Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

bedzie delikatnie słyszalne,

u mnie na Forge 007 i 1.2 bar-a słychac wyraznie :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam serie. Jezdze chwilowo bez n75 z zaslepionymi przewodami i czasem jak chwilke pdzeladuje pod 1.0bar tez slychac psssst wiec to norma chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolny ksztalt raczej sie nie rozni natomiast moze byc roznica w srednicy kanalow. AEB moze miec szersze kanaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze w pracy i cos nie mam weny ... :)

Przyszedl mi do glowy pomysl aby wziac 2 SMIC i zrobic z nich kanapke. Powstałby z tego 1 gruby smic ewentualnie byłyby przesuniete wzledem siebie odrobnie. Pytanie jeszcze jak je połączyć. Zastosować rozdzielacz i połączyć równolegle czy też może szeregowo.

Czy ktos tak kiedys próbował? Do tego jeszcze wentylowane nadkole.

A może ktoś ma możliwość sprawdzenia jakie bedą efekty takiego rezania ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zmieścisz ? Musiałbyś zrobić U miedzy jednym a drugim. Napełnienie tego zestawu na seryjnej k03 zajmie wieki. Sprawdzony jest fmic wiec nie ma co kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to z innej beczki, jak sprawdzić jaki jest ten IAT (intake air temperature) ? :)

Gdzie to znajde w vagu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zmieścisz ? Musiałbyś zrobić U miedzy jednym a drugim. Napełnienie tego zestawu na seryjnej k03 zajmie wieki. Sprawdzony jest fmic wiec nie ma co kombinować.

też jestem tego zdania:wink: wyrezanie FMIC będzie tańsze i skuteczniejsze, a dla chcącego mozna tak zrobic że nie bedzie ingerencji w wewnętrzny wygląd auta:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze w pracy i cos nie mam weny ... :)

Przyszedl mi do glowy pomysl aby wziac 2 SMIC i zrobic z nich kanapke. Powstałby z tego 1 gruby smic ewentualnie byłyby przesuniete wzledem siebie odrobnie. Pytanie jeszcze jak je połączyć. Zastosować rozdzielacz i połączyć równolegle czy też może szeregowo.

Czy ktos tak kiedys próbował? Do tego jeszcze wentylowane nadkole.

A może ktoś ma możliwość sprawdzenia jakie bedą efekty takiego rezania ? :)

mija się z celem, powietrze które przeleci przez pierwszy smic i wpadnie w drugi będzie już dobre kilka stopni wyższe, lepiej zrobić dual smica jak w BEX-ie, a najlepiej jak koledzy wyżej pisza FMIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej kombinujecie:facepalm: NIE MA ALTERNATYWY DLA FMIC. ALBO FMIC ALBO SERIA!!! Żadne dziwne kombinacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, mam program zrobiony a dokladnie to kupilem samochod z takim programem i turbo dmucha na 1.2 Bar-a w peaku, przeplywka na 160. Graty raczej seria, turbo po regeneracji, zwykle KO3. I nie jest to za mocne cisnienie ? Kata nie mam.. I mam taki problem bo jak np. jadac 2.5 tys obr i wcisne na maksa to mam wieeeelki lag, slychac ze turbo sie pompuje cisnienie trzyma ale samochod nie ma takiego kopa po 5.5 tys obr budzi sie ze ma przyspieszac. Oczywiscie jak patrze na wskaznik i jak przyspieszam np. na 0.8 Bar-a to pieknie ciagnie i duzo lepiej przyspiesza. I troche denerwujace ze nie ciagnie od dolu. Brakuje mu powietrza ? Paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie, mam program zrobiony a dokladnie to kupilem samochod z takim programem i turbo dmucha na 1.2 Bar-a w peaku, przeplywka na 160. Graty raczej seria, turbo po regeneracji, zwykle KO3. I nie jest to za mocne cisnienie ? Kata nie mam.. I mam taki problem bo jak np. jadac 2.5 tys obr i wcisne na maksa to mam wieeeelki lag, slychac ze turbo sie pompuje cisnienie trzyma ale samochod nie ma takiego kopa po 5.5 tys obr budzi sie ze ma przyspieszac. Oczywiscie jak patrze na wskaznik i jak przyspieszam np. na 0.8 Bar-a to pieknie ciagnie i duzo lepiej przyspiesza. I troche denerwujace ze nie ciagnie od dolu. Brakuje mu powietrza ? Paliwa ?

sprawdź szczelność dolotu, i dv-kę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany..wymieniłem sobie DV na alu od http://www.proracingtechnology.com/ .. mam ori puchę z filtrem i mimo to zauważyłem iż czasami przy zdjęciu nogi z gazu po szybszym przyspieszeniu robi mi " pszt" takie ciche :decayed: To tak ma być ? Turbo dmucha ~ 0,8 bara / nic się nie przycina.

Zawór od Properfekta, typ II... Typowo atmosferyczny. Też się nic z nim nie dzieje, a PSSSSSSSSST jest mega słyszalne na 1 bar ;) Żadnych problemów z silnikiem! Mit blow offów w 1.8T obalony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mit blow offów w 1.8T obalony :P

w moim to nie działało-musiała być hybryda-część w powietrze, a część z powrotem do obiegu- inaczej gasł skubaniec i nie chciał jechać...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim aeb na properfekcie nie było problemów teraz lata w ajl`u na lpg i też nie stwierdzono żadnych niedomagań. Sporadyczny błąd składu mieszanki to max co wypluło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfa 156/147 o ile dobrze pamiętam. Jest większy o tyle że trzeba podcinać błotnik przy ślizgu. Połączenia węży pnp.

BTW po co Ci IC do adr ?

SMIC jest z alfy 164 2.0T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może jakiś schemat jak podłączyć pompe boscha 044 inline żeby miało to ręce i nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpinasz w przewód paliwowy a kable te któe ida do pompy w zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...