Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Podepnij pod kompa i sprawdź błędy. Jak Ci chce to zobac czy puszka od ECU jest cała, czasem tam jest wilgoć.
  2. Jeden zrobi 20 tys rocznie, drugi 60 tys. Dobra instalacja LPG NIE SZKODZI silnikowi nawet na koxie. A po co mam płacić 50 zł na 100 km jak mogę 30...
  3. Makale odpowiedział(a) na Żołnierz 454 temat w 2.4
    1. Podepnij pod kompa i sprawdź błędy. Jeżeli nie masz możliwości to najprostrze rzeczy: - czy jest iskra - czy działa pompa paliwa (w bagażniku jest ją słychać) - wszystkie bezpieczniki do sprawdzenia Jeżeli nic to tylko komp. A co do rozrządu to jeżeli się nie wymienia go na czas to może przeskoczyć.
  4. Największa przyczepność jest wtedy kiedy bok opony tworzy z felgą kąt prosty. Dla opony 225 jest to 8J szerokości. Sam myślałem nad 9J przy 225, ale odpuściłem. Na 8J 225 na takim średnim profilu leży ładnie.
  5. Na oponę 225/40 18 możesz założyć prawie wszytskie 18 którę są dostnępne. Co do szerokości to najlepiej 8 cali. Wszystko co poniżej to opona będze szersza niż felga. Fuu. Powyżej to jeszcze 8.5" będzie okey. Ponad to, felga będzie szersza niż opona (będzie naciąg). Co do ET to przy 8" szukaj w granicach 40-45 ET. 35ET będą nieco wypchnięte, ale też ok. ET powyżej 50 to felga będzie schowana ku środkowi auta. Moim zdaniem felga idealna to 18", 8" ET42 Małe odchyłki będą w normie.
  6. Makale odpowiedział(a) na Żołnierz 454 temat w 2.4
    Jeżeli straciłeś wspomaganie to i ładownie, wielorowkowy strzelił. Może jeszcze rozrząd przeskoczył.
  7. Makale odpowiedział(a) na Zyklone temat w Audi A4 B8
    Z tego ci się orientuje przy swapie z multi na manual tam jest tylko jeden przekaźnik 269 i on odpowiada za światłą cofania i za to, że odpalić auto możesz tylko na P i N. Zasilanie chyba jest stałe z bezpiecznika małego chyba 10A.
  8. Kiedy świece i kable wymieniane? Jak odpali to równo pracuje? Może zapłon jest przestawiony.
  9. Przy montażu pamięci samych foteli bez pamięci lusterek (mam nie składane bez pamięci i tilt) sterownik drzwi też do wymiany ? W manualu od Bart-S jest napisane: Sterowniki drzwi które obsługują sterowanie pamięcią lusterek to: 8E1 959 801 / 802 8E1 959 801E / 802E 8E1 959 801F / 802F 8E1 959 801G / 802G Czyli jak nie moentuje pamięci lusterek tylko samcych foteli to wymiana tego mnie nie dotyczy tak ?
  10. Też jak będę robił swap na 2.7 to też bita będę gazował. Co w tym dziwnego? Obecnie instalacje są na takim poziomie technologicznym, że jazda na LPG odbywa się na takim samym poziomie co na PB. Oczywiście nie instalacja za 2 czy 3 tys tylko taka już trochę kosztuje. Nawet idzie LPG ogarnąć ponad 500 koni z 2.7. Osobiście celowałbym w przełącznik map, pierwsza mapa na daily na LPG, druga na PB "setce" i trochę wiecej kunia. Po co na daily mam płacić 2x więcej za ten dystans, nie niszcząc silnika, ani niczego wokoło? LUKENSZ: sam chciałbym się przejechać AWD z TorSenem z tyłu, ale no myślę, że na pewno właściwości jezdne tylko na plus i to duży. Z pewnością podczas daily jazdy jak dziadek różnicy nie będzie, ale po mokrym ronda, skrzyżowania i zakręty musi być różnica.
  11. Auta ze szpera z tyłu są na pewno w jakimś stopniu bardziej nadsterowne, ale lepiej się je kontroluje, są prostrze do wyczucia. Na przykładzie BMW bez szpery ciężej ją wprowadzić w poślizg nadsterowny bo często się bedzie kręciło 1 koło i auto będzie jechało prosto, ale jak już poleci bokiem to jest mało przewidywalne, ponieważ nigdy nie wiesz które koło złapie trakcje i jak się zachowa mech. różnicowy. Ze szperą auto jest bardziej do wyczucia i prościej jest je wprowadzić w poślizg nadsterowny, ale wtedy jest jak mówię bardziej przewidywalne. W 4 bucie jeździłem tylko albo otwarty dyfer albo 100%. 100% bajka ale na chwilę do zabawy, na pewno nie na co dzień ani po torze.
