Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

bedzie delikatnie słyszalne,

u mnie na Forge 007 i 1.2 bar-a słychac wyraznie :decayed: :decayed:

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Wyświetleń 782,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Ja mam serie. Jezdze chwilowo bez n75 z zaslepionymi przewodami i czasem jak chwilke pdzeladuje pod 1.0bar tez slychac psssst wiec to norma chyba.

Opublikowano

pany czy kolektor wydechowy z 1.8t aeb jest identyczny jak w 1.8t avj? chce wyspawac kolektor o wiekszej srednicy

Opublikowano

ogolny ksztalt raczej sie nie rozni natomiast moze byc roznica w srednicy kanalow. AEB moze miec szersze kanaly.

Opublikowano

tez mi sie tak wydaje bo w aeb jest 38mm a a avj teoretycznie 36mm

Opublikowano

Siedze w pracy i cos nie mam weny ... :)

Przyszedl mi do glowy pomysl aby wziac 2 SMIC i zrobic z nich kanapke. Powstałby z tego 1 gruby smic ewentualnie byłyby przesuniete wzledem siebie odrobnie. Pytanie jeszcze jak je połączyć. Zastosować rozdzielacz i połączyć równolegle czy też może szeregowo.

Czy ktos tak kiedys próbował? Do tego jeszcze wentylowane nadkole.

A może ktoś ma możliwość sprawdzenia jakie bedą efekty takiego rezania ? :)

Opublikowano

jak to zmieścisz ? Musiałbyś zrobić U miedzy jednym a drugim. Napełnienie tego zestawu na seryjnej k03 zajmie wieki. Sprawdzony jest fmic wiec nie ma co kombinować.

Opublikowano

OK, to z innej beczki, jak sprawdzić jaki jest ten IAT (intake air temperature) ? :)

Gdzie to znajde w vagu?

Opublikowano

w aeb jest to chyba grupa 004 w silniku. mozliwe ze u Ciebie jest podobnie.

Opublikowano
jak to zmieścisz ? Musiałbyś zrobić U miedzy jednym a drugim. Napełnienie tego zestawu na seryjnej k03 zajmie wieki. Sprawdzony jest fmic wiec nie ma co kombinować.

też jestem tego zdania:wink: wyrezanie FMIC będzie tańsze i skuteczniejsze, a dla chcącego mozna tak zrobic że nie bedzie ingerencji w wewnętrzny wygląd auta:wink:

Opublikowano
Siedze w pracy i cos nie mam weny ... :)

Przyszedl mi do glowy pomysl aby wziac 2 SMIC i zrobic z nich kanapke. Powstałby z tego 1 gruby smic ewentualnie byłyby przesuniete wzledem siebie odrobnie. Pytanie jeszcze jak je połączyć. Zastosować rozdzielacz i połączyć równolegle czy też może szeregowo.

Czy ktos tak kiedys próbował? Do tego jeszcze wentylowane nadkole.

A może ktoś ma możliwość sprawdzenia jakie bedą efekty takiego rezania ? :)

mija się z celem, powietrze które przeleci przez pierwszy smic i wpadnie w drugi będzie już dobre kilka stopni wyższe, lepiej zrobić dual smica jak w BEX-ie, a najlepiej jak koledzy wyżej pisza FMIC

Opublikowano

dalej kombinujecie:facepalm: NIE MA ALTERNATYWY DLA FMIC. ALBO FMIC ALBO SERIA!!! Żadne dziwne kombinacje

Opublikowano

Witam, mam takie pytanie, mam program zrobiony a dokladnie to kupilem samochod z takim programem i turbo dmucha na 1.2 Bar-a w peaku, przeplywka na 160. Graty raczej seria, turbo po regeneracji, zwykle KO3. I nie jest to za mocne cisnienie ? Kata nie mam.. I mam taki problem bo jak np. jadac 2.5 tys obr i wcisne na maksa to mam wieeeelki lag, slychac ze turbo sie pompuje cisnienie trzyma ale samochod nie ma takiego kopa po 5.5 tys obr budzi sie ze ma przyspieszac. Oczywiscie jak patrze na wskaznik i jak przyspieszam np. na 0.8 Bar-a to pieknie ciagnie i duzo lepiej przyspiesza. I troche denerwujace ze nie ciagnie od dolu. Brakuje mu powietrza ? Paliwa ?

Opublikowano
Witam, mam takie pytanie, mam program zrobiony a dokladnie to kupilem samochod z takim programem i turbo dmucha na 1.2 Bar-a w peaku, przeplywka na 160. Graty raczej seria, turbo po regeneracji, zwykle KO3. I nie jest to za mocne cisnienie ? Kata nie mam.. I mam taki problem bo jak np. jadac 2.5 tys obr i wcisne na maksa to mam wieeeelki lag, slychac ze turbo sie pompuje cisnienie trzyma ale samochod nie ma takiego kopa po 5.5 tys obr budzi sie ze ma przyspieszac. Oczywiscie jak patrze na wskaznik i jak przyspieszam np. na 0.8 Bar-a to pieknie ciagnie i duzo lepiej przyspiesza. I troche denerwujace ze nie ciagnie od dolu. Brakuje mu powietrza ? Paliwa ?

sprawdź szczelność dolotu, i dv-kę

Opublikowano
Pany..wymieniłem sobie DV na alu od http://www.proracingtechnology.com/ .. mam ori puchę z filtrem i mimo to zauważyłem iż czasami przy zdjęciu nogi z gazu po szybszym przyspieszeniu robi mi " pszt" takie ciche :decayed: To tak ma być ? Turbo dmucha ~ 0,8 bara / nic się nie przycina.

Zawór od Properfekta, typ II... Typowo atmosferyczny. Też się nic z nim nie dzieje, a PSSSSSSSSST jest mega słyszalne na 1 bar ;) Żadnych problemów z silnikiem! Mit blow offów w 1.8T obalony :P

Opublikowano
Mit blow offów w 1.8T obalony :P

w moim to nie działało-musiała być hybryda-część w powietrze, a część z powrotem do obiegu- inaczej gasł skubaniec i nie chciał jechać...:kwasny:

Opublikowano

w moim aeb na properfekcie nie było problemów teraz lata w ajl`u na lpg i też nie stwierdzono żadnych niedomagań. Sporadyczny błąd składu mieszanki to max co wypluło.

Opublikowano
alfa 156/147 o ile dobrze pamiętam. Jest większy o tyle że trzeba podcinać błotnik przy ślizgu. Połączenia węży pnp.

BTW po co Ci IC do adr ?

SMIC jest z alfy 164 2.0T

Opublikowano

ma ktoś może jakiś schemat jak podłączyć pompe boscha 044 inline żeby miało to ręce i nogi?

Opublikowano

wpinasz w przewód paliwowy a kable te któe ida do pompy w zbiorniku

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.