Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie na dniach rozrząd wymieniam - dla świętego spokoju :P czy przy okazji warto zwrócić na coś uwagę i wymienić jeszcze ?:P

Fahur - a co moim zdaniem mega nowością w tym wątku gdzie kolega DeloKrK proponuje olej 10w40 jakoby by był zgodny ze specyfikacją oleju do naszych silników ? bo już czuję lekkie zakłopotanie w tej materii ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fahur prawie masz racje, kamil zrobił remont ale nie podał efektu końcowego :/

Nie podał bo nie ma co podawać ,jak by przejechał z 5tys to można coś powiedzieć a może po prostu bierze jak brał przed remontem bo i takie przypadki były i nie ma się czym chwalić że się wydało 2K ,ja tam pierdziele żadnych remontów nie robię ,dolewam oleju i ciesze się że silnik pracuje bez awaryjnie czego więcej hehe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na dniach rozrząd wymieniam - dla świętego spokoju :P czy przy okazji warto zwrócić na coś uwagę i wymienić jeszcze ?:P

Fahur - a co moim zdaniem mega nowością w tym wątku gdzie kolega DeloKrK proponuje olej 10w40 jakoby by był zgodny ze specyfikacją oleju do naszych silników ? bo już czuję lekkie zakłopotanie w tej materii ?:)

Kolego, ponizej zamieszczam skany z instrukcji dla naszego motoru, abyś już nie miał watpliwości. Specyfikacja oleju Castrol 10w40 A3/4, koniecznie A3/B4, dla porownania do wglądu na stronie producenta.

Download Bez*tytułu hosting plikow jpg

Download Bez*tytułu2 hosting plikow jpg

(jakiś piep**ony hosting, ale bezpłatnie można pobrać skany.)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany pitolicie bo kolektor zdejmuje sie w 20 minut:banan: Olalem modyfikacje odmy bo po 1tys km mam full oleju tylko zaślepiam tą rurkę z tyłłu dolotu i wsadzam odolejacz w czwornik:decayed: ALT to dobra maszyna:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na dniach rozrząd wymieniam - dla świętego spokoju :P czy przy okazji warto zwrócić na coś uwagę i wymienić jeszcze ?:P

Standardowo pompa wody...

Fahur - a co moim zdaniem mega nowością w tym wątku gdzie kolega DeloKrK proponuje olej 10w40 jakoby by był zgodny ze specyfikacją oleju do naszych silników ? bo już czuję lekkie zakłopotanie w tej materii ?:)

Już chyba każde możliwe oleum było stosowane przez udzielających się w tym wątku, poczynając od 0w30, przez 5w30, 5w50 i wreszcie na 10w40 (full sintetic oczywiście) kończąc. Itor lał to swojej maszyny właśnie ten ostatni i solennie twierdził, że udało mu się apetyt ALTka utrzymać na przyzwoitym poziomie (w porównaniu do innych oliw).

Ja przez pierwszy użytkowania fury lałem 5w30 Castrola, później zobaczyłem w książce serwisowej, że przez pierwsze dwa lata był lany w serwisie 5w50 Mobila i do tego wróciłem. Zużycie pozostało na tym samym poziomie, ale za to olej jest tańszy :polew: Na razie nic nie kombinuje więcej, bo przez ok 15.000 wlewam 4l oleju, więc nie ma tragedii (OIL MIN jeszcze nigdy mi się nie zapaliło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA juz nic nie wiem czytam to i mam mętlik:(:( da sie usunąc ten pronblem z olejem w ALT?? JAK?? rezanie ODMY?? czy inaczej?? prosze jakies info konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jeszcze chce spróbować tego antykoksa plus zaraz potem wlać płukankę i wymienić olej myślicie że to nie za mocne jest ?:) ten producent ma jeszcze płukankę własnej produkcji też na nagary niby może to dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponujecie nic nie robic tylko lac ? a nie da sie chociaz zeby 500 ml na 4 tysiace bralo ? nie ma zadnego sposobu zeby troszke zmiejszyc bo to troche denerwujace zeby co raz lac olej .. A ja jezdze w trasy czesto do Niemiec i to mnie denerwuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponujecie nic nie robic tylko lac ? a nie da sie chociaz zeby 500 ml na 4 tysiace bralo ? nie ma zadnego sposobu zeby troszke zmiejszyc bo to troche denerwujace zeby co raz lac olej .. A ja jezdze w trasy czesto do Niemiec i to mnie denerwuje..

Na chwilę obecną nie ma takiego sposobu, a przynajmniej nikt się na tym forum takim nie pochwalił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jeszcze chce spróbować tego antykoksa plus zaraz potem wlać płukankę i wymienić olej myślicie że to nie za mocne jest ?:) ten producent ma jeszcze płukankę własnej produkcji też na nagary niby może to dobre ?

sugerowalbym jednak plukanke LM, sprawdzona, w znaczeniu bezpieczna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z Rzeszowa lub bliskich okolic kto robił moda odmy w 2.0 ALT? Pewnie mnie też to czeka ale jestem zawalony mocno robotą i nie za dużo mam wolnego czasu; w związku z tym potrzebował bym kogoś kto to robił żeby nie grzebać się pół dnia tylko stanąć przy samochodzie i zrobić najszybciej jak się da :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak jak pisałem wyżej; przymierzam się do moda odmy. Przeczytałem cały wątek i po tej lekturze mam mętlik (chyba za dużo stron przeczytałem za jednym podejściem :wink: ). Mam taką propozycję: może zrobilibyśmy listę do której dopisywały by sie osoby które zrobiły moda odmy (pisząc obok zużycie oleju przed i po oraz przebieg jaki zrobiły po modzie) oraz osoby którym to nie pomogło? Przeczytałem cały wątek i wiem że wielu to pomogło ale po tych 60 stronach to nie wiem ani ilu osobom to pomogło, na jak długo, ile km już nakręciły itd. Mój pomysł to byłaby taka mini ściąga "statystyczna" :wink: (podobno statystyki są o kant d..y bo jak wychodzimy z psem na spacer to statystycznie mamy po trzy nogi :wink: )

Jak mój pomysł jest nietrafiony lub nie w temacie to sorki za zawracanie głowy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak jak pisałem wyżej; przymierzam się do moda odmy. Przeczytałem cały wątek i po tej lekturze mam mętlik (chyba za dużo stron przeczytałem za jednym podejściem :wink: ). Mam taką propozycję: może zrobilibyśmy listę do której dopisywały by sie osoby które zrobiły moda odmy (pisząc obok zużycie oleju przed i po oraz przebieg jaki zrobiły po modzie) oraz osoby którym to nie pomogło? Przeczytałem cały wątek i wiem że wielu to pomogło ale po tych 60 stronach to nie wiem ani ilu osobom to pomogło, na jak długo, ile km już nakręciły itd. Mój pomysł to byłaby taka mini ściąga "statystyczna" :wink: (podobno statystyki są o kant d..y bo jak wychodzimy z psem na spacer to statystycznie mamy po trzy nogi :wink: )

Jak mój pomysł jest nietrafiony lub nie w temacie to sorki za zawracanie głowy :hi:

Trafiony kolego tylko sporo osób nie ma czasu na analizowanie ile oleju auto bierze i co ile km w codziennym użytkowaniu:kwasny: Ja ostatnio też się wypowiadać nie mogę bo przez 2 miesiące zrobiłem 1000km i oleju nie ubyło a gdzie to do wymiany jeszcze:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej ty to akurat masz jako jeden z nielicznych ALT'a który nie bierze nic ;)

Trochę bierze ale tyle że nie jest to uciążliwe:good: Zdejmowałem kolektor i przepustnicę to wszędzie czysto jest więc odmy nie ruszam tylko zmieniłem na nową:good: Kat też błedów nie wywala więc chyba oleju dużo do niego nie idzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a może ktoś napisać i opisać jaki jest aktualny ten mod odmy i co trzeba zrobić , bo w tym wątku już kilka tych modów było i już tego nie ogarniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a może ktoś napisać i opisać jaki jest aktualny ten mod odmy i co trzeba zrobić , bo w tym wątku już kilka tych modów było i już tego nie ogarniam :)

nic ten mod nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...