Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. Kolego - skoro mieszkasz w Łodzi to najlepszym wyjściem jest podjechanie na regionalny spot (zerknij do działu zlociki i spociki). Na pewno będzie ktoś z VAG/VCDS - odczytacie błędy w MCE i poznasz w końcu przyczynę wkurzającej Cię kontrolki
  2. Pan, do którego trafiło auto Olka jest w porządku - specjalizuje się jednak w skrzyniach ZF (LuK stał się w tym momencie wyzwaniem ). Komunikacja ze sterownikiem nawiązana poprawnie (problemem był wcześniej zastosowany interfejs diagnostyczny). ...za kilka dni napiszę Wam co się stało
  3. Jako rozwiązanie poleciłbym jednak dogadać się z Długołęką - ten serwis ma dobrą renomę, także nie ma co od razu skazywać się na przegraną Co do podanych objawów - bez analizy bloków pomiarowych i wersji czy chociażby jazdy testowej, niewiele jestem w stanie zrobić. Wszystko wskazuje na to, że skrzynię trzeba rozebrać i przeanalizować wykonaną naprawę. Mogę tylko zaproponować abyś dorwał kogoś miejscowego z VAG/VCDS (na forum na pewno znajdzie się ktoś taki we Wrocku), podłączył się do skrzyni i zadzwonił do mnie - zrobimy diagnostykę online Usprawiedliwię serwis jeśli chodzi o drobne szarpnięcie przy przełączaniu biegów - są dopuszczalne i również producent wspomina o tym w instrukcji obsługi. Natomiast silne szarpnięcia powtarzające się notorycznie i utrudniające jazdę są już oznaką usterki lub źle wykonanej naprawy. Jeśli to nie tajemnica - chętnie dowiem się co wchodziło w zakres napraw przy rachunku za 8 tyś. Odpowiadając także na Twoje wątpliwości związane z eksploatacją. Auto z tą skrzynią nie wymaga emeryckiego stylu jazdy (trudno o to gdy ma się pod maską 220KM ). Jednak spokojny styl jazdy ewidentnie wpływa na mniejsze zużycie poszczególnych elementów skrzyni (wydłużasz interwał generalnego remontu). Ja ze swoją jednostką także nie obnoszę się jak z jajkiem – 4 lata bezawaryjnej jazdy o czymś świadczy. Najważniejsze jest to aby nie ruszać z butem w podłodze, wymieniać regularnie ATF, zadbać o prawidłowy upgrade (sprzęgło, hydraulika, oprogramowanie) i szybko reagować na pojawienie się jakichkolwiek usterek – w tym także koła zamachowego. Życzę Ci pozytywnego załatwienia całej sprawy – jeśli potrzebna będzie pomoc, jestem do dyspozycji (PW, lub telefon który udostępniłem w Encyklopedii Multitronika). Pozdrawiam! Bart
  4. Dorzucam aktualne dane: B6 1.9TDI AVF (09/2004) ze skrzynią GWX (7 lamel) - aktualny przebieg 209 000km (jestem właścicielem od prawie 4 lat) - wymiana ATF regularnie co 60 000km - liczba usterek: 1 Przy 180 000km zlokalizowałem wyciek przy lewej półosi na łączeniu ze skrzynią - jest to bardzo częsta usterka przy tej przekładni (od razu uspokajam, że to nic groźnego). Uszkodzeniu ulega uszczelniacz wału, przez co olej przekładniowy wycieka z dyferencjału. Usunięcie tej usterki nie jest ani skomplikowane, ani kosztowne (cała operacja wykonana w warsztacie nie powinna przekroczyć 100/200zł - cena oryginalnego uszczelniacza to 60zł).
  5. Na pokład właśnie wlazło kilka świeżych gratów
  6. Za tą cenę to nie będzie ori olej... Trochę sporo - poza tym, wymiana statyczna zupełnie wystarczy. Filtr zewnętrzny - wcale nie jest powiedziane, że wymaga wymiany (a w takim przypadku to 1000zł wydane w błoto). 5L oleju i 2h roboty.
  7. Końcówki drążków pasują do zwrotnicy - jednak nie sprawdzałem czy między maglami można je zamieniać. Dlatego bezpieczniej będzie kupić wariant dla B7 skoro taką przekładnię nabyłeś. Nie znam dokładnej różnicy w budowie między przekaźnikami - tutaj też bezpieczniej będzie założyć wersję przeznaczoną dla danego modelu magla. Zawór w B6 i B7 montowany jest w innej pozycji. Najprawdopodobniej starsza wiązka była obliczona na styk i dlatego w B7 trzeba ją było troszkę przedłużyć...
  8. Ehh, ja dziś musiałem swoje odchorować
  9. Hapi Nju Jer! Udanej zabawy!
  10. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Zastanawiam się czy nie puścić swojego kompletu H&R -40mm, całkiem możliwe, że w komplecie z amorkami Monroe Reflex... wracasz do serii 1BE ? Nie - raczej kombo Weitec + ReFlex ale dla zwykłego zawieszenia... a to teraz jakie masz amorki? cos twardszego? wez pod uwage Bartek, ze jak dasz kolo z wiekszym ET, to przy miekkim amorze kola beda Ci czesto tarly o nadkola/blotniki. Ja teraz tak mam... ET33, przod delikatnie obnizylismy i musze mocno uwazac zeby nie przycierac jak przod dobija. Przy 17"/ET28 koła są minimalnie schowane tuż za błotnikiem - niestety jest tak nisko, że przy silnym dobiciu i tak koło dojdzie do osłony nadkola. Chcę troszkę to jeszcze podnieść i myślę, że będzie OK.
