Treść opublikowana przez banshee
-
[INNE] Proszę o analizę logów ( A8 2.5 tdi, 98r. AFB )
Zaślepiony egr
-
[B5 AFN] Logi do analizy- słabiej przyśpiesza i troche kopci
Póki co, wszystko w logach jak należy.
-
[B5 AFN] Niechce odpalać, pływają obroty na ciepłym silniku
Zawsze trzeba sprawdzić to co się wcześniej rozbierało
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
Mnie to wyszło ok.900zł, ale na popychacze i panewki miałem rabat. Na allegro bodajże szklanki po 67zł/szt, panewki ok,180 i nowy wałek ok.700zł (moja regeneracja 280)
-
[B5 AFN] Niechce odpalać, pływają obroty na ciepłym silniku
A ja - jeśli możesz - poprosiłbym o log 001 i 013 przed zgaśnięciem.
-
[B6 AWX] Prośba o ocenę logów
nie mówie, że będzie to samo, ale warto sprawdzić. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=169588.0
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
To dotyczy pompowtrysków - w tych silnikach szerokość krzywek jest dużo mniejsza niż w tdi na VP. Poniżej zdjęcie z forum elektrody i passata - mocno zużytego popychacza i wałka, co jest normą w tych silnikach po większym przebiegu: http://obrazki.elektroda.net/14_1273746645.jpg http://img386.imageshack.us/img386/2222/pic07985ma3.jpg http://img224.imageshack.us/img224/9326/pic07992pd6.jpg Jeżeli w popychaczach zaczynają się odciskać okrągłe dołki po środku ich powierzchni współpracującej z wałkiem to należy wymienić popychacze oraz koniecznie sprawdzić wałek - pomierzyć krzywki i sprawdzić płynność łuków na wzniosie. Jeśli na obwodzie krzywki poza jej wzniosem są już oznaki przytarć to na bank popychacze są już do wymiany. W moim przypadku wałek udało się uratować przez podszlifowanie całego obrysu krzywki z jego przesunięciem względem pierwotnej osi (aby wznios był taki sam jak oryginału) oraz azotowaniu w celu zmniejszenia tarcia i większej twardości.
-
[B6 AVF] Logi do oceny - auto po "czipie"
Może wydłużyć sztangę?
-
[B6 AVJ] Dziwny stuk z zawieszenia
No bez znaczenia to nie jest, bo skoro napisałeś że przy nie włączonym żadnym biegu też puknie to musi być związane tylko z zawieszeniem lub półosiami. Sytuacja bardzo utrudniona, przyznam racje, skoro raz puka a raz nie. A może łożysko na McPersonie u góry? Jak mocno szarpnie przy zahamowaniu to góra się nastawi i łupnie. Może to byłby dobry trop.
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
No w kieszeni sporo ubyło, ale wszystko przez to, że jestem wrażliwy na to jak "chodzi" moje auto W grudniu jestem umówiony na korektę softu w Tune-Up. :>
-
[B6 AWX] Logi do oceny + problem z odczuwalnym buczeniem - szczegóły inside
EGR zaślepiony, wyczyszczony już dużo wcześniej. Kolektor już wyczyszczony - o dziwo bardzo mało nagaru. Zawory ssące nie są oblepione, ale wszystko przemyłem. Odkręciłem jeszcze pompę VACUM, bo coś się spod niej poci. Czy może mi ktoś powiedzieć co to jest - pod pompą VACUM od strony głowicy są kanaliki (otwory) W jednym z nich jest dopływ paliwa do pompek, ale na samym początku siedzi jakiś czarny plastik/sitko. W środku ma otwór i małe nacięcia na śrubokręt płaski, ale nie da się tego wykręcić. Co to właściwie jest i jak to wyciągnąć? Chcę to wyczyścić, jeżeli mam już tak głęboko rozbebeszone auto... http://img44.imageshack.us/f/kanadolotowy.jpg/ Tutaj rurka którą nie wiem, jak wyjąć? http://img84.imageshack.us/f/rurkamieszanki.jpg/[br]Dopisany: 13 Listopad 2010, 18:17_________________________________________________Póki nie ruszę z tematem wałka, proszę o diagnozę 023 dynamicznego. Dlaczego BIPy są ujemne? Zakupiłem już filtr Knechta i czeka do weekendu - obecne logi robione na filtronie. Co może być powodem?