Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak poprawić trakcję w 1.8T FWD .. Quattro nie jest do dołożenia bo to B5 .. jest możliwe dołożenie jakiegoś Torsena?

Bo przy 200+ ciężko się jeździ ... :/

możesz jedynie wsadzić torsena w skrzynie ale i tak w zime lub na mokrym bedzie cięko- wiem bo miałem w ośce 300hp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale.

Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.

Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki".

Nawet Św. Mateusz pisał w swojej ewangeli aby nie modzić FWD bo tak sie to skonczy :)

Nic z tym nie zrobisz bo nie można mieć wszystkiego w FWD tzn. łoić inne auta z Quattro na suchym bo sie ma mniejsze straty w napedzie i jezdzić komfortowo w deszczu i zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośka to w przypadku dalszych planów na mody zmora. Sam to teraz mam ale w Q dorwać w konfiguracji której chciałem to bym do dzisiaj pewnie szukał :whistling:

Ani tu turbawki większej nie wstawić, ani tu po śniegu nie można poszaleć.

Zostaje pewnie jeszcze doładowanie po biegach ale jak to będzie ostatecznie jeździło...

Trochę optymizmu wlał we mnie Grzesiu z wystrojeniem Leona w ośce na 300PS ale pewnie każde auto będzie to znosiło inaczej jeśli chodzi o moc i trakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ponad pięcią lat trąbię wszem i wobec że 200+ w ośce to zupełna strata kasy i nerwach nie mówie

ale jak widac chętnych tak na prawde to nie brakuje :grin::grin::grin:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to chodzi. Ja mam pewnie niecale 200PS a juz widze, ze nie ma sensu pchac sie w wieksze turbo... Chyba ze by quattro dolozyc... Hmmm

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, majl? Bo juz od poniedziałku latam z cena za moje blachy.... :grin:

Edytowane przez TyBucu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B5 Q niestety nie dołoży sie .. więc zostało tylko zrobić boost by gear i ograniczyc doładowanie na 1 i 2gim biegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe zawieszenie, dobra opona w meskim rozmiarze i oska pojedzie. U mnie 340km na kolach od drugiego biegu jedzie pieknie :D

mozna wrzucic torsen i na bank poprawia sie wlasciwosci jezdne ale tak czy inaczej Q to Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy co 3 miechy nowe opony trzeba kupować:)

Kurcze, z jednej strony masz racje ale z drugiej strony zmiana opon to i tak maly problem w mocno zmodyfikowanym aucie uzywanym jako daily :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszcze, jest jakas roznica miedzy cewkami z aeb a z s4??

Wysyłane z mojego XT615 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszcze, jest jakas roznica miedzy cewkami z aeb a z s4??

Wysyłane z mojego XT615 za pomocą Tapatalk 2

jest u mnie we wsi taki wariatuncio co ma s70 w 2.5 turbo w okolicach 300km i mowi ze maks 3 miechy mu oponki wytrzymuja;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takiego co ma 300-konnego saaba ktory zamyka temat przednich opon w 30dni :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tym bardziej jestem zdziwiony ze zajmuje mu to az miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka

komp z b5 AEB 2 wtyczki zaskoczył bez gadania w golfie AGU 1.8T 98-99 rok, wystarczyła sama adaptacja bez jakiegoś kombinowania z immo, żadnych błędów i efektów ubocznych ;) na przepływce idealna seria 125g/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...