Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż siedziska tylniej kanapy w avancie - BEZ STRAT, USZKODZEŃ ITD...


Suli

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie, jak BEZ START, USZKODZEŃ I ZNISZCZEŃ, wyjąć siedzisko tylnej kanapy w avancie?

W którym miejscu/ miejscach trzeba naciskać, podważyć, pociągnąć? Coś trzeba przedtem wykręcić, wypiąć, rozłączyć?

Usiłowałem zwyczajnie podnieść siedzisko, ale nie daje się ruszyć, tylko trzeszczeć coś zaczyna niezbezpiecznie :disgust:

Nie obraziłbym się za jakieś czytelne instrukcje, fotki, rysunki z elsy...

Wpadła mi w otwór gniazda pasów bezpieczeństwa prewna drobna rzecz, jak której nie wyciągnę - będzie awantura :embarrassed::punish:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, wystarczy pociagnac mocniej, ono nie jest przykrecone niczym.

Nie pitol sie, tylko wyrwij :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaj ar Yu siur :?:

OK. na Twoją odpowiedzialność :> :decayed:

Rozumiem, że jakby coś fundujesz mi nową kanapkę :gwizdanie: :kox: :kox: :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementem mocującym są dwie plastikowe tulejki o numerze: 4B0 886 373

Są one wciśnięte w specjalne otwory w blachach auta znajdujących się pod siedziskiem.

Przy montażu siedziska wciska się w te tulejki specjalnie wyprofilowane pręty wystające ze spodu siedziska. W ten sposób kanapa jest mocowana.

Przy odrobinie pecha szarpiąc siedziskiem można połamać te tulejki. Mnie się udało :kox:

Na szczęście kosztują grosze

OT: jeździsz już nim? Zrobiłeś ten rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu siedziska wciska się w te tulejki

no właśnie mi jedna wpadła do środka i chyba z pół godziny walczyłem,żeby to wyjąć,ale jest ,tak jak mówicie-wystarczy szarnąć do góry i siedzisko piknie odchodzi-ja tam na przykład znalazłem 8 różnych monet i kilka innych drobiazgów..... :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam znalazłem 1 ojro i brakujące spinki wygłuszenia maski przedniej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zalozylem skorzana kanape to nie dolega ona calkiem tylko odstaje tak jakby tulejki nie trzymaly cZy cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja, jaką znalazłem, jest taka, że te tulejki są jednorazowe i jak wyciągniesz kanapę, to te tulejki trzeba wymienić.... może dlatego masz wrażenie, że nie dolega, bo jej już tulejka nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja, jaką znalazłem, jest taka, że te tulejki są jednorazowe i jak wyciągniesz kanapę, to te tulejki trzeba wymienić.... może dlatego masz wrażenie, że nie dolega, bo jej już tulejka nie trzyma.

nie mam wrazenia :) jak naciskam na kanape to jest wyrazny luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :kox: I to bez strat :tongue4::kox: :kox:

Spinki też całe :decayed:

Czego to ja nie wyciągłem :rolleyes:

Oprócz pierścionka zaręczynowego kobiety stałem się dodatkowo właścicielem 1,5 ojro, kolekcji ludzików z kinderniespodzianek, dwóch baterii AAA, pary spinaczy po poprzednim właścicielu :kox: :kox: :kox: :kox: a dodatkowo trafiłem na resztki odłamków tylnej szyby, którą wybito mi zaraz po sprowadzeniu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) Oprócz pierścionka zaręczynowego kobiety stałem się dodatkowo właścicielem 1,5 ojro, kolekcji ludzików z kinderniespodzianek, dwóch baterii AAA, pary spinaczy po poprzednim właścicielu :kox: :kox: :kox: :kox: a dodatkowo trafiłem na resztki odłamków tylnej szyby, którą wybito mi zaraz po sprowadzeniu :gwizdanie:

Ja u siebie znalazłem żeton z kasyna :kox::naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje (bo tak to się nazywa w ETKA), czyli spinki kosztuja dwie 5PLN. U siebie jednej nie miałem, a druga już była mocno nadwyrężona i też postanowiłem wymienić. Teraz siedzisko siedzi sztywno, bez żadnych luzów - znikł dodatkowo dźwięk, który był wywołany tarciem drutu w siedzeniu o krawędź blachy podwozia.

Co wyjęcia, to trzeba szarpnąć do góry, chwytając od przodu siedziska, mniej więcej 15cm od brzegu kanapy z obu stron i wychodzi - wg mnie jeżeli spinka zostanie na kanapie, można pomyśleć o wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jedyne co było można znaleźć to jakaś porozsypywana karma dla ptaków chyba haha na szczęście nie ma już zapachu w samochodzie kurnika :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do pytania. Czy przy składaniu oparcia tylnej kanapy trzeba demontować siedzisko kanapy żeby powiększyć przestrzeń bagażową?

Chce przewieźć w bagażniku Avanta większy gabaryt i zrobić podłogę na płasko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do pytania. Czy przy składaniu oparcia tylnej kanapy trzeba demontować siedzisko kanapy żeby powiększyć przestrzeń bagażową?

Chce przewieźć w bagażniku Avanta większy gabaryt i zrobić podłogę na płasko

jak położysz oparcie to podłoga jest na płasko, wiec nie ma sensu demontować siedziska... i przy okazji połamać kołki mocujące :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zdarzy sie ze po wyrwaniu siedzika, druciane bolce w kanapie sie wyciągną i po wsadzeniu kanapy nie siedzi ona za sztywno. Wystrczy uzyc młotka, aby te bolce wgieły sie do kanapy i po sprawie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna tulejka wpadła mi do środka i nie mam nic tak długiego żeby ją wydobyć. Odpuścić czy lepiej ją wydobyć? Jeździłem autem i nie słychać jak lata także ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna tulejka wpadła mi do środka i nie mam nic tak długiego żeby ją wydobyć. Odpuścić czy lepiej ją wydobyć? Jeździłem autem i nie słychać jak lata także ok :wink:

Mi też kiedyś jedna wlazła do środka, podczas jazdy nic nie grzechotało, więc olałem ją.

Tamta i tak do niczego już się nie nadawała, więc kupiłem drugą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...