przeciągnąć...
  17. Nowa cewka NGK, nowa świeca NGK i ten sam zestaw błędów. Przy dużym obciążeniu ECU odcina zapłon na 4 cylindrze. Cewkę i tak kupiłem nową bo stare miały grubo ponad 200 tys nalotu, więc nawet się nie zastanawiałem żeby kupić nową. Styki i kable w porządku. Podczas jazdy na ELM przepływka do 110g/s pokazuje, pozycja przepustnicy powyżej 3 tys obrotów 100%, sonda lambda w krótkich korektach od -5% do +7%. Do tego, żeby wykluczyć LPG, zakręciłem butlę z gazem, wypaliłem cały gaz aż do tego momentu, że auto przygasło i przełączyło się na PB. Błędy takie same jak ostatnio, znów wyczyściłem i 40km przejażdżki. I niestety to samo. Ponadto teraz zapalił się całkowicie i pod obciążeniem miga i znów się zapala, jutro rano sprawdzę jakie nowe błędy. W poniedziałek jadę sprawdzić kompresje. Dziwne bo tylko pod obciążeniem wypada mi 4 zapłon, ale nie zawsze. Np. mogę przy 60 zredukowac na 2 i do 100 pod czerwone na dwójce i ciągnie ładnie. Na innych biegach od dołu gaz podłoga i ciągnie jak diesel... Raczej gdyby nie było kompresji to zawsze by nie miała mocy. Jak miga check i nie siły to jak wcisnę sprzęgło to ładnie się wkręca. W zeszłym roku wymieniłem sondę lambda, przepływomierz i czujnik wału korbowego, bo dużo paliła i po nagrzaniu gasła, ale paliło się EPC, nie miała mocy i odcinka była przy 4 tys rpm.
  18. Idź do wróżki. A jak jej nie ufasz to podepnij pod VAG'a i podaj błędy. Masz 2.0 czy 2.0 FSI bo napisałeś w dziale 2.0. Może padł czujnik wału korbowego i jak ostygnie to odpali normalnie. Na plaku odpali? Iskra jest?
  19. ALT ma tylko 131 koni i w A6 ALT też ma 131 koni.
  20. Pewno cewki / przepływka / nieszczelność.
  21. Makale odpowiedział(a) na Kamil Kołodziejczyk temat w 2.0
    Wywal kata i żadne strumiennice tylko niech tłumikarz Ci wyspawa DownPipe zwykłego. Ode mnie wziął 130 zł, a za 200 prawie kata sprzedasz. Do tego zmiana w ECU, żeby check się nie palił 100-200zł zależy u kogo. Olej 5w50 wlej.
  22. Makale odpowiedział(a) na Karolpoblo temat w 2.0
    Sprawdź ciśnienie oleju. Stan oleju w normie oczywiście?
  23. Ale faktycznie co 100km nie masz oleju czy tylko błąd wyskakuje?
  24. Makale odpowiedział(a) na seph2406 temat w 2.0
    Valvoline 5W50 wlej.
  25. Cześć. Od dłuższego czasu borykam się z problemem drgań budy na wolnych obrazach, minimalne falowanie (nie zawsze) i takie pojedyncze mocniejsze drgania jakby na pół sekundy zapłon wypadł. Po usunięciu odmy (tzn. z czwórnika odmy nie idzie już olej z przedmuchami do dolotu tylko w filtr malutki) i usunięciu tego zbiornika pod dolotem co jest było dużo lepiej (teraz przepływka -> przepustnica idzie 1 rura bez żadnych udziwnień), ponadto parę razy mi się zdarzyło przy większym obciążeniu silnika masowe wypadanie zapłonów + migający check (spadała rura dolotowa z przepływki) i zawsze pomagało odpięcie przepływki,albo założenie rury. Dziś natomiast wypadanie mam cały czas gdy tylko mocniej wcisnę gaz i chodzi ewidentnie na 2-3 cylindry. Jak obchodzę się z gazem delikatnie to nawet 160 poleci oby nie wcisnąć mocno gazu i silnik pracuje równiutko. Odpięcie przepływki nic nie zmienia, dolot szczelny. To samo na LPG i PB. Pod kompem: 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected | P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded 16688 - Cylinder 4 Misfire Detected | P0304 - 001 - Upper Limit Exceeded 16524 - Oxygen (Lambda) Sensor B1S2: No Activity | P0140 - 004 - No signal/Communication - Intermittent - to wiem, brak kata, druga sonda jest wyłączona softowo tylko to zostało, ale check się nie pali 17700 - Map Controlled Engine Cooling Thermostat (F265): Open Circuit | P1292 - 004 -No signal/Communication - termostat działa prawidłowo. Temperatura zadana przez ECU pokrywa się (+/- 5%) z temperaturą silnika. Ktoś kiedyś przerabiał ten temat? Wtyczka jest wpięta, wiązka nie wygląda w żaden sposób na uszkodzoną. 17947 - Clutch Pedal Switch (F36): Implausible Singal - to też wiem, nie podłączony czujnik sprzęgła po swapie na manual i quattro. Chciałbym wymienić na razie tę jedną cewkę później wymienię kolejne tylko której firmy wybrać? Założyłem ori używkę to pół roku pochodziła. Na Ucando BERU ZSE051 - 97,51zł MAXGEAR 13-0108 - 101,79zł Delphi GN10444-12B1 - 99,28zł NGK 48040 - 102,37zł Chyba najbardziej przemawia do mnie NGK, potem BERU. Do maxgeara nie mam totalnie zaufania. Chcę, żeby mi to pochodziło dłużej niż trochę. Moje cewki wszystkie oprócz 1 są jeszcze oryginalne i nigdy nie wymieniane

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.