Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

McGivera zapytaj

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Wyświetleń 783,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Pytałem mówi ze niedostępne, myślałem ze Ty pomożesz

Edytowane przez Imhotet

Opublikowano

Komu wtryski 460 denso... Bo ide do domu

Opublikowano

Jakby kto szukał , to jest do sprzedania turbo do 1.8T K04-015 Hybryda wirnik RS6 , wlot 51mm, wzmacniane łożyska itp, potencjał na kolektorze Hi-Flow do 270km , turbo skladane na Mellecie, a nie najtanszym zamienniku
54a8a6356106984.jpg , 92c8e1356107032.jpg

1600zł

Edytowane przez gregor10

Opublikowano

Jakaś gwarancja?

Opublikowano

12mc gwarancji na pismie.

Opublikowano

Turbo chińczyk...?

Aaa i co z tym wlotem jest, spawany jakiś czy co tam się działo?

Opublikowano

gwarancja na pismie 12miesiecy wlot spawany 51mm , seria 45mm nie ogarnęła koła kompresji RS6 :decayed:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/291292-sprzedam-turbine-k04-015-hybryda-rs6-270km-18t/

Edytowane przez gregor10

Opublikowano

koledzy czy ktoś może wrzucić schemacik jak podłączyć prawidłowo zaworek N75 ale MAC chodzi o wężyki bo szukałem w gogle i tam na innym forum pisali że jak go się źle założy to ospale idzie bost do góry ?

Opublikowano

Witam . Jestem świeży w temacie proszę o pomoc . Pacjent to A4 B6 2003 r nie znam koduy silnika , 1.8 T 163 HP QUATRO .

Chce podnieśc moc do ~220-250 hp. Co bym musiał zrobić ??(wiadomo chip) Jaki intercoler ? Jakie wtryski ?? Coś jeszcze turbo narazie niechciałbym ruszać za jakiś czas może pomyśle jak to by było za mało .

Intercolery oglądałem takie :

http://allegro.pl/intercooler-zestaw-dedykowany-audi-a4-b6-1-8t-fmic-i4621323698.html

http://allegro.pl/audi-a4-b6-1-8t-20v-01-05-intercooler-przedni-i4684719294.html

http://allegro.pl/intercooler-audi-a4-b6-vw-passat-b5-3bg-1-8t-i4609397204.html

http://allegro.pl/fmic-intercooler-kit-audi-a4-b6-1-8t-1-9tdi-vw-i4659513254.html

http://allegro.pl/intercooler-audi-a4-b5-a6-4b-vw-passat-b5-3b-1-8t-i4600337263.html

Polecacie któryś który najlepszy ?? Czy może jakiś inny inej firmy ? Lub z jakiegoś innego auta ??

Jak już pisałem kompletnie się nie znam i licze na waszą pomoc może być an pw.

Pzodrawiam

Opublikowano

Bez zmiany turbiny takich mocy nie uzyskasz kolego ;)

Opublikowano

Turbo, wtryski 440-460, IC, TIP, DP, kolektot wydechowy i strojenie.

Oznaczenie silnika w Twoim aucie to BFB.

Opublikowano

Witam . Jestem świeży w temacie proszę o pomoc . Pacjent to A4 B6 2003 r nie znam koduy silnika , 1.8 T 163 HP QUATRO .



Chce podnieśc moc do ~220-250 hp. Co bym musiał zrobić ??(wiadomo chip) Jaki intercoler ? Jakie wtryski ?? Coś jeszcze turbo narazie niechciałbym ruszać za jakiś czas może pomyśle jak to by było za mało .

Kolego najlepiej jak sobie poczytasz to. Tutaj sie bardzo duzo dowiesz:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/270907-etapy-budowy-i-podnoszenia-mocy-w-18t/

http://sprawdz.auto.pl/modyfikacje-1-8t/

Opublikowano

Turbo, wtryski 440-460, IC, TIP, DP, kolektot wydechowy i strojenie.

Oznaczenie silnika w Twoim aucie to BFB.

A całego wydechu nie trzeba już tutaj robić?

Opublikowano

:hi:
Problem jest, przy strojeniu wyszedl problem z ciepłą strona turbinki. K04 laduje jak seria. Z poczatku myslalem ze to wina poluzowanej/urwanej klapki wg, ale jest cala, przeswitow nie ma.
Teraz zauwazylem ze przy ledwie otwartej przepustnicy w zakresie obrotow 3k+ turbo łapie bardzo ładny spool, ale tylko do 0.6b pozniej traci doladowanie zupelnie. N75 zdrowe (od s2), dzieje sie tak samo nawet przy zaslepionym przewodzie od gruszki. :facepalm:

Zapnij waga i zrob logi? :eusathink:

Opublikowano

gruszka do wymiany bedzie , zrob logi

Opublikowano

Poczytąłem na szybko i interesowało by mnie Stage II (240KM) ale nieco podrasowane z zapasaem na przyszłość

Stage II (240KM)

w porównaniu do Stage I to większa turbosprężarka K03S, K04 lub jakaś hybryda,

wtryski 380cc od audi S3 1.8T 225KM (BAM)

czyli:

- turbo upgrade: K03S / K04 / hybryda -te by było ok czy inne lepsze http://a4-klub.pl/index.php?/topic/291292-sprzedam-turbine-k04-015-hybryda-rs6-270km-18t/ ??

- większe wtryski - dałbym 440cc – 350HP - ( Bosch 0280155968 ) żeby mieć zapas jakby było mało za jakiś czas

- wydajniejszy intercooler któryś z tych co podałem w 1 poście były ok ?? Czy jakiś inny lepiej Najlepeij taki żeby miał zapas a nie na granicy

- downpie

Dało by to rade?? Czy trzbea coś dodać zmienić ??

Edytowane przez bartekzks

Opublikowano

jesli lezy ci odlogiem 400zl to mozesz sobie dokupic kolektor hji flow z allegro pod k03/k04, przy tej turbinie da troche wiecej moczu

Opublikowano

O temat sprzęgła tez bym zahaczył tym bardziej ze mówisz ze ma być zapas jeszcze

Opublikowano

jesli lezy ci odlogiem 400zl to mozesz sobie dokupic kolektor hji flow z allegro pod k03/k04, przy tej turbinie da troche wiecej moczu

Rozumiem , że to do mnie tak ??

Ok zapisze sobie dzięki :notworthy:

O temat sprzęgła tez bym zahaczył tym bardziej ze mówisz ze ma być zapas jeszcze

Jakie sprzegło najlepiej ?? Prosze o konkretne rady info ( co kupić, z jakiego auta, czy jakiej firmy )

Edytowane przez bartekzks

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.