Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walka z nielegalnymi fotoradarami


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, yanekk napisał:

Dobrym kierunkiem działania jest za to odcinkowy pomiar prędkości. Uważam, że powinni montować wszędzie tam gdzie się da.

w miastach nie mogą bo nie mają jak, zostaną tylko drogi przelotowe... gratuluje pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z iskra-1 wideo ? przecież to zwykła iskra która mierzy wszystko jak leci...  kamera nie wskazuje mierzonego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś czytałem ostatnio, że policjanci wiedzą o błędach i mogą mierzyć iskrą, ale na własną odpowiedzialność :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no..  ciekawy artykuł. To oznacza, ze beda sie gdzies ustawiac, nagrywac i niekoniecznie od razu karac..? Tylko przyjdzie zdjecie jak z fotoradaru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rejonie iskra to codzienność... nawet przestali ściemniać że celują w cokolwiek, po prostu nią machają naraz na najazd raz odjazd.. nawet nie przestawiając "rewolweru".

 

46 minut temu, Kosmita napisał:

No no..  ciekawy artykuł. To oznacza, ze beda sie gdzies ustawiac, nagrywac i niekoniecznie od razu karac..? Tylko przyjdzie zdjecie jak z fotoradaru? 

to zależy jak będą mierzyć, jeśli ustrzelą Cie z mostu to możesz dostać pocztą.

Mierzą z 1200 ale pomiar dowody to 95 metrów pod warunkiem że jest statyw, ponieważ funkcjonariusze nie czytają instrukcji mandatów z dystansu 400 i więcej metrów nie brakuje.  Z wykryciem chyba też nie ma najmniejszych problemów, ten sprzęt na rynku jest ponad 10 lat.

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcin4x4 napisał:

to zależy jak będą mierzyć, jeśli ustrzelą Cie z mostu to możesz dostać pocztą. Pamiętajcie że pomiar dowodowy dla LTI to maksymalnie 95 metrów i to ze statywem !

No to 95 m to blisko.. zdazy sie wyhamować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kosmita napisał:

No to 95 m to blisko.. zdazy sie wyhamować..

szczerze to wątpię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie zauwazysz, ze cos jest.. nie pstryknie Ci foty z 900m..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 900 może nie (choć kto wie), ale z 500... 400 .. a wtedy musisz im udowodnić że pomiar wykonany nieprawidłowo a to już nie jest takie proste. 

Znajomego ustrzelili z 600 metrów... (LTI bez rejestratora) czyli przez krzaki i dwa zakręty... w sądzie przegrał ale papugę miał słabego.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie zatrzymali. Samochód po 1 w leasing po 2 mnostwo osob w firmie ktore akurat moglyby jechac.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji kiedy złapie mnie policjant z szuszarką o przekroczenie prędkości na której nie ma żadnego dowodu na to że mierzona prędkość była akurat z mojego auta a nie z pasa obok? Mój znajomy ostatnio został zatrzymany przez policję i szanowny Pan policjant pokazał mu prędkość na suszarce a ten stwierdził że to nie jest żaden dowód na to że prędkość jaka się wyświetliła na ich "śmiesznym sprzęcie" dotyczy jego samochodu. Mandatu nie przyjął i ciekawe co z tego wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z ustawą nic.. ale ktoś te urządzenia zalegalizował, ktoś je zakupił i ktoś zezwolił na ich używanie.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił je jakiś za przeproszeniem jakiś imbecyl, który nie znał wymagań dla tego sprzętu jakie stawia polskie prawo a cena wydała mu się okazyjna (ciekawe dlaczego). Zalegalizował to Urząd Miar, który miał za zadanie sprawdzić czy sprzęt mierzy prawidłowo zgodnie z wytycznymi z instrukcji a który to urząd nie ma pojęcia i nie musi mieć pojęcia o wymogach naszego prawa co do tego sprzętu ani co do tego jak policja będzie go używać. Stwierdzili tylko że przy mierzeniu jak w instrukcji to wskazuje dany egzemplarz dobrze. Natomiast policja ma w d*pie że sprzęt który dostali nie spełnia ioch potrzeb i polskich przepisów a sposób pomiaru w zgodzie z instrukcją budzi śmiech na sali. Zaopiniowali to wyżej od siebie ale jak to u nas góra ma to w d*pie więc policja używa co ma robiąc dobrą minę do złej gry. Tyle w temacie jak i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te fotoradary nie utemperują autkowych ubermenschów, którym się wydaje że jak jest znak 60 to można jeździć 80 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne 57zl czytam 114zl to już mogli zaokrąglić. Inna sprawa ze już tyle razy widziałem propozycje zmian mandatów ze uwiężę jak przegłosują do końca. Nie wspominam o tym ze jakiekolwiek ruszenie cen mandatów to dla obecnych u koryta polityczny strzał w stopę i tego nie rusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany sprawa w sądzie nie jest łatwa do wygrania , wiem to z autopsji. Próbowałem wywinąć się z dwóch pomiarów wykonanych Ultralytem LTI 20-20 100LR  :P

