Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siłownia


Coleman

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko zależy od priorytetu :) która partia mięśniowa odstaje od pozostałych twoim zdaniem ? to ją trzeba męczyć najbardziej aby wszystkie mięśnie były a miarę podobnie rozwinięte :hi:, no chyba że komuś zależy jedynie na tym żeby jak najwięcej wyciskać na płaskiej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zalezy ile razy w tygodniu chcesz ćwiczyć mo zna wtedy podzielic partie mięśniowe, zaczynasz zawsze od większych partii mięśniowych i kończysz na mniejszych,

ja naprzykład nigdy nie łącze bicepsa z tricepsem na jednym treningu ani klatki z barkami[br]Dopisany: 11 Marzec 2011, 14:38_________________________________________________poniedziałek

rozruchowo bieżnia 15 minut

klatka płaska

klatka skos

biceps

przedramie

środa

rozruchowo bieżnia 15 minut

barki

najszerszy grzbietu

triceps

brzuch

piątek

rozruchowo bieżnia 15 minut

martwy ciąg

plecy

nogi całe

i co jakiś czas mieszam i zmieniam jak kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pon

Klatka 10-12 serii.

Biceps 9 serii.

Przedramię 9 serii.

Brzuch

Śro

Plecy 12 serii.

Triceps 9 serii+ dopompowanie tyłem.

Brzuch

Czw

Klatka 10 serii.

Biceps 3 + 6 tylko lewa ręka.

Pt

Barki 10-12 serii.

Nogi

Brzuch.

:tongue4:

ja naprzykład nigdy nie łącze bicepsa z tricepsem na jednym treningu ani klatki z barkami[br]

Super serie są dobre tylko trzeba mieć wytrzymałość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super serie fakt trzeba mieć wytrzymałość

ja zawsze robie kazdego ćwiczenia po 4 serie zaczynam od 12 powtórzeń i progresywnie dokładam ciężarów kończąc 4 serie na 4-6 powtórzeniach i na koniec 5 seria małym cięzarem na dopompowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię praktycznie każdego dnia inną partię, a chodzę 6-7 razy w tygodniu z czego:

I. klatka 16-20 serii, przedramię 9 serii

II. brzuch 20 serii

III. barki 16-20 serii

IV. nogi 16-20 serii

V. plecy 16-20 serii, kaptury 12 serii

VI. bieganie + brzuch

VII. łapy

a jak nie chodzę 7 dni w tygodniu to po prostu z czegoś rezygnuję :wink4:

a ćwiczenia robię różne różniste, np. przez 2 tygodnie robię podobne ćwiczenia, a później zmieniam, żeby się za bardzo nie przyzwyczaić

czasami jak wiem, że w danym tygodniu nie uda mi się za często chodzić to łączę partię i wtedy robię np. na przemian klatkę z bicepsem, albo plecy z tricem, itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie uważam zeby taki system był dobry az tyle serii na jedną partie mięsniową bo jak przypalisz mięsień to jest efekt odwortny i zamiast rosnac to maleje ale każdy ma swoje upodobania indywidualne, pozatym przychodzic na siłownie codziennie to tez nie jest dobre bo organizm potrzebuje minimum dzień odpoczynku na regeneracje wtedy lepiej wszystko idzie, no i nie kazdy ma na to czas, ćwiczyć tylko jedna partie mięsniową przez cały trening toz to zabójstwo :confused4:

ale na kazdego działa cos innego moze Tobie to służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Nie dysponuje jakims zabójczym sprzętem, mam siłownie w piwnicy :naughty: i zrobioną ławeczke, na której można ćwiczyć wyciskając:

- leżąc prosto,

- lekko głową w dół, - chyba dobre na dolne partie klatki, widzą po tym które mięśnie sie rozgrzewają :wink4:

- podnieść oparcie, stopniując wysokość, aż do poziomu na którym można ćwiczyć barki, (musze tylko dopracować lekko moją ławeczke :polew: )

Oprócz tego mam modlitewnik, i łamany gryf.

Póki co dysponuje tylko takim sprzętem.

ćwicze codziennie lub co drugi dzień (częściej co drugi)

klatka - 6serii po 5 powtórzeń ok.85kg - dopiero zaczynam :D

biceps - 5serii po 10 powtórzeń (cieżar trudno określić - musze zważyć)

Także cieżko mi coś dopasować, może ktoś mi pomoże do tego sprzętu co mam ? Żeby to z głową było.

EDIT:

Wykorzystam to co pisaliście z tym dopompowaniem na koniec.

A pozatym preferujecie jednostajne powtórzenia, czy bardziej twz. piramidy, rosnąca czy malejąca ilośc powtórzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie tych rozpisek :shocked:

ja cwicze 5x w tygodniu i zawsze jedną partie i jest git :good:

apropo : Otwarte_Mistrzostwa_Śląska_w_WL__Chorzów_02.04.2011r kto bedzie ? :naughty:

http://www.sfd.pl/Otwarte_Mistrzostwa_%C5%9Al%C4%85ska_w_WL__Chorz%C3%B3w_02.04.2011r.-t701685.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie tych rozpisek :shocked:

ja cwicze 5x w tygodniu i zawsze jedną partie i jest git :good:

apropo : Otwarte_Mistrzostwa_Śląska_w_WL__Chorzów_02.04.2011r kto bedzie ? :naughty:

http://www.sfd.pl/Otwarte_Mistrzostwa_%C5%9Al%C4%85ska_w_WL__Chorz%C3%B3w_02.04.2011r.-t701685.html

ja to samo plus w 6 dzien jak niemam zajec w szkole osobna sesja treningowa dla brzucha:) kazdy mowi ze nie mozna robic duzo serii itp ja jak nie zrobie duzo serii to jestem wkur zly :decayed: i malo serii namnie nie dziala czuje ze nic nie zrobilem i nic mi nie idzie jestem typem ktory ma wytrzymalosc szybko regeneracje i musze sie porzadnie przeorac na treningu zeby bylo dobrze!!! kazdy ma inny organizm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie uważam zeby taki system był dobry az tyle serii na jedną partie mięsniową bo jak przypalisz mięsień to jest efekt odwortny i zamiast rosnac to maleje ale każdy ma swoje upodobania indywidualne, pozatym przychodzic na siłownie codziennie to tez nie jest dobre bo organizm potrzebuje minimum dzień odpoczynku na regeneracje wtedy lepiej wszystko idzie, no i nie kazdy ma na to czas, ćwiczyć tylko jedna partie mięsniową przez cały trening toz to zabójstwo :confused4:

ale na kazdego działa cos innego moze Tobie to służy

akurat na duże partie mięśniowe powinno się robić ok 16 serii :wink4: ale wiesz każdy będzie mówił co innego, ja robię 4-5 różnych ćwiczeń po 4-5 serii, wszystko zależy od dnia, na małe partie robię po max. 4 ćwiczenia ale zazwyczaj 3 :wink4:

co do codziennego chodzenia to nie uważam, że to złe, ponieważ codziennie robię inną partię i każda poprzednia ma czas, żeby odpocząć, a ja akurat mam czas, żeby sobie tak chodzić :decayed:

ale tak jak napisałeś dla każdego co innego, mi to się podoba i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie uważam zeby taki system był dobry az tyle serii na jedną partie mięsniową bo jak przypalisz mięsień to jest efekt odwortny i zamiast rosnac to maleje ale każdy ma swoje upodobania indywidualne, pozatym przychodzic na siłownie codziennie to tez nie jest dobre bo organizm potrzebuje minimum dzień odpoczynku na regeneracje wtedy lepiej wszystko idzie, no i nie kazdy ma na to czas, ćwiczyć tylko jedna partie mięsniową przez cały trening toz to zabójstwo :confused4:

ale na kazdego działa cos innego moze Tobie to służy

akurat na duże partie mięśniowe powinno się robić ok 16 serii :wink4: ale wiesz każdy będzie mówił co innego, ja robię 4-5 różnych ćwiczeń po 4-5 serii, wszystko zależy od dnia, na małe partie robię po max. 4 ćwiczenia ale zazwyczaj 3 :wink4:

co do codziennego chodzenia to nie uważam, że to złe, ponieważ codziennie robię inną partię i każda poprzednia ma czas, żeby odpocząć, a ja akurat mam czas, żeby sobie tak chodzić :decayed:

ale tak jak napisałeś dla każdego co innego, mi to się podoba i działa

amen :decayed:

a co do brzucha to duzo ludzi robi np; 5 serii po maxymalną ilosc powtórzen :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj idę męczyć łapy i może pobiegać i na saunę :cool1: jest świetna pogoda to i ćwiczyć się chce od razu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj fajrant. :D Miałem pucować niunię ale niestety ugrzązłem w błocie. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj idę męczyć łapy i może pobiegać i na saunę :cool1: jest świetna pogoda to i ćwiczyć się chce od razu :kox:

Przy fajnej pogodzie to browara mi się chce :polew:

weekendy są do odpoczynku, więc staram się nie trenować, no chyba że bicepsa :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj idę męczyć łapy i może pobiegać i na saunę :cool1: jest świetna pogoda to i ćwiczyć się chce od razu :kox:

Przy fajnej pogodzie to browara mi się chce :polew:

weekendy są do odpoczynku, więc staram się nie trenować, no chyba że bicepsa :polew:

ja jednak też nie poszedłem, tylko sobie odpocząłem i urosłem podczas snu :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy fajnej pogodzie to browara mi się chce :polew:

weekendy są do odpoczynku, więc staram się nie trenować, no chyba że bicepsa :polew:

Dokładnie. Też jestem tego zdania, jest czas na prace i na odpoczynek. Weekend to czas na odpoczynek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to..., że chce jakąś konkretną rozpiskę, poprostu tak pytam, może ktoś sie pochwali jak ułożył swoje ćwiczenia, wtedy bym sobie coś wybrał i dostosował do swoich możliwości i sprzętu.

Wiem że na sieci może i jest tego dużo ale ja tylko tu zaglądam :wink4: raczej nie lubie sie rejestrować na 10 forach.

Pozatym nie ma to jak porozmawiać z klubowiczami. :naughty:

Ja cwicze 3 razy w tygodniu...

Jeden trening robie klatke+ triceps i czasem dorzucam barki do tego...

4 cwiczenia na klatke po 4 serie w tym ze sztanga piramidka w gore... na trocho tylko jedno bo mam mocno wyrzezbione :naughty:

Drugi trening biceps+plecy...

Trzeci trening nogi na maksa i dorzucam brzuch i czasem barki :cool1:

Mi idzie rownomiernie :naughty:

Zaczalem chodzic ostatnio i chodze juz miesiac... Zaczynajac ostatnia seria na plasko na klatke wypychalem 80kg 3razy...A teraz 80kg 6razy i jeszcze 90kg 4 razy :kox: :kox: Do formy wraca sie szyko :przebiegly:

BTW co do zestawu plazowego to nie mozna tak cwiczyc bo ramiona sie schodza do przodu i rosnie garb :thumbdown: Wiecej cwiczen na plecy a mniej na klatke :wink4: oczywiscie tez jestem amatorem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja się wyszorować na plecach już dość dobrze nie mogę. :polew:

W poniedziałek testuję max. Ostatnio było 110kgx4, zobaczymy może 120 wpadnie w co wątpię troszkę. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, to już mniej więcej wiem co to jest ten zestaw plażowy :)

A jak można ćwiczyć na plecy albo te partie które potrzeba żeby nie schodziły sie ramiona, mając tylko ten sprzęt co opisałem na poprzedniej stronie ?

Czyli samo ćwiczenie klatki i bicepsu nie jest za dobre. Człowiek sie uczy całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...