Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzięki za odpowiedz to chyba się skuszę na te wtryski a DV sobie odpuszczę no i ma się rozumieć że idzie DP zamiast kata a pompa seria da rade na tych wtryskach ?

http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/etapy-budowy-podnoszenia-mocy-1-8t-323143/

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:05 ----------

ok dzięki za odpowiedz to chyba się skuszę na te wtryski a DV sobie odpuszczę no i ma się rozumieć że idzie DP zamiast kata a pompa seria da rade na tych wtryskach ?

http://a4-klub.pl/turbo-chiptuning-tuning-mechaniczny-15/etapy-budowy-podnoszenia-mocy-1-8t-323143/

Pompa wyrobi bez problemu przy serii K03s z której wyciśniesz maks ok.235 KM.

Seba, ten sterownik od AEB ma wlutowana podstawke i kosc. Co tam siedzi ?

Pytanie jest dobre.Bo tak to przyjechało z Niemcowni, a ja robiłem program u GTO i mi innego kompa wsadził i ten mi został.Nie wiem czy GTO czasem nie próbował tam coś robić, a potem się zdecydowaliśmy na zmianę.Bo auto zostawiałem u Niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do web często kładą kompa z agu,jest prościej programowac,kość wielokrotnego zapisu cy cus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do web często kładą kompa z agu,jest prościej programowac,kość wielokrotnego zapisu cy cus

Jak AGU to Skoda Octavia RS 1.8T 180KM to własnie takie coś mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jesli moje wtryski nie daja sobie rady a w planach mam sekwencje brc to zostawic benzynowe w spokoju i skupic sie na tych lpg ? Czy moze i tei te musza byc wystarczajace ?

Mondtuje sekwencje BRC. Zawsze musisz miec sprawna benzyne by wszystko gralo . Mozna wystroic gaz bez benzyny ale adaptacja bedzie Ci szalec i raz auto bedzie ci chcialo wzbogacac albo zubazac....

Co do instalacji i montazu . Wielozawór w butli do rozwiercenia na 6mm ( wiec juz Ci nie bedzie cewka potrzebna z tyłu ) zaraz za butla trojnik i dwa razy miedz 8mm lub elastyk , przed reduktorm dwa elektrozawory 8mm lub jeden ktory ma duze przeloty ale to musisz dac z innen firmy .

Reguktor ( czarny "klocek" MAX - daje rade do 350KM ) no i żółte wtryski .

I teraz jeszcze jedno - musisz podniesc cisnienie na listwie gazu do 1,7 bara lub wiecej bo inaczej wtryski tego nie ogarna jesli chcesz miec wiecej niz 250KM i zaczna sie "zapętlac" . Probelm w tym ze jak dzwigniesz powyzej 1,7 bara na listwie gazu to mozesz miec problemy z wolnymi obrotami lub wolna jazda w korku ( ale to juz zalezy od auta bo to nie regula )

Mozesz tez zamontowac 8 wtryskiwaczy gazowych które beda podawac rownoczesnie gaz ale wtedy dodatkowe 1000 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolektor ssący po malowaniu proszkowym trzeba planować ? Bo zauwazyłem ze lekko podcieka mi benzyna i słuchać tam jakaś nieszczelność mimo ze do kręcone jest na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje sie przed malowaniem

Jak jest lipa to wrzuc na frezarke i nowa uszczelke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do web często kładą kompa z agu,jest prościej programowac,kość wielokrotnego zapisu cy cus

Jak AGU to Skoda Octavia RS 1.8T 180KM to własnie takie coś mam.

Nie było AGU w Octavi Rs 1.8T 180km. W Rs-ie był AUQ. AGU to odpowiednik AEB-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się zastanawiam zanim wydam kasę i żona mi obije michę.

Jest sens montowania większego turbo na moce ok 320km do fwd w budzie b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolal w tych pieniadzach dolozyc Q niz mocy szczegolnie jak autem ma zona jezdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się zastanawiam zanim wydam kasę i żona mi obije michę.

Jest sens montowania większego turbo na moce ok 320km do fwd w budzie b6?

Niektórzy mówią, że do ośki 250KM to max, a niektórzy robią np mocne Seaty i jeżdżą z zachwytem...

Seat Leon 2.0 L 20 VT + PT 6766 - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum

Seat Leon 1.8T GTX3076 - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum

VAG-Racing.pl • Zobacz wątek - [#14] Seat Toledo Turbo GT28R

A tu kolega z forum:

http://a4-klub.pl/wykresy-modyfikacjach-projekty-modyfikowanych-aut-119/1-8t-awt-td04-hl-19t-329km-425nm-bizon-garage-mcgiver-strojenie-turbodiesel-pl-266123/

Ciężko wyczuć, kwestia podejscia i gustu. Czytaj dużo na ten temat, pytaj i zadecyduj sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazujesz auta zrobione do 1/4 mili gdzie sie trzyma kierownice prosto i wciska gaz :)

Przecież to auto ma wozić ludzi i to pewnie w miarę komfortowo i bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa ostatnie są do wożenia ludzi między innymi. :grin:

---------- Post dopisany at 15:04 ---------- Poprzedni post napisany at 15:04 ----------

Chodzi mi o to, że co człowiek to inna opinia, ze musisz sam zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie, ze w lecie bedziesz jezdzil z taka przyczepnoscia przodu jak w zimie. Odpowiada Ci to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu masz rację... Ale to ponoć kwestia wyczucia i przyzwyczajenia. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon Rafałka na PT6766 wypluł ostatnio ponad 700 :decayed:

i jest to auto do latania po ulicy, nie bierze udziałów w zawodach

z tym że porusza się głównie po niemieckich autobanah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy wydzielcie jakis temat blizniaczy do tego do jakis luznych rozmow,nie wnoszacych nic w temat , bo tego niebawem nikt nie bedzie czytal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorzy wydzielcie jakis temat blizniaczy do tego do jakis luznych rozmow,nie wnoszacych nic w temat , bo tego niebawem nikt nie bedzie czytal :)

Już się nie da. Swego czasu przeczytałem ten wątek od deski do deski. 80% to luźne rozmowy i powtarzanie w kółko tego samego. Są tematy gdzie jest zebrana, skondensowana wiedza z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...