Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Licht Pakietu i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przymierzam sie do rezanka bo cieplo w miare juz jest i mozna sie pobawic.

Teraz mam korby z tyłu i brak lampek w drzwiach w ogole. Moduł 8E0 959 433 AR.

Mam 2 pytania

1. Czy jesli nie chce zakladac oswietlenia wewn (biale lampki pod nogi) to zakladajac ze pociagne kable i uruchomie elektryczne szyby z tyłu to zeby odpalić lampki w drzwiach z TYŁU wystarczy mi ten moduł komfortu ktory mam?

2. Analogiczne pytanie do drzwi przód - czy jesli nie chce zakladac oswietlenia wewn (biale lampki pod nogi) to zeby odpalić lampki w drzwiach z PRZODU wystarczy mi ten moduł komfortu ktory mam?

3. Nie zrozumiałem jak dorobić te bezpieczniki. Pisaliscie coś tam wcześniej o tym ale jakoś nie kumam tego. Można to jeszcze raz prosto wytłumaczyć? Rozumiem że tych bezpieczników nie ma i nie ma uchwytów tez do nich w moim przypadku, musze je kupić (co konkretnie) i podłączyć (gdzie konkretnie) i dopiero po tym do tego podłączać nową wiązkę do słupków B?

1 i 2: Jeśli nie chcesz zakładać oświetlenia przestrzeni nóg, nie musisz wymieniać modułu komfortu (lampki w drzwiach zadziałają na AR).

To było już tyle razy poruszane :)

...moduł komfortu nie ma nic do oświetlenia w drzwiach jeśli masz 4 szyby w prądzie (odpowiada za oświetlenie tylnych drzwi w przypadku gdy są korby).

Zatem odpowiadając na Twoje pytanie - tak lampki będą działać po podłączeniu się w odpowiednie piny (nie wymaga to zmiany kodowania modułu komfortu). Potwierdzam ponieważ sam przetestowałem to na moim starym module AS.

No to tak... Przeczytałem cały wątek i pogubiłem się :decayed:

MY04, moduł z końcówką AR. Chcę założyć elektrykę szyb z tyłu i lampki ostrzegawcze (białe i czerwone) z tyłu i z przodu. Modułu nie muszę zmieniać, bo jak dołożę elektrykę szyb na tył, to do nich podłączam lampki, tak? Jakich silniczków/sterowników szukać do MY04? Czy to obojętne, czy A, D, czy E?

A do czego podpiąć oświetlenie przestrzeni nóg z przodu?

Zasilanie jest wspólne z bezpiecznika 5A na pozycji 2 (bezpiecznik i jego piny także trzeba dołożyć - ewentualnie podłączyć się pod stały + z aku z pominięciem zabezpieczenia).

Masa czyli sterowanie dla każdej z lamek leci osobno do modułu komfortu.

A stanie się coś jak podłączę podświetlenie przestrzeni nóg, do lampek ostrzegawczych z drzwi? Bo jeśli mając moduł AR i dołożoną elektrykę szyb uruchomię ostrzegawcze, to wolałbym nie zmieniać modułu.

Podświetlenie klamek jest podłączone pod MK, czy pod podświetlanie ogólne jak kratki nawiewów itp?

Jeśli założysz elektrykę z tyłu to lampki w drzwiach również w nich uruchomisz. Połączenie lampek podłogowych do tych w drzwiach rozwiązałoby problem ze zbyt słabym MK ale z drugiej strony przewalanie kabli przez słupki A i B i te cholerne kostki 20-pin jest o wiele bardziej uciążliwe, niż wymiana MK i poprowadzenie przewodów zgodnie z myślą fabryczną.

Klamki są podświetlane z tego samego źródła co np. przełączniki szyb.

Odnośnie rezania pakietu podłogowego - naprawdę nie rozumiem co stoi na przeszkodzie aby wymienić MK. Przecież to żaden problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....szybkie pytanko.

Ogladalem dzis komplet s-lina iiiiiii.....

1. Fotel ma 4 kostki - żółta...czerwona...zielona...i czarna...

Wszystko ok tyle ze w czerwonej kostce sa 4 przewody obsadzone...

Wszedzie czytalem o + i - ktore trzeba doprowadzic do czerwonej kostki (w fotelach/instalacji w ktorej nie ma elektrycznie sterowanych ledzwi...) do czego wiec ten "trzeci" kabelek ??

ssssssssssss.jpg

20121106_193144.jpg

2.Temat wymiany boczków...

Ja obecnie u siebie nie mam oswietlenia klamki (4 elektryczne szyby mam)...dołu drzwi na bialo i boku drzwi na czerwono... natomiast w ogladanym zestawie sa te dodatkowe lampki.

Moje pytanie jest takie czy boczek z oswietleniem moze podejsc (chodzi konkretnie o kostki do podlaczenia) w miejsce gdzie nie mam tych "bajerow"...wiem ze u mnie moze nie byc instalacji pod dodatkowe oswietlenie ale czy sama kostka podejdzie tak zeby chociaz szyby mozna bylo otwierac pomijajac juz kwestie podswietlenia tych elementow...

Znajac zycie jak sa rozne wersje wyposazenia (z oswietleniem ...czy tez bez...) to pewnie sa tez i rozne kostki....

20121106_192557.jpg

Jak Wy na to patrzycie ??? Duża z tym rzeźba ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....szybkie pytanko.

Ogladalem dzis komplet s-lina iiiiiii.....

1. Fotel ma 4 kostki - żółta...czerwona...zielona...i czarna...

Wszystko ok tyle ze w czerwonej kostce sa 4 przewody obsadzone...

Wszedzie czytalem o + i - ktore trzeba doprowadzic do czerwonej kostki (w fotelach/instalacji w ktorej nie ma elektrycznie sterowanych ledzwi...) do czego wiec ten "trzeci" kabelek ??

http://s11.postimage.org/p614zh9jz/ssssssssssss.jpg

http://s10.postimage.org/532p1qtxh/20121106_193144.jpg

Jeśli masz 4 kable - 2 z nich to wspomniana już przez Ciebie elektryka fotela. Kolejne 2 to obwód lampki pakietu oświetlającego przestrzeń nóg.

2.Temat wymiany boczków...

Ja obecnie u siebie nie mam oswietlenia klamki (4 elektryczne szyby mam)...dołu drzwi na bialo i boku drzwi na czerwono... natomiast w ogladanym zestawie sa te dodatkowe lampki.

Moje pytanie jest takie czy boczek z oswietleniem moze podejsc (chodzi konkretnie o kostki do podlaczenia) w miejsce gdzie nie mam tych "bajerow"...wiem ze u mnie moze nie byc instalacji pod dodatkowe oswietlenie ale czy sama kostka podejdzie tak zeby chociaz szyby mozna bylo otwierac pomijajac juz kwestie podswietlenia tych elementow...

Znajac zycie jak sa rozne wersje wyposazenia (z oswietleniem ...czy tez bez...) to pewnie sa tez i rozne kostki....

http://s15.postimage.org/7340om713/20121106_192557.jpg

Jak Wy na to patrzycie ??? Duża z tym rzeźba ???

Po prostu założysz nowy boczek i dodatkowe oświetlenie (klamka i lampki) zacznie działać - nie trzeba nic "rezać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....szybkie pytanko.

Ogladalem dzis komplet s-lina iiiiiii.....

1. Fotel ma 4 kostki - żółta...czerwona...zielona...i czarna...

Wszystko ok tyle ze w czerwonej kostce sa 4 przewody obsadzone...

Wszedzie czytalem o + i - ktore trzeba doprowadzic do czerwonej kostki (w fotelach/instalacji w ktorej nie ma elektrycznie sterowanych ledzwi...) do czego wiec ten "trzeci" kabelek ??

http://s11.postimage.org/p614zh9jz/ssssssssssss.jpg

http://s10.postimage.org/532p1qtxh/20121106_193144.jpg

Jeśli masz 4 kable - 2 z nich to wspomniana już przez Ciebie elektryka fotela. Kolejne 2 to obwód lampki pakietu oświetlającego przestrzeń nóg.

2.Temat wymiany boczków...

Ja obecnie u siebie nie mam oswietlenia klamki (4 elektryczne szyby mam)...dołu drzwi na bialo i boku drzwi na czerwono... natomiast w ogladanym zestawie sa te dodatkowe lampki.

Moje pytanie jest takie czy boczek z oswietleniem moze podejsc (chodzi konkretnie o kostki do podlaczenia) w miejsce gdzie nie mam tych "bajerow"...wiem ze u mnie moze nie byc instalacji pod dodatkowe oswietlenie ale czy sama kostka podejdzie tak zeby chociaz szyby mozna bylo otwierac pomijajac juz kwestie podswietlenia tych elementow...

Znajac zycie jak sa rozne wersje wyposazenia (z oswietleniem ...czy tez bez...) to pewnie sa tez i rozne kostki....

http://s15.postimage.org/7340om713/20121106_192557.jpg

Jak Wy na to patrzycie ??? Duża z tym rzeźba ???

Po prostu założysz nowy boczek i dodatkowe oświetlenie (klamka i lampki) zacznie działać - nie trzeba nic "rezać".

Myslalem ze czarna kostka jest tą od oświetlenia...- w takim razie do czego jest czarna kostka pod fotelem skoro do oswietlenia sa odp piny w kostce cerwonej ?

1. żółta -> airbag

2. czerwona -> to masz od pakietu oświetlenia, lędźwiowego, i zdaje się, że do sterowania elektrycznego

3. zielona -> od grzania

4. czarna -> fotel pasażera czujnik z matą oraz czujnik z pasów - CZUJNIK Z MATĄ ????Mowa tu o czujniku tylko i wylacznie do zapietych pasów ?

Kostki w boczkach sa takie same w wersji z oswietleniem i bez ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rezania pakietu podłogowego - naprawdę nie rozumiem co stoi na przeszkodzie aby wymienić MK. Przecież to żaden problem...

Wiem, że wymienić i poprowadzić kabelki to nie problem, szczególnie po moich przejściach z kabelkologią w B5 :decayed: Problemem dla mnie jest znalezienie i zakup odpowiedniego MK, które strasznie cenią na all :doh: A powiedzmy mając MK z wersja z alarmem, dużo jest pracy z dołożeniem alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze czarna kostka jest tą od oświetlenia...- w takim razie do czego jest czarna kostka pod fotelem skoro do oswietlenia sa odp piny w kostce cerwonej ?

1. żółta -> airbag

2. czerwona -> to masz od pakietu oświetlenia, lędźwiowego, i zdaje się, że do sterowania elektrycznego

3. zielona -> od grzania

4. czarna -> fotel pasażera czujnik z matą oraz czujnik z pasów - CZUJNIK Z MATĄ ????Mowa tu o czujniku tylko i wylacznie do zapietych pasów ?

Kostki w boczkach sa takie same w wersji z oswietleniem i bez ??

Czarna kostka w B6 to czujnik zapięcia pasów. W B7 w fotelu pasażera dodatkowo zastosowano czujnik zajęcia fotela pasażera.

Kostki w boczkach są takie same (po prostu w wersji z oświetleniem jest więcej kabelków ale wtyki są identyczne).

Odnośnie rezania pakietu podłogowego - naprawdę nie rozumiem co stoi na przeszkodzie aby wymienić MK. Przecież to żaden problem...

Wiem, że wymienić i poprowadzić kabelki to nie problem, szczególnie po moich przejściach z kabelkologią w B5 :decayed: Problemem dla mnie jest znalezienie i zakup odpowiedniego MK, które strasznie cenią na all :doh: A powiedzmy mając MK z wersja z alarmem, dużo jest pracy z dołożeniem alarmu?

Po prostu poczekaj trochę i prędzej czy później coś się trafi w normalnej cenie.

Z dołożeniem alarmu jest trochę zabawy (3 kable na tył auta, wiązka do czujnika ruchu w podsufitce - kilka kabli do MK, no i panel w drzwiach // chyba że kupisz gotową tapicerkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze czarna kostka jest tą od oświetlenia...- w takim razie do czego jest czarna kostka pod fotelem skoro do oswietlenia sa odp piny w kostce cerwonej ?

1. żółta -> airbag

2. czerwona -> to masz od pakietu oświetlenia, lędźwiowego, i zdaje się, że do sterowania elektrycznego

3. zielona -> od grzania

4. czarna -> fotel pasażera czujnik z matą oraz czujnik z pasów - CZUJNIK Z MATĄ ????Mowa tu o czujniku tylko i wylacznie do zapietych pasów ?

Kostki w boczkach sa takie same w wersji z oswietleniem i bez ??

Czarna kostka w B6 to czujnik zapięcia pasów. W B7 w fotelu pasażera dodatkowo zastosowano czujnik zajęcia fotela pasażera.

Kostki w boczkach są takie same (po prostu w wersji z oświetleniem jest więcej kabelków ale wtyki są identyczne).

Odnośnie rezania pakietu podłogowego - naprawdę nie rozumiem co stoi na przeszkodzie aby wymienić MK. Przecież to żaden problem...

Wiem, że wymienić i poprowadzić kabelki to nie problem, szczególnie po moich przejściach z kabelkologią w B5 :decayed: Problemem dla mnie jest znalezienie i zakup odpowiedniego MK, które strasznie cenią na all :doh: A powiedzmy mając MK z wersja z alarmem, dużo jest pracy z dołożeniem alarmu?

Po prostu poczekaj trochę i prędzej czy później coś się trafi w normalnej cenie.

Z dołożeniem alarmu jest trochę zabawy (3 kable na tył auta, wiązka do czujnika ruchu w podsufitce - kilka kabli do MK, no i panel w drzwiach // chyba że kupisz gotową tapicerkę).

Jednym słowem cokolwiek nie zakupie podejdzie...az dzisiaj zedre chyba boczek z ktorys drzwi...

A co do czarnej kostki to poprostu nie bedzie podpieta i juz...nie bedzie ona stanowic na funkcjonowaniu fotela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie podświetlenie drzwi działa tylko u kierowcy :grin:

Po piątkowym dłuuuuuugim wieczorze i sobocie do południa opadły mi ręce :facepalm:

W żadnym z pasażerskich sterowników szyb nie pojawia się napięcie na podświetleniowych pinach :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario po odpięciu lampki jak ją ponownie podepniesz nie będzie świeciła stąd może nie ma napięcia na tych pinach ,po ponownym podpięciu lampki musisz zamknąć i otworzyć drzwi dopiero wtedy zaświeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że nie do końca w temacie, ale dziwi mnie smar znajdujący się na tych złączach wiązek drzwi, czy u was też tak to wygląda?

z_cze_wi_zki_drzwi.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że nie do końca w temacie, ale dziwi mnie smar znajdujący się na tych złączach wiązek drzwi, czy u was też tak to wygląda?

http://s8.postimage.org/5z2rh6b9t/z_cze_wi_zki_drzwi.jpg

<br /><br />

ktos manianę odwalił ... zmyj to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nikt z was nie widział u siebie takiego smaru?

domyślam się że to może mieć właściwości uszczelniające, ale nie wygląda to fabrycznie...

czym najlepiej to zmyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że nie do końca w temacie, ale dziwi mnie smar znajdujący się na tych złączach wiązek drzwi, czy u was też tak to wygląda?

http://s8.postimage.org/5z2rh6b9t/z_cze_wi_zki_drzwi.jpg

<br /><br />

ktos manianę odwalił ... zmyj to

ino nie maniana tylko ori:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że nie do końca w temacie, ale dziwi mnie smar znajdujący się na tych złączach wiązek drzwi, czy u was też tak to wygląda?

http://s8.postimage.org/5z2rh6b9t/z_cze_wi_zki_drzwi.jpg

<br /><br />

ktos manianę odwalił ... zmyj to

ino nie maniana tylko ori:wink:

popieram. jak już pisałem, smar wypierający wodę/wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario po odpięciu lampki jak ją ponownie podepniesz nie będzie świeciła stąd może nie ma napięcia na tych pinach ,po ponownym podpięciu lampki musisz zamknąć i otworzyć drzwi dopiero wtedy zaświeci

Nie pojawia się napięcie w żadnym z możliwych wariantów otwierania, włączania, zasilania. etc :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że nie do końca w temacie, ale dziwi mnie smar znajdujący się na tych złączach wiązek drzwi, czy u was też tak to wygląda?

http://s8.postimage.org/5z2rh6b9t/z_cze_wi_zki_drzwi.jpg

<br /><br />

ktos manianę odwalił ... zmyj to

ino nie maniana tylko ori:wink:

no coś ty ... chyba że nadgorliwe ASO tam wpsikało smar bo na pewno nie fabryka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory że nie do końca w temacie, ale dziwi mnie smar znajdujący się na tych złączach wiązek drzwi, czy u was też tak to wygląda?

http://s8.postimage.org/5z2rh6b9t/z_cze_wi_zki_drzwi.jpg

<br /><br />

ktos manianę odwalił ... zmyj to

ino nie maniana tylko ori:wink:

no coś ty ... chyba że nadgorliwe ASO tam wpsikało smar bo na pewno nie fabryka!

miałem z 10 wiązek i w kazdej był tam smar:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wypowiedzi, zostawiłem smar

w prawych przednich drzwiach miałem pęknięte dwa najgrubsze kable, nie jestem pewien czy to głośnikowe, czy prądowe (czytałem różne wersje), ale wydaje mi się, że od tego zaczął padać aku, silnik stękał przy zapalaniu, pokazały się kontrolki abs-u oraz "bremse" (na wyświetlaczu, domyślam się, że to hamulce), na dodatek utleniła mi sie kostka mikrostyku zamka klapy tylnej, gdy wyjąłem wtyczkę jeden pin z gniazda w niej został...

również kostka stacyjki do wymiany

i to wszystko na raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry;) Dokładam koledze el. szyby i lampki z tyłu - przyszły moduły, fabryczne wiązki, moduł komfortu. Pozakładałem - d*pa, nie działa;/ CAN podłączony - w drzwiach tylnych działa wsio prócz elektryki szyb. Przyciski świecą, lampki, klamka, centralny - wszystko śmiga, tylko nie szyby... Moduł z końcówką BC, zakodowany na 07012, wcześniej było 06767 i 00000 - nic to nie dało. Adaptacje zrobione na 61. w komforcie - wartość 2. Na 62 - 15. Nie domyka szyb z kluczyka i pilota. CAN'y zamieniłem między sobą - też nic. Mierzyłem kable miernikiem - nic. Zasilanie podpięte pod termiczny bezpiecznik 30A, drugi zasilający pod bezpiecznik. Napięcia są, CAN jest...o co tu chodzi? Kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...