Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rezanie bixenonu


Gwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie najlepszymi projektorami sa Koito RX350 montowane w lexusie RX350 ;) Najlatwiej zamontowac od Q7i maja mocowanie w standardzie, ale osobiscie bede zmienial na Hella 3 od bidzia, wydaja sie lepsiejsze od Q7 :decayed:


A Hella 3 swieci szerszym strumieniem od Hella intemo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną szt. Fxr 2.5 cala świeci naprawdę mega. Japończycy robią naprawdę dobre projektory.

Aczkolwiek hella 3 I intemo bym położył na jednej półce... osobiście używam hella 3 juz w 4 aucie i nie chce innych. Miałem zakładać intemo, podłączyłem na sucho przy aucie i świeci ładnie ale czy robi jakieś wow! W porównaniu do hella 3 to nie powiedział bym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuj Pan jakie 2 sztuki w takim razie ....trzeba będzie do Gwertego podesłać na zmianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończyłem malowanie wkładów na czarny mat. Jednak wersja chrom w żaden sposób mi nie podeszła po przymiarkach. Całe auto mam robione pod mat i ciemne kolory także chrom na oczy to przesada. Żeby przegiąć w drugą stronę pomalowałem wkłady całościowo. Ani odbłyśnik pod światła drogowe ani pod kierunek nie zostały w chromie. Moje wkłady były w podłym stanie i było sporo ubytków w odbłyśnikach więc je zamalowałem. W najgorszym wypadku odpuszczę światła do jazdy dzienne zamiast drogowych i zrobię je w halogenach. Zastanawiam się jaki będzie efekt na czarnym odbłyśniku po zamontowaniu żarówki led która świeci też od czoła. Zapewne lipa i odpuszczę temat. Ogólnie całe wkłady na czarno wyglądają 100% niż te z chromem pod drogowymi i kierunkiem. Chyba było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super ale zdjęcia będą jak złoże i wrzucę lampy. We wtorek mam mieć przetwornice i będę kończył już wszystko. Co do malowania to polecam dobrze przygotować podłoże pod lakier i można malować bez odkładu. Wpierw dremelem ze szczotką drucianą zdarłem cały chrom , następnie ręcznie papierem 240 zmatowałem cały plastik i dopiero malowałem. Trzyma się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy nie złożone. Samych wkładów nie ma sensu fotografować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos bedzie chetny to niedlugo bede mial na sprzedaz uzywane zarniki Philips 85122 4300k 100% orginal, swieca bardzo dobrze ale mi barwa nie odpowiada, zamowilem juz zarniki 5500k :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu wszystkiego i odpaleniu wynikł problem. Wszystko jest niby ok ale do czasu. Włączam światła i ksenon normalnie startuje , po pociągnięciu do siebie manetki włączają się oba światła drogowe i dopóki trzymam manetkę jest ok. Problem zaczyna się kiedy włączam światła drogowe na stałe (pcham manetkę) wtedy światła gasną ale słychać jak przesłona się przełącza. CYK przesłona przełącza ale światła gasną momentalnie i tak jest dopóki nie cofnę manetki do siebie na światła mijania, wtedy się zapalają jak gdyby nigdy nic. Czemu drogowe do siebie (chwilowe, mruganie) działa normalnie a na stałe do przodu już nie?

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ruszałem przy manetce. Tylko konwersja instalki z przedliftowych bosch na kostki z polifttów valeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie czytac tego w linku ale problemy sa dwa tego typu

ci co mieli bosche czyli z halo maja problem tego typu ze po wlaceniu halogenow nie mozna bylo wlczyc dlugich swiatel, tym samym przy jezdzie na dlugich i wlaczeniu halo tamte gasły

a drugi problem dla tych co maja valeo na H4 - przy wlaczeniu dlugich gasnal mijania - a tym samym w bixie po wlaczeniu dlugich przeslony sie otworza prawidlowo ale zgasna przetwornice

w drugim przypadku wystarczy chyba grzebanie przy kostce, w pierwszym przy przekazniku? ale moge sie mylic bo nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszly dzisiaj do mnie palniki NextGen 5500k +50%, ale okazuje sie ze to sa palniki Yeaky, dosyc popularne w USA, na allegro jedna osoba sprzedaje je po 80zł sztuka a na hidretrofit.pl sa po 99zl za pare :decayed: Jak sie rozswietla to pokaze jak swieca. Ile czasu nowe palniki sie rozswietlaja?


Pierwsze co zaobserwowalem po 2 dniu testow to ze swieca faktycznie dalej o kilka metrow przy tym samym ustawieniu, aczkolwiek roznicy w mocy nie zauwazylem, swieca napewno bielej ale dalej sa odrobine zoltawe co mnie poki co irytuje ale moze zmienia barwe po rozswietleniu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeony na aucie i już wszystko ogarniete. Świeci to dużo lepiej niż H philips +90% ale głowy nie urywa. Pewnie z powodu zastosowania używanych palników osram. Bański w żarówce są już żółtawe nie wiem czy to z powodu wypalenia.

Jak wiecie zamalowałem klosze lamp na czarno razem z kierunkiem i drogowymi. Wygląda to super ale myślę teraz nad jakimiś światłami do jazdy dziennej. Znacie jakieś dość mocne żarówki led które świecą przede wszystkim od czoła? Na odbłyśnik liczyć nie mogę więc szukam czegoś co wali snopem światła do przodu. Aha i jeśli ktoś zastanawia się nad kierunkami to śmiało malować je w całości. Wystarczy wymontować te chromowane bańki tak żeby żarówka była na wierzchu i światło z kierunku promieniuje super nawet w słoneczny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeony na aucie i już wszystko ogarniete. Świeci to dużo lepiej niż H philips +90% ale głowy nie urywa. Pewnie z powodu zastosowania używanych palników osram. Bański w żarówce są już żółtawe nie wiem czy to z powodu wypalenia.

Jak wiecie zamalowałem klosze lamp na czarno razem z kierunkiem i drogowymi. Wygląda to super ale myślę teraz nad jakimiś światłami do jazdy dziennej. Znacie jakieś dość mocne żarówki led które świecą przede wszystkim od czoła? Na odbłyśnik liczyć nie mogę więc szukam czegoś co wali snopem światła do przodu. Aha i jeśli ktoś zastanawia się nad kierunkami to śmiało malować je w całości. Wystarczy wymontować te chromowane bańki tak żeby żarówka była na wierzchu i światło z kierunku promieniuje super nawet w słoneczny dzień.

kup palniki dobre ,a nie głowe se zawracasz dziennymi....po co CI one ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie palić palników całe dnie. Jeżdżę zazwyczaj w dzień. Po co je zużywać. Według Ciebie światła dzienne nie mają sensu? Do samych palników to wpadnie komplet nowych philipsów. Na star kupiłem co popadnie bo zbrakło kasy na ten cel a chciałem wszystko sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...