  12. Dev z tego co kojarzę nie ma Quaif'a tylko TorSena takiego masz w skrzyni wziętego z tylnego dyfra z Audi V8. Jedyna chyba cywilna audiola z TorSenem z tyłu. Widziałem też, na forach tuningowych tylne TorSeny w subarkach i lexusach. Nie wnikałem jaka rzeźba żeby to włożyć. Ogólnie realne i czysto mechanicznie rzecz birorąc to: FWD = napęd na 1 koło (1 z 2 przednich) Quattro = napęd na 2 koła (1 z 2 przednich + 1 z 2 tylnych i też nie zawsze; jak podniesiesz 1 koło na lewarku to tylko to 1 koło się będzie kręciło) Quattro + TorSen z tyłu = napęd na 3 koła (1 z 2 z przodu i oba tylne - i też nie nie zawsze; TorSen 2 gen wymaga oporu po obydwóch stronach, żeby mógł się zapiąć, TorSen da 4x więcej momentu na oś o lepszej trakcji, ale jak np. tył ma 0 trakcji, to na przód idzie 4x0 czyli 0 i auto stoi i kręci Się tylko 1 koło)
  13. I moje to naleśniki i te z memo to naleśniki. Czyli całą dolną gąbkę mogę przełożyć 1:1 po prostu ? A dużo jest w ogóle roboty żeby przełożyć sam stelaż dolny ? Bo oparcie jest to samo, gąbka siedziska moja i tak musi być, czyli wystarczy, że przełożę sam stelaż dolny ten z silniczkami i sterownikiem memo do mojego fotela tak ?
  14. osoby naprawie znającej ? Można po polsku? Jeżeli nie działa podgrzewanie to: 1. sprawdź czy w ogóle masz podgrzewanie. Nie każdy wkład w B6 jest grzany 2. sprawdź kable w przelotce między drzwiami a słupkiem - tam się kruszy izolacja i robi zwarcie 3. błędy na vag
  15. Magiczne kule się skończyły. Diagnostyka VAG prawdę Ci powie. Prawdopodobnie termostat albo zapowietrzony układ chłodzący. Nie przegrzej silnika bo tym razem nie uszczelkę będziesz wymieniał tylko głowicę, albo cały słupek.
  16. Ta skrzynia tak działa przecież. To jest skrzynia bezstopdniowa. Lekko gazu - utrzyma Ci 15000 rpm, połowa gazu - 3000 rpm, kickdown cały czas prze czyerwonym polu będzie. Zoabcz na YT jak te skrzynie działają. W trybie S ona udaje, że "ma" biegi. Jaki przelot, że skrzynia Ci już padła ? Ja na swojej prawie 300 tys zrobiłem i nadal w dobrym stanie jest,
  17. Makale odpowiedział(a) na Vexart temat w Audi A4 B6/B7
    Tak to jest jak się wymienia części bez odpowiedniej diagnozy. VAG podłącz i sprawdź w blokach odczyty z czujników wszystkich. A to, że włączął Ci się wentylator wcale nie musiało być od czujnika. Może być wilgość pod ECU w przekaźnikach.
  18. Cała skrzynia + dyfer + wał chyba inawet jest inny.
  19. Też tak myślałem, żeby wszystkie silniki i sterownik/moduł memo z fotela pasażera przełożyć 1:1 do fotela kierowcy. Może jest ktoś to to robił już. Jeszcze drugie pytanie: dużo jest roboty żeby maty grzewcze przełożyć ? W chwili obecnej mam zwykłe placki, bez elektryki żadnej, ale mam pakiet światło + grzanie. Te co kupię są w full elektryce z memo, ale bez grzania i bez p[akietu światło. Akurat światło to najmniejszy problem bo lampkę z wiązką przełożę z mojego fotela, ale jak z matami właśnie ?
  20. Makale odpowiedział(a) na delma89 temat w Audi A4 B5
    Dlatego takie rzeczy się sprawdza przed daniem kasy :/ Nie ładnie z ich strony, aczkolwiek wątpie, żeby ściągali klapę przy wymianie szyby. Powód wymiany szyby ? Może przy wybiciu już coś poszło.
  21. Makale odpowiedział(a) na tsluszniak temat w 3.0
    Po zakupie jak chcesz mieć spokój to na dzień dobry: wymiana oleju + płukanka + filtr oleju filtr paliwa filtr powietrza i pyłkowy świece cewki rozrząd płyn chłodniczy płyn do wspomagania płyn hamulcowy nowy olej w skrzyni i dyfrze + wizyta u kogoś kto Ci sprawdzi stan zawieszenia, wszystkie gumy, łączniki itd itp
  22. A do czego mata zajętości będzie potrzebna ? Nie mam czujnika zapięcia pasów u siebie. Airbagi tego wymagają ? Ogólnie fotele jako fotele P&P tak ? Elektrykę też normalnie podłączę ? Tam tylko + i - się podaje w czerwonej kostce. Każdy sterownik drzwi obsłuży pamięć ? Pamięć lusterek nie potrzebuję na razie. Mam zwykłe grzane i el. lusterka bez pamięci, tilt i składania.
  23. Witajcie. Znalazłem w dobrej cenie fotele full elektryka z całym osprzętem z pamięcią. Ale pochodzą one z anglika. Co trzeba byłoby zrobić, żeby pamięć miał jednak kierowca a nie pasażer ? Silniczki wszystkie przełożyć z pasażera do kierowcy? Pasują P&P? Czy może fotele są takie same i tylko przełożyć boczne plastiki z panelem sterowania, tak, żeby fotel prawy (kierowcy UK) założyć po lewo, tylko sterowanie zamienić po lewo?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.