W czerwcu 2015 ustrzelili mnie niby od tyłu z odległości 820 m , dojechali jak stałem na parkingu stacji benzynowej. Mandatu oczywiście nie przyjąłem .

Zanim z rodzinką się z pozbieraliśmy to oni już sobie pojechali i zaczaili się w krzakach kilka kilometrów dalej, gdzie sytuacja się powtórzyła , tylko pomiar z przodu, odległość 320 m :naughty:

Sytuacja ciężka, dwa pomiary, ciężko się bronić ...

Informacji na temat działania w realu miernika LTI nie było prawie wcale , poza paroma angielskojęzycznymi filmikami na YT.

Ale udało mi się poznać jego tajniki od podszewki, na ebay-u wykukałem identyczny co do typu  egzemplarz i po kilkunastu dniach przyleciał z Austrralii :)

Tu na zdjęciach już z przystawką do nagrywania:

20151106_234707_1024x768.jpg

20151106_234717_1024x768.jpg

20151106_234740_1024x768.jpg

Nie chce mi się rozpisywać ale wszystkie jego słabości przedstawione przed sądem, pomimo że były konkretnie udokumentowane ( filmy, zdjęcia ) nie zostały przez dwie instancję w ogóle wzięte pod uwagę .

Dla czego ? A no sprzęt nie miał legalizacji i Wysokiego Sądu nie było przy tym jak materiał był przygotowywany ....

Jako że sprzęt nie był własnością Policji, to nie było możliwości by go w Polsce zalegalizować .Tak są skonstruowane przepisy i umowy obowiązujące jedyną firmę która legalizację przeprowadza ...:facepalm::P

Niestety sędziowie wydając wyroki, mając wszystko czarno na białym jak dalece niedoskonałe jest to urządzenie , nie powzięli najmniejszej wątpliwości że te pomiary mogły być wykonane nieprawidłowo.

Dla nich tylko zeznania policjantów i biegłego powołanego do sprawy ( który dopiero w prywatnej rozmowie po wyroku w pierwszej instancji w wielu aspektach przyznał mi rację ) miały wartość dowodową , moja linia obrony kwestionująca przydatność tego urządzenia w ogólności , nie została wzięta pod uwagę przy wydawaniu wyroku.

Tak samo było z innymi jego ograniczeniami w użytkowaniu ( jak choćby wymóg dokonywania pomiaru dowodowego z odległości poniżej 90 m ) jak i wykazaniu przeze mnie na sali rozpraw że policjanci go obsługujący nie mają pojęcia o zapisach jego instrukcji użytkowania ...

Rozpatrzenie sprawy w drugiej instancji polegało tyko na zapoznaniu się z sentencją wyroku pierwszej instancji , i utrzymaniu jej w mocy ze  zmniejszeniem  zasądzonej grzywny i kosztów o połowę ....

Wszystko trwało pięć minut, sędzia w ogóle nie dopuścił mnie do głosu :whistling:

Reasumując to wszystko w rękach sędziego. To jego interpretacja tego co na sprawie się pojawi jest w wyroku , jak się na temacie nie zna i nie chce wydawać wyroków które kwestionowały by działanie szeroko pojętych " organów państwa " , to szanse na sukces są żadne :decayed:

P.S.

Gdybym był złym i leniwym policjantem wyposażonym w to ustrojstwo i znającym jego słabe strony , to wybierając sobie odpowiednie miejsce w mieście jestem w stanie pozbawić prawa jazdy KAŻDEGO przejeżdżającego obok mnie kierującego !!!!

Gdyby sprawa oparła się o sąd to większe szanse mieli by tylko Ci, którzy mieli w autach porządne wideorejestratory , rejestrujące na bieżąco prędkość z GPS :whistling:

I dla zainteresowanych link do filmiku z rekordową prędkością , którą udało mi się wygenerować przy użyciu tegoż sprzętu :

 

:decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...