Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Bo sie podobno "rozciagaja", podobnie jak te dluuugasne i zamiast nich polecaja brac takie, jak do ARLa. A co to w ogole sie stao? Czy poprostu Ci sie nudzi i nie masz co robic w majowke? ;)

kupiłem z delikatnym zapoceniem uszczelki ,może ze 2,3cmm od strony świec :decayed: zrobiem to świadomie i oczywiście odpowiednio zbiłem cenę :kox:

po dwuch miesiącach mojej jazdy jest już zapocona do okoła

Ale nie ma tego złego..... gtb dostanie głowicę po kpl reg razem z gniazdami pompek

no sam nie wiem co z tymi srubunkiem? może się ktoś jeszcze wypowie

Jak ja robilem glowice w Moim AWX-ie to po przejsciach z mechanikiem , ktory spie...... wymiane pompek a tym samy uszkodzeniu ulegly bebechy w glowicy to przy wymianie wszystkiego chlop w ASO widzac ile juz wydalem (ponad £1400) to doradzal bym nie oszczedzal tych paru groszy i kupil nowe sruby. Ponoc one sa ze specjalnym gwintem , ktory raz wkrecony przy ponownym wykreceniu sruby ulega uszkodzeniu i sruba ponownie wkrecona moze zaczac sie luzowac.

Nie ryzykowalem i poswiecilem te jeszcze pare funtow i kupilem nowe.

Tak samo jest z tymi srubami , ktorymi sie przykreca te walki napedzajace pompowtryski.

Edytowane przez marcin9680
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4740

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Tak,gniazda beda mosiężne.

No dobra śruby mocowania pd wezme

Zastanawiam się jeszcze nad śrubami do reg pompek z 'brokiem'może tez by je dal nowe?

A szklanki jak uginaja się pod palcami to tez lipa nie

Kur... ,najlepiej pół auta wymienić jak juz jest rozebrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,gniazda beda mosiężne.

No dobra śruby mocowania pd wezme

Zastanawiam się jeszcze nad śrubami do reg pompek z 'brokiem'może tez by je dal nowe?

A szklanki jak uginaja się pod palcami to tez lipa nie

Kur... ,najlepiej pół auta wymienić jak juz jest rozebrane

Witaj w klubie.

Jak ja robiłem remont to kupiłem wszystkie śrubki( do pompek, dźwigienek, głowicy, wałka itd.) Ładnych parę stówek poszło wtedy na same te śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś założyłem obniżone zawieszenie mianowicie amortyzatory 1 BE oraz sprężyny Eibach Sportline. Wcześniej miałem u siebie 1BA. Przed wymianą zawieszenia wysokość do rantu błotnika wynosiła tył 682mm a przód 687. Troszkę się zdziwiłem bo po wymianie zawiechy auto stoi bardzo nisko około 630 mm, (jutro zmierzę dokładnie) a w dodatku tył wydaję się być trochę niżej od przodu (wiem że można dołożyć z tylu podkładki i spróbować to wyrównać).

Wiem że niektórzy z Was mają gwinty skręcone na około 610mm i stąd pytanie czy nic wam nie obciera, bo ja boję się jeździć mam wrażenie że odległość od opony do błotnika jest tak mała że byle hopka, dziura spowoduje przytarcie. Może mam tylko takie wrażenie i zawiecha na tyle się nie ugina. Proszę o wasze opinie jaka powinna być odległość od ziemi do rantu błotnika żeby na spokojnie jeździć? Dodam że mam koło 8,5Jx19 ET 48 z tyłu mam dystans 17mm więc mam ET 31 a z przodu mam dystans 13mm więc ET 35.

Proszę o informację czy przy takiej wysokości na spokojnie można jeździć i nic nie powinno przycierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka tam opona siedzi?

235/35/19

Jak dobierane sprężyny pod silnik czy pod wagę?

Nie jestem pewien ale chyba dla nacisku 1090 kg na przednią oś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturek ja mam przód 8.5j et 30 tył 8,5j et25 guma 225 i nic nie obciera, zawias wyszedł u mnie -40 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


235/35/19
dość szeroki kapeć .. pojezdzij i zobaczysz , ewentualnie wywal te dystanse , chyba ze nie mozesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturek ja mam przód 8.5j et 30 tył 8,5j et25 guma 225 i nic nie obciera, zawias wyszedł u mnie -40 :wink:

-40 to ile Ci wychodzi od ziemi do rantu błotnika

235/35/19

dość szeroki kapeć .. pojezdzij i zobaczysz , ewentualnie wywal te dystanse , chyba ze nie mozesz?

A czym grozi przytarcie? Mogę spi.....dolić oponę, czy jak delikatnie przytrę to nic nie powinno się stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek powinien mieć ok nawet przy tej gumie wczoraj miezyłem przód u mnie i Pajdy

Felga Pajdy 8.5j et35 u mnie 8,5j et 30 niby zawias podobnie -30 a Pajdzie przód bardziej wystawał(felga)


Arturek od serii :wink:

Od ziemi ~63cm 225/35/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - zakladaj, a jakie grubosci?

rudy - kurde przy takim nakladzie pracy odzaluj jeszcze te pare groszy na sruby i daj nowe. Gniazda pompek bedą z tymi mosieznymi tulejkami?

Myslalem o 15 mm na tyl i 10 przód. Fele mam 7.5j 18 a papuć 225/40 et 37. Nie chce za bardzo szalec ale moglem jednak te fele miec szersze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, a Oni znowu o tych wymiarach, Pany czy Wy macie jakies kompleksy z tymi centymetrami? ;)

"Ja mam 60 centow" :D

male_0e59d3625b1f5bee821b22da9f48.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panyy mam sprawe włącza mi się wentylator na zimnym silniku, czasami ssania nie załączy, no i na kompie wskazuje temperature cieczy ok 146 st. jak ostatnio podpiąłem. Także czujnik pewno walnięty i potrzebuje numer ori bo taki najlepiej chyba dać żeby cyrków nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, trzeba dokupić same mocowania (ciężko dostępne) lub szukać rozbitego zderzaka z PDC i przekleić do siebie (ja taki za 50 zł zanabyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...