  11. Pisz do Toma albo Dzika... Przód - Monroe Reflex E2054 (189zł szt). Tył - Monroe Reflex E1284 (170zł szt.)
  12. www.h-r.com.pl - to strona polskiego dystrybutora. Niestety cena kosmiczna - 1110zł. Ja swego czasu ściągałem te springi z DE - kupiłem nowy zestaw za połowę w/w ceny. [br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 15:01_________________________________________________Weitec, których szukam to 28210044.
  13. Nie. Źle Piny w MK to masa (dodatkowe oświetlenie jest sterowane masą). Zasilanie jest wspólne z bezpiecznika nr 2 (5A). Zatem skoro na słupku A podłączyłeś całość do punkty masy - to tu masz błąd. Przepnij to do właściwego bezpiecznika i zadziała... Problem polega na tym, że tego bezpiecznika nie masz i trzeba go dołożyć. Nie pamiętam już czy nr 2 ma zmostkowane zasilanie czy trzeba mu podłączyć prąd z aku (mostek z którymś z czerwonych przewodów). Do drugiego pinu bezpiecznika podłączasz wspólny kabelek poprowadzony z lampek...
  14. u mnie był kłopot przy hamowaniu w CompSporcie bo stabilizator zahaczał o rolke Ale popuścili na pasach i sie udało U mnie nie obciera - chyba, że w aucie są 4 osoby i mam pełny bagażnik. Wtedy przy skoku potrafi delikatnie przytrzeć tyłem ale nie ma tragedii. Mimo wszystko bardziej chciałbym poprawić komfort - już po wyborach więc na lepsze drogi przez najbliższe 4 lata się nie zanosi [br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 14:45_________________________________________________ Marek ma 29369-1 - te są dla lżejszych aut. Do diesla trzeba montować 29369-2... Według H&R sprężyny te obniżają auto o -35mm, są przeznaczone zarówno dla Sedana jak i Avanta.
  15. I tu jest problem - potrzebujesz tych samych sprężyn tylko z końcówką "2" (czyli te, które mam aktualnie na aucie ). Amorki, które masz będą OK. Poszukaj u swoich dostawców Weiteków dla mnie to się zamienimy
  16. moje...? :polew: :polew: :polew: :polew: nie chcielibyście Jak auta to już szukam Haahahaa, wiedziałem, że ktoś się doyebie - ale nie, że Ty Tak, auta... Niestety ale trzeba Ci dobrać inne sprężyny... Zastanawiam się tylko dlaczego tak nisko zlazł Ci z przodu. Odbojniki też wymieniłeś czy same amory?
  17. Ale przy takich wartościach (poniżej 635mm) koło chowa się już za najwyższym punktem rantu błotnika - a tego efektu chiałem uniknąć. Chociażby dlatego, że letnia felga ma dystans dający ET31 a zimowa ET28 - tarłoby mi błotnik... Maras - wrzuć fotę z profilu... Jeśli dobrze pamiętam to na 1BE i 17" jest 660mm.
  18. przeciez zwykly gwint bedzie twardszy niz to co masz, chyba, ze zalozylbys taki wynalazek jak Bilstein PSS9, ale kosztuje to majatek. Właśnie o to chodzi Michu - dlatego napisałem, że mnie nie stać Marek właśnie poleciał mierzyć U mnie na 19" i ori sprężynach/amorach 1BE było 665mm.
  19. Lepiej niż na H&R + amorki 1BE. Ale mimo wszystko nadal jest za twardo - u mnie są paskudne drogi. Na autostradzie czy nowych odcinkach jest super ale jeżdżąc w swoim mieście tylko się wkurzam. Jest kiepsko, nawet teraz na 17". Dlatego zastanawiam się nad swapem na Weitec -30 + Monroe Reflex ale dla standardowego zawieszenia. Znacie kogoś z takim setupem? do 19" nie będzie to za specjalnie wyglądaćIle masz teraz na 17" od ziemi do błotnika z przodu i z tyłu? Nie sprawdzałem na 17"... Na 19" Przód 640mm a tył 645mm... Na -20mm nie wygląda to ciekawie. Przy -30/35 myślę, że będzie OK. H&R obniża o -35mm ale jest to uśredniona wartość (u mnie zeszło na -45mm). Weitec podaje -30 zatem myślę, że auto pójdzie jeszcze 5mm do góry. Do tego bardziej tłumiący amorek i powinno być OK [br]Dopisany: 30 Grudzień 2011, 14:01_________________________________________________Najlepszym wyjściem byłby porządny gwint z regulacją twardości - rozwiązało by to problem zawiechy raz na zawsze. Niestety nie mam teraz na to kasy...
  20. Lepiej niż na H&R + amorki 1BE. Ale mimo wszystko nadal jest za twardo - u mnie są paskudne drogi. Na autostradzie czy nowych odcinkach jest super ale jeżdżąc w swoim mieście tylko się wkurzam. Jest kiepsko, nawet teraz na 17". Dlatego zastanawiam się nad swapem na Weitec -30 + Monroe Reflex ale dla standardowego zawieszenia. Znacie kogoś z takim setupem?
  21. Tył - Monroe Reflex E1284 (szt. 170zł) Przód muszę sprawdzić na FV (podam model i cenę po południu).
  22. Zamknij i otwórz drzwi Zasilanie na pewno dobrze podłączyłeś?
  23. Tak, za tył. Przód był troszkę droższy - zaraz poszukam...
  24. Masz ZF. Zawór widzisz w zbliżeniu na zdjęciu nr 2 (ma wtyk 2-pinowy).
  25. ZF jest masywniejszy - poniżej fotka prezentująca ZF z zaworem (to wyżej) i Koyo bez zaworu...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.