Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe 3.0TDI Twin Turbo 313KM 650NM


Rekomendowane odpowiedzi

Tyka. APR robi softem 3.0tfsi. Tylko trzeba wyjąć kompa, wysłać do stanów i przez 2-3 tygodnie auto jest uziemione. I nie daj Boże trafić na jakąś akcję serwisową i niech wgrają przypadkiem jakiś nowy soft fabryczny :kwasny: Jest jedno S4 tak zrobione w PL. