Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie znajdę info jak to dokładnie zrobić ? Wcześniej kodowałem jakieś funkcje ale na podstawie gotowych porad i nie chcę niczego tam naknocić, wolę dwa razy dopytać :)

---------- Post dopisany at 10:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:52 ----------

a dodatkowo, wyczytałem, że w grupie 8 blok 01 po włączeniu spryskiwaczy powinien zmienić status na 1 a u mnei jest cały czas 0, 2 blok tylko się zmienia na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a gdzie znajdę info jak to dokładnie zrobić ? Wcześniej kodowałem jakieś funkcje ale na podstawie gotowych porad i nie chcę niczego tam naknocić, wolę dwa razy dopytać :)

---------- Post dopisany at 10:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:52 ----------

a dodatkowo, wyczytałem, że w grupie 8 blok 01 po włączeniu spryskiwaczy powinien zmienić status na 1 a u mnei jest cały czas 0, 2 blok tylko się zmienia na 1.

masz zakodowane xeny:wink: odpal światła i zobacz czy psikają spryski bez zapalonych swiateł nic sie nie zadzieje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w b6, ale w b7 żeby aktywować spryskiwacze lamp należy w adaptacjach MCE w kanale 13 dodać do istniejącej wartości +32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,4V to brak napięcia. Zobacz czy coś Ci pokaże na kanale 13 w adaptacjach. Jeśli tak to napisz jaka wartość. Pompka na pewno sprawna? Podłącz do testów żarówkę i zobacz czy się świeci, bez podłączonego obciążenia prawdopodobnie nie poda zasilania, pomiary miernikiem nic nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobikos, kanał 13 w adaptacjach z tego co pamiętam, to był error, tylko dwa pierwsze kanały coś wskazywały. Sprawdzę opcję z żarówką.

---------- Post dopisany 25-06-2013 at 08:44 ---------- Poprzedni post napisany 19-06-2013 at 15:12 ----------

faktycznie pompka okazała się uszkodzona :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie zabawy koniec końców nie odpaliłem CLH...

Z tego co zauważyłem to mój panel (regulacja lamp + clh) nie ma w ogóle bolca dla 4 pinu. To może być przyczyną nie świecenie się ikonki CLH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie zabawy koniec końców nie odpaliłem CLH...

Z tego co zauważyłem to mój panel (regulacja lamp + clh) nie ma w ogóle bolca dla 4 pinu. To może być przyczyną nie świecenie się ikonki CLH?

Tak. Załóż pin i zrób mostek z czarno/niebieskim kabelkiem na pinie 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: a jest tu ktos z UK kto pomogl by mi przelozyc MCE ? czytam czytam i kuzwa naprawde nic nie kumam z ciagnieciem tych kabli , zamian pinow itd. :facepalm: ciemny jestem jak hu.... w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: a jest tu ktos z UK kto pomogl by mi przelozyc MCE ? czytam czytam i kuzwa naprawde nic nie kumam z ciagnieciem tych kabli , zamian pinow itd. :facepalm: ciemny jestem jak hu.... w tym temacie.

Marcinku - czego nie czaisz?? pytaj - odpowiemy :decayed:

kiedy to chcesz przekładać?? i na moduł z jaką końcówką? z fotochromem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy przy podłączeniu modułu haka. Gdzie mam się z nim wpiąc (doczytałaem sie że do MCE). Z gniazda haka mam wtyczkę 14 pin, która pasuje do modułu od haka - w wiązce z wtyczką 14 pin są też odcięte kable - 3 brązowe, czerwony i żółto zielony - gdzie je wpiąć ? Dodatkowo nie mam wtyczki do modułu 6 pin i 4 pin. Z tego co doczytałem to jest mi potrzebna wtyczka 6 pin - ale tez nie wiem któy pin gdzie wpiąć - gdzie się wpiąć z komunikacją can itp. Bardzo proszę o pomoc. Dzięki z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy przy podłączeniu modułu haka. Gdzie mam się z nim wpiąc (doczytałaem sie że do MCE). Z gniazda haka mam wtyczkę 14 pin, która pasuje do modułu od haka - w wiązce z wtyczką 14 pin są też odcięte kable - 3 brązowe, czerwony i żółto zielony - gdzie je wpiąć ? Dodatkowo nie mam wtyczki do modułu 6 pin i 4 pin. Z tego co doczytałem to jest mi potrzebna wtyczka 6 pin - ale tez nie wiem któy pin gdzie wpiąć - gdzie się wpiąć z komunikacją can itp. Bardzo proszę o pomoc. Dzięki z góry i pozdrawiam.

Potrzebna wtyczka 6 pin to: 8E0 971 636. Do tej kostki potrzebne będą piny: 1x 000 979 242 E to kabel o przekroju 2,5mm i 2x 000 979 026 E to kabel o przekroju 0,5mm. Razem masz z tego zestawu 6 pinów ale tylko 5 wykorzystasz: 2 grubsze kable to zasilanie z bezpiecznika i masa. Pozostałe 3 to CAN i zasilanie postacyjce.

Teraz połączenie... trzy ucięte brązowe przewody to masa - zmostkuj je i podłącz pod najbliższy dostępny punkt śrubowy (będzie coś na słupku D). Jeśli masz parktronic to wykorzystujesz jego CAN, jeśli nie, to ciągniesz kable na przód auta i szukasz odpowiednich przewodów na słupku A. Zasilanie po stacyjce również bierzesz z wiązki PDC (jak nie ma, to kable na przód auta). Zasilanie stałe czyli bezpiecznik S27 musisz dołożyć. Masa dowolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kostki 14 pin mam jescze ucięty cienki kabel czewono/czarny gdzie go podłączyć, i nie wim gdzie podłączyć gruby zółto/zielony i czerwono czrny (ucięte). Mam w bagażniku nawigacjęczy moge siętam wpiąć w szynęcan jeśli tak to w którym miejscu i w jakie kolory, jeśli nie to w którym miejscu z przodu moge wpiąć się w szynęcan i jakie kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kostki 14 pin mam jescze ucięty cienki kabel czewono/czarny gdzie go podłączyć, i nie wim gdzie podłączyć gruby zółto/zielony i czerwono czrny (ucięte). Mam w bagażniku nawigacjęczy moge siętam wpiąć w szynęcan jeśli tak to w którym miejscu i w jakie kolory, jeśli nie to w którym miejscu z przodu moge wpiąć się w szynęcan i jakie kolory.

Nie mozesz uzyc CAN navi bo to nie ta magistrala danych - w aucie sa 3 rozne CAN. Modul haka potrzebuje szyny komfort a CAN navi to infotainment. W takim razie z kabelkami lecisz na slupek A i tam w wiazkach musisz odnalezc (po kolorach) interesujace Cie przewody. Zwroc uwage na to ze zolt/zielony a zielono/zolty to nie to samo. Czerwono/czarny - jesli wychodzi z kostki 14-pin to jest to kabel do wlacznika swiatel stopu (mostkujesz sie z takim samym kolorem w wiazce lewej tylnej lampy). Pozostale kable sprawdze wieczorem bo cos mi kolory nie pasuja (sprawdz z jakich pinow wychodza pozostale kable ktorych nie masz podlaczonych - zajme sie tym wieczorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: a jest tu ktos z UK kto pomogl by mi przelozyc MCE ? czytam czytam i kuzwa naprawde nic nie kumam z ciagnieciem tych kabli , zamian pinow itd. :facepalm: ciemny jestem jak hu.... w tym temacie.

Marcinku - czego nie czaisz?? pytaj - odpowiemy :decayed:

kiedy to chcesz przekładać?? i na moduł z jaką końcówką? z fotochromem??

Witam ponownie!

Probowalem wczoraj odpisac ale forum ucieklo i byla lipa z logowaniem.

A wiec tak trudno mi jest nawet wytlumaczyc czego dokladnie nie rozumiem , poprostu od dwoch dni probuje rozkminic ta instrukcje podmiany MCE jaka jest na forum i nic z tego nie kumam , przeciaganie kabelkow na druga strone auta , mostkowanie , zamiana pinow itd. Boje sie , ze rozgrzebie auto , wywale wiazki kabli na wierzch i tak zostane w czarnej d...e a w najgorszym przypadku bede latal i szukal gasnicy :facepalm:

Chce zrobic podmianke MCE na taki z "F" czyli z fotochromem a robic to bede chcial jakos pod koniec Lipca kiedy dostane juz z polski lustro fotochrom oraz zakupie wlacznik swiatel auto i gotowa wiazke pod lustro z kufatec.

W Sierpniu bede w Polsce i bede jechal do Wroclawia na 4 dni to moze jak nie uda mi sie tego zrobic w UK to znalazl by sie ktos chetny z Wroclawia i okolic kto by sie tego podjol ??? :wink:

Poczytam wszystko jeszcze raz i jeszcze raz i moze jeszcze raz i rozbiore autko i pogrzebie w kablach i moze uda mi sie dojsc do tego co i jak. Kuzwa ciemny jestem :facepalm: w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że marudzę ale to moje pierwsze grubsze modyfikacje elektryczne. Słupek A to który ? Faktycznie nie mam kabla żółto zielonego tylko czarno/żółty i z tego co się orjętuje on ma iść na bezpiecznik 87 - gdzie go znajdę. Natomiast gruby czarno czerwony ma iść na pin 6/6 ?, a cienki z 14/8 na stop ? Kabelk do stacyjki jak podłączyć ? Czy da się wpiąć z canem bezpośrednio do MCE ? jak tak to w któe piny które kolory ?I gdzie ten moduł się znajduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np: z tym Światła mijania - tu nie ma problemu bo oba przewody, które trzeba rozdzielić i podłączyć osobno do MCE są przy włączniku świateł (2x żółty)

Co dokladnie musze zrobic ? wyjac te dwa zolte przewody z wlacznika swiatel i podlaczyc do MCE czy po znalezieniu tych przewodow wpiac sie w nie i wtedy podpiac sie do MCE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np: z tym Światła mijania - tu nie ma problemu bo oba przewody, które trzeba rozdzielić i podłączyć osobno do MCE są przy włączniku świateł (2x żółty)

Co dokladnie musze zrobic ? wyjac te dwa zolte przewody z wlacznika swiatel i podlaczyc do MCE czy po znalezieniu tych przewodow wpiac sie w nie i wtedy podpiac sie do MCE ?

dokładnie rozdzielasz i wpinasz w odpowiednie piny do mce:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np: z tym Światła mijania - tu nie ma problemu bo oba przewody, które trzeba rozdzielić i podłączyć osobno do MCE są przy włączniku świateł (2x żółty)

Co dokladnie musze zrobic ? wyjac te dwa zolte przewody z wlacznika swiatel i podlaczyc do MCE czy po znalezieniu tych przewodow wpiac sie w nie i wtedy podpiac sie do MCE ?

dokładnie rozdzielasz i wpinasz w odpowiednie piny do mce:wink:

Dominiku ale to znaczy , ze odpowiednim kawalkiem przewodu musze wpiac sie w te zolte kable i dalej ten kawalek dodatkowego przewodu doprowadzic do MCE? czy poprostu wyjmuje te dwa zolte przewody z wlacznika swiatel (bez jakiego kolwiek wpinania sie w kable) i podpinam je odrazu do MCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...