Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?


mroku007

Rekomendowane odpowiedzi

Kupione bilstein'y :>

A gdzie kupowales??

Czy na allegro bilsteiny po 149zł to sa oryginaly, czy to jakies chiny??

Gdzie kupowaliscie amorki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie założyłem Kayaby gazowe. Auto dobrze trzyma się drogi, stosunkowo sztywne, ale za krótki okres używalności żeby napisać coś więcej. Większość znajomych polecała mi tą firmę. Wydaje mi się, że to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj KAYABY są rewelacyjne najlepsza japońska firma blinstein jest już przereklamowany. Różnica polega na tym że blinstein jest strasznie twardy na nasze polskie drogi sie nie nadaje, natomiast Kayaba jest miękka i bardzo wytrzymała. Ja też wybierałem amorki do założenia mam w rodzinie brata który pracuje w Audi VW odrazu polecił mi KAYABY. To już nie jest ten blinstein chcociaż niektórzy dalej się nim zachwycają patrząc na marke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśnie dyskusja obejmuje stansardowe amorki bo w przypadku zawieszenia -20mm (np. 1BE) sprawa ma się zupełnie inaczej i tu w pierwej kolejności polecił bym to co motuje audi ale bez znaczków Audi czyli Monroe lub Boge, potem Bilsteiny a z Kayabą do tego zawieszenie jest problem z doborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja montuje bilsteiny B6 gazowe i takie własnie polecam. :th:

:notworthy:

kayaba :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja montuje bilsteiny B6 gazowe i takie własnie polecam. :th:

zgadzam się z miłą koleżanką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja montuje bilsteiny B6 gazowe i takie własnie polecam. :th:

zgadzam się z miłą koleżanką :)

Jaka Ona miła? :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja montuje bilsteiny B6 gazowe i takie własnie polecam. :th:

zgadzam się z miłą koleżanką :)

Jaka Ona miła? :decayed:

Pozwól wierzyć tym, którzy mnie nie znają, że jestem miła. :polew: Kurde, nawet ja, prawie, w to uwierzyłam. :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśnie dyskusja obejmuje stansardowe amorki bo w przypadku zawieszenia -20mm (np. 1BE) sprawa ma się zupełnie inaczej i tu w pierwej kolejności polecił bym to co motuje audi ale bez znaczków Audi czyli Monroe lub Boge, potem Bilsteiny a z Kayabą do tego zawieszenie jest problem z doborem.

Kayaba Ultra SR :> na przód.

-20 mm, to wg mnie z normalnymi amorami jeszcze będzie współgrało. Monroe od dawna jest przereklamowany (wg mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiśnie dyskusja obejmuje stansardowe amorki bo w przypadku zawieszenia -20mm (np. 1BE) sprawa ma się zupełnie inaczej i tu w pierwej kolejności polecił bym to co motuje audi ale bez znaczków Audi czyli Monroe lub Boge, potem Bilsteiny a z Kayabą do tego zawieszenie jest problem z doborem.

Kayaba Ultra SR :> na przód.

-20 mm, to wg mnie z normalnymi amorami jeszcze będzie współgrało. Monroe od dawna jest przereklamowany (wg mnie).

Szogun w zawieszeniu 1BE nie są to standardowe Monroe ale też "sportowa" seria i nie powiedziałbym że to jakiś chłam.

Kayaba (Ultra SR) fakt opisane ma w katalogu Sport (ogólnie) ale niem ma nic konkretnego odnośnie że istnieje u nich zamiennik np. dla 8D0513031D(F). Jedynie Monroe, Boge i Bilstein to potwierdzaja w swoich materiałach.

Maniek Sasch będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze już na KYB-ie od momentu zakupu Pierwszej 80-tki to było jakieś 8lat temu i do tej pory mątuje tylko KYB i jestem bardzo zadowolony .Wybur jest twuj co kupisz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzyn ma sklep motoryzacyjny i jak kupywalem to polecil mi kayaba a np sachsa odradzal bo mial duzo zwrotow i reklamacji, mam o 40 mm obnizony zawias i zrobilem 20 tys km na kayaba i jes super (te 20 tys to ostra jazda po drodze w stanie typowo polskm czyli ......)

pozddro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,osobiscie w poprzednim aucie jezdzilem na SACHSACH,KAYABA, BILSTEIN B6 I GWINT KONI,i tak-komfort i ogolna wytrzymalosc-KYB- wygodne i trwale,ale jak ktos lubi dosc szybko i pewnie pokonywac zakrety troszke bardziej twarde ale zdecydowanie lepsza przyczepnosc i czas reakcji amorka oraz zachowanie na bardzo ostrych skretach-uwazam ze B6 jest super,no a gwint to juz troche ekstremalnie no chyba ze ktos ma twarde plomby w zebach-w/g mnie w warszawie nie bardzo.pozdrawiam

ps.wlasnie kupilem auto i odkuwam sie na b6 :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum i audi mam dopiero tydzien ale za to wczesniej miałe mazde i wymieniałem wszystkie cztery,po 6 miesiacach uzytkowania na polskich drogach wykazało ze amorki sa jak nowe 82%wszystkie,a jak wszyscy wiemy nawet nowe amory nigdy nie maja 100%STAWIAM na kayaby ale oczywiscie to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dużo zasięgałem opinii jakie amorki (na tył) najlepiej założyc. Większośc fachowców stawiała jednak na Sachs. Więc kupiłem Sachs 290 razem :) z osłonami i odbojami. Jutro zakładam.

Mam jedno pytanko! czy po wymianie,ustawia się geometrie kół? czy to tylko robi się w przednim zawieszeniu?

Pozdrawiam; :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...