Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

eee tam,jak 150cm postawisz na klapie to nie ma tragedii :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sedana i smigam z ml-145 na klapie ... owszem moze i wygląda jak samochód zdalnie sterowany , ale dla mnie wyglada :good: powiem szczerze że niewielka była by różnica miedzy 130 a 150 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena umiejscowiona na klapie jak również w którymkolwiek rogu samochodu działa kierunkowo, wiec odradzam ten sposób umiejscowienia anteny, chodzi tu o tzw. sztuczną ziemię czyli odbicie fali od karoseri samochdu. Środek dachu jest najlepszym miejscem, gdyż wtedy antena nadaje równomiernie we wszystkich kierunkach a nie jak w twoim przypadku będzie ładnie nadawała do przodu, a do tyłu :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony dodam że jest to wyrzucenie kasy w błoto :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje antenke :D tylko krótką, jaka jest na topie? w cenie 100-150. czekam na podpowiedź :)

Jak krótką potrzebujesz? Mogę Ci sprzedać fajną antenę Presidenta,model Michigan , jakby co to PW :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja proponuję anteny dłuższe,bo wszystkie krótkie anteny nie spełniają swojej roli http://allegro.pl/antena-alaska-president-koncowka-100-oryginal-i1683997840.html fajna antena w dobrej cenie lub podobne presidenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje antenke :D tylko krótką, jaka jest na topie? w cenie 100-150. czekam na podpowiedź :)

jak kolega Kali S4 zaproponuje dobrą kase to możesz brać od niego :wink4:

a jezeli nie to Presidenta Floride bierz , nie jest to oko moskwy z czarnobyla , ale jak na podstawowe zadania powinien zdać egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie potrzebuje antenke :D tylko krótką, jaka jest na topie? w cenie 100-150. czekam na podpowiedź :)

nie jest to oko moskwy z czarnobyla ,

hoho - kolega wtajemniczony widze - zamierzam sie tam wdrapac we wrzesniu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. powiedzice ile potrzeba kabla dla anteny magnesowej.

radio pod kierownica w schowku. kable mysle podciagnac gdzie pod plastikami kolo drzwi i wyjscie na tylne lewe drzwi za fotelem i na dach.czy 4 metry ktore sa dane do anteny wystarczaja ??

a antena magnes podstawa 12.5cm dla sirio omega 27 lub 14.5cm sirio turbo 800.. cos wybiore na miejscu w sklepie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość kabla jaka powinna być do każdej anteny to 3.64 razy wielokrotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Panowie ile tego kabla schowaliście za plastiki by wyjść z antena na dach lub bagaznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez 6 metrów - napewno styknie, i nie wierz w bajki ze ma byc jakąś wielokrotnoscią, montowałem rozne długosci kabla i wszystkie sie ładnie wystroiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem CB u siebie , patent który miałem w innym samochodzie.

zdjęcia robione kalkulatorem więc sory za jakość.

cb3zb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

cb2o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

przełożyłem ten uchwyt na szybko ale do końca nie pasuje, muszę ciut przedłużyć ramię żeby fotel przesuwał się do przodu w całym zakresie. teraz jest ok, ale może być lepiej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki Skeeber..przedluzke 2mb kupilem. do anteny omega27 sirio.. ladnie spasowane do alana 18+. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilki :tongue4: potrzebuje zwiekszyc zasieg odbioru/nadawania - mam Legenda II i Floryde 65cm

Co polecacie - bat odpada - uzywam go do czegos innego :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobilki :tongue4: potrzebuje zwiekszyc zasieg odbioru/nadawania - mam Legenda II i Floryde 65cm

Co polecacie - bat odpada - uzywam go do czegos innego :kox:

Z CB nie jest, jak z mechaniką. Tu mało da się przewidziec i obliczyć. Oczywiście teoretycznie można to zrobić, ale to tylko mała część całości.

Na zasięg nadawania ma wpływ wiele czynników, z których na większość nie masz żadnego wpływu. Z odbiorem jest jeszcze gorzej.

Ze swojej strony możesz jedynie zadbać o dobre radio + dobrą antenę + prawidłowy montaż i zestrojenie. To wszystko.

Mimo tego raz będziesz leciał na 20 km, a zaraz potem zaledwie na 500m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw co mam w PL jest wystarczajacy ale poza juz takiego nasycenia :> informacji nie ma i dlatego cos bym chcial pomodzic - ale cisnienia nie ma :tongue4:

truckmaniac jak juz mam mozliwosc to zapytam :decayed: za granica uzywasz takiej samej czestotliwosci jak w PL czy przeskakujesz na inna - to ze na inny kanal to wiem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...