[br]Dopisany: 14 Listopad 2010, 18:23_________________________________________________No i auto złożone - nawet szybciej niż przewidywała opcja. Co mnie najbardziej cieszy, auto zmieniło się odczuwalnie. Po pierwsze przestało buczeć, a na wolnych obrotach (już 819, a nie 882) chodzi bez buczenia. Czuć minimalne mrowienie po mocnym złapaniu kierownicy, ale to było już wcześniej. W dodatku auto lepiej zbiera się od samego startu - w wolnej chwili zweryfikuje co pokaże log 020 tym razem, bo przed moment wynosił 378Nm i 183kM :-) Przed montażem nie byłem już przekonany, czy efekt będzie pozytywny. Przed podjęciem decyzji przeczytałem kilka postów o wymianie wałka i dziś jestem zadowolony z podjętej decyzji. Myslę jednak, że duży wpływ mają popychacze. Wcześnie zauważone ślady zużycia zmniejszą na pewno koszty... Do całości wymieniłem uszczelkę kolektora ssącego, oczywiście nowa uszczelka pokrywy zaworów i uszczelniacz na wał z przodu. Zauważyłem jednak, że 2 wtryski mają inne górne dekielki (3 i 4 inne od 1 i 2). Pytanie dlaczego? Oznaczenia takie same? Czyżby to jakieś zamienniki/inna seria produkcji? Aha, w obudowie filtra (rury od pasa przedniego) nie słychać już żadnego buczenia: "Łuu, Łuu, Łuu..." Każdemu kto wymienia rozrząd proponuję zajrzeć pod pokrywę w celu kontroli szklanek - niestety ciężko jest ocenić ich stan bez zdjęcia wałka. Ja pozwoliłem sobie na demontaż wałka bez zdejmowania całego przodu i rozrządu, ale osobom które nie mają doświadczenia i pewności w tym co robią proponuję opcję rozszerzoną. Poniżej kilka fotek, które wykonałem podczas montażu. http://img258.imageshack.us/f/sdc14869.jpg/ http://img686.imageshack.us/f/sdc14874.jpg/ http://img441.imageshack.us/f/sdc14876.jpg/ http://img816.imageshack.us/f/sdc14879.jpg/ http://img823.imageshack.us/f/sdc14882n.jpg/ http://img222.imageshack.us/f/sdc14885.jpg/ http://img88.imageshack.us/f/sdc14888.jpg/ http://img220.imageshack.us/f/sdc14890.jpg/ http://img266.imageshack.us/f/sdc14895u.jpg/ http://img818.imageshack.us/f/sdc14896.jpg/ http://img837.imageshack.us/f/sdc14897.jpg/ http://img203.imageshack.us/f/sdc14898r.jpg/
-
[B6 AVF] Logi do oceny - auto po "czipie"
No i długo się rozkręca na początku... Czyli to co mówi Przemik.
-
[B6 AVJ] Dziwny stuk z zawieszenia
Aaaa to już trochę inaczej... Albo wcześniej nie zrozumiałem, albo dopiero użyłeś dobrego sformułowania. :> Pytanie: 1. Czy puka, jak trzymasz nogę jeszcze na sprzęgle (w momencie samego ruszania)? 2. Czy puka, jak hamujesz na wstecznym (biegu)? 3. Czy puka, jak hamujesz, gdy auto toczy się do tyłu (na luzie)? 4. Czy może inna sytuacja?
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów- błąd 17965
Jest miodzio!
-
[B5 1Z] Zdziera oponę
NIskie ciśnienie na pewno miało wpływ na ukształtowanie się bieżnika. Opona zaczyna się uginać pod naciskiem i oporami, w pewnym momencie opona zgniata się tyle ile może i odbija swoją sprężystością gumy i ciśnieniem 0.8 bar co znaczy że co chwilę zgniata się i prostuje jak gąbka - dokłądnie to co stało się z twoją oponą. Niestety teraz pewnie będzie głośna.
-
[B6 AVF] Prośba o analizę błędów
Kolego, może nikt nie wie... Zacznę od końca. Drugi błąd i tu wrzucę cytat z innego forum, który może cię naprowadzi: "Ponieważ wcześniej gmerałem ręką próbując wyczuć nadmuch powietrza na nogi po stronie kierowcy, coś mnie tknęło aby się przyjrzeć kanałowi doprowadzającemu powietrze... który okazał się odłączony od dopływu, co więcej krawędź kanału faktycznie znajdowała się na drodze ruchu ramienia klapy zamocowanego na osi silnika. Rozebrałem więc fragment osłony nad nogami kierowcy, dobrałem się do tego plastikowego kanału, wyjąłem go, opaliłem/ogrzałem zapalniczką - aby utrwalić kształt przylegający do dopływu i voila! Skasowałem błędy, zrobiłem ustawienia klimy i jest OK. Podejrzewam, że podczas montowania alarmu spec operował w tym miejscu i nie zmontował poprawnie elementów - od dawna więc miałem ten kanał obok odpływu, zamiast na nim. Teraz wydajnie dmucha mi powietrzem na nogi - co mnie bardzo cieszy." Znajdź ten zawór i sprawdź go. Jeżeli chodzi o błąd pierwszy to czujnik znajduje się z lewej strony silnika przy ścianie grodziowej na końcu głowicy - tuż pod pompą tandemową, pod króćcem podciśnieniowym wychodzącym właśnie z tej pompy. Jeżeli masz ten błąd sprawdź wtyczkę, czy kable nie są uszkodzone, ewentualnie musisz wymienić czujnik. Co pokazuje kanał 007 na VAGu????
-
[B6 AWX] Indywidualne ramki do FIS wycinane laserowo
popracuje nad tym [br]Dopisany: 13 Listopad 2010, 10:38_________________________________________________Co powiecie na te wzory? Który Wam by odpowiadał? http://img51.imageshack.us/f/prba01.jpg/
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów- błąd 17965
Co do turbiny to wyraźnie pracuje poprawnie - nic jej nie dolega. Może ją rozruszałeś... :> Co do logów to jak najprędzej skoryguj synchronizację wałka rozrządu - 004 statyczny, 4 kolumna ma być ustawione na "0" lub najbliżej jak się da. Zdejmij osłonę górną, klucz 13 - 20min zabawy z Vagiem. Do całości można by wymienić termostat, bo nie trzyma już 90st.C. Reszta OK
-
[B6 AVJ] Dziwny stuk z zawieszenia
Jeżeli diagnosta przyglądał się typowo sworzniom przy kołach to źle szukał. Mówię szczerze - sprawdź jeszcze raz wszystkie tuleje mocowane do ramy (górne i dolne), nie mają prawa pływać wzdłuż swojej osi, czyli wzdłuż śrub (na boki). Podczas skrętów na wahacze działąją b.duże siły i wahacz przesuwa się na zerwanej tulei, co objawia się mocnym stukiem. Dokładnie miałem to u siebie, dlatego sugeruję brechę, bo szarpaki działają bardziej na końcówki przy kołach i w poprzek auta, a nie wzdłuż.
-
[B5 1Z] Zdziera oponę
Możesz wrzucić zdjęcie tego bieżnika?
-
[B6 AVJ] Dziwny stuk z zawieszenia
A wejdź pod auto, weź brechę i zacznij przesuwać wzdłuż tulei metalowo gumowej dolne tylne wahacze - oczywiści tam gdzie mocowane są do ramy. Ostatnio musiałem wymienić, bo wewnątrz tuleja była zerwana i uderzała przy skręcie na dziurach w nadwozie...
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę logów + gdzie kupić termostat w okolicy Tychów
Nie potwierdzamy bo brak 007 statycznego po rozgrzaniu furmanki
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Ja od AWX dostałem 100zł chyba.
-
[B5 AFN] Prośba o ocenę logów + gdzie kupić termostat w okolicy Tychów
Zrób porządnie logi! Wydaje mi się, że bawiłeś się na postoju pedałem gazu, a podczas jazdy widać, że boisz się go nacisnąć do podłogi. Wrzucasz na forum tylko ten kawałek loga, który dotyczy 3 biegu od 1500-4200obr./min. Podpisujesz które logi są statyczne, BS, dynamiczne. Logować można maksymalnie po 2 kanały - większa dokładność, a przy 011 dynamicznym najlepiej całkowicie osobno. Poza tym brakuje właśnie 011Dyn. Jeżeli drugi 000 jest BS to kąt wtrysku za późny, dodatkowo EGR zapchany lub zaślepiony.
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
Jeżeli to od gruszki to weź klucz płaski lub szczypce i poruszaj za sztangę góra-dół. Może faktycznie grucha trze w środku, bo otworek ma każdy z nas i nikomu nie wydaje żadnych dźwięków... :polew: