Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamienniki listw drzwiowych S4 S LINE


wroclav

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio widziałem to u jednego z forumowiczów porażka. i ta lotka na kalpie bagaznika same fale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu się przyznam że nie czytałem całego tematu bo dorwałem się do komputera tylko na chwilę.

Drodzy forumowicze co sądzicie o listwach tej firmy-czy warto?

http://www.tfbtuning.pl/pl/archive/products/audi-a4-b5-listwy-na-drzwi-s4-s-line-look/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją fabryczną lewy tył próbował chyba ktoś podwędzić, strasznie zaczęła odstawać na środku, jakby sprężynuje, zdjąłem ją, przy okazji oczyściłem w środku, ale widać ewidentnie wygięcie na środku i teraz po przykręceniu śrub pręży na środku i robi się szparka, myślicie, że jakąś opalarką da się trochę zmienić kształt tej listwy na środku czy po prostu ją na coś spróbować skleić na środku żeby nie odstawało ??

Na razie ją zdemontowałem kompletnie bo nie mogę patrzeć jak to odstaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nawet pod wpływem ciepła delikatnie próbowałem ale nic dalej na środku wygięta, lepiej to kleic na taśmę dwustronna czy klej do szyb?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwa składa się z dwóch części z zewnątrz jest plastik, "w środku" masz metalową blaszkę która owinięta jest na tej lit wewnętrznej szynie (w którą wchodzą bolce). Całość jest zgrzana ze sobą i to dosyć solidnie. Ciepło nic nie da, zależy jak mocno szarpał złodziej... Jeżeli naginanie z wyczuciem nic nie daje to nie ma co walczyć, żeby lakier nie odprysł z tworzywa.

Na pewno najlepiej na początku spróbować na taśmę, bo to bezinwazyjne. Najwyżej namęczysz się później ze skrobaniem resztek z auta. Kleju do szyb już nie ruszysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oddzieliłem listwę od tej wkładki w którą wchodzą te bolce, była tam kupa rdzy i zaschniętego brudu co mogło powodować jej wypchnięcie, spróbuje teraz to wszystko ładnie doczyścić i ponownie założyć.
Prawdopodobnie już miała swoją przygodę, bo widać było, że ktoś wcześniej kleił ją w środku

Edytowane przez K4rtm4n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwij cały metal i sklej to równo np silikonem. Listwa jest schowana tak, że nie będzie niczego widać.
p.s. lepiej tą szynę wyciąć dremlem niż wyrywać bo mocno trzyma i szkoda lakieru na zewnętrznej stronie listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wierzchnią cześć wyjąłem, tą na która nachodzą bolce, pod nią była kupa rdzy i syfilisu.

Mam też zerwać tą drugą, tak aby została goła listwa i potem do skleić raz jeszcze ?

 

16325944_10208602536888879_951385116_o.jpg

16326610_10208602537008882_2033207220_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o tych listwach, niby z ABS-u pomalowane już podkładem:

 

unnamed (1).jpg

unnamed (2).jpg

unnamed (3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te listwy są praktycznie jednakowej jakości. Tak jak juz pisałem wcześniej jeżeli ktoś jest pedantyczny to niech sobie odpuści bo nie będzie zadowolony. Da się w miarę te listyw ogarnąć lecz trzeba zrobić fasolki z otworów w drzwiach.I dodatkowo na środku listwy podkleić bo lekko odstają. Co do wytrzymałości to mam już grubo ponad rok takie listwy i nic im się nie dzieje. Podsumowując z bliska jak przykręcisz na pałę to jest słabo jak się postarasz jest akceptowalnie ale do ori sporo brakuje lecz cena względem listw S4 jest mega konkurencyjna i auto wygląda dużo ciekawiej.

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil-vag napisał:

Ale konkretnie takie ? Niby z ABS-u ?

Kamilu, mam listwy z kompozytu poliestrowo-szklanego. 

Złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Założyłem je na auto takie jak przyszły - bez żadnego malowania (czarny połysk). 

Są na aucie prawie od dwóch lat - nie odkształciły się, nie pogięły - są takie jak założyłem. 

Wiadomo - nie jest to to samo co ori ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak temat ma się w przypadku zamienników lotek do avanta? Też takie badziewie jak te listwy? Znalazłem na olx zamiennik wykonany podobno z ABS'u i zastanawiam się czy nie wziąć na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adrian242424 napisał:

Panowie, a jak temat ma się w przypadku zamienników lotek do avanta? Też takie badziewie jak te listwy? Znalazłem na olx zamiennik wykonany podobno z ABS'u i zastanawiam się czy nie wziąć na próbę.

Podobno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś kiedyś z TFB? Jak z jakością i przychodzą czarne w polysku czy białe w podkładzie?

Wiem, że nie to co ori ale już cena wskazuje na dobrej jakości zamiennik - tak wiem....

http://www.tfbtuning.pl/pl/archive/products/audi-a4-b5-listwy-na-drzwi-s4-s-line-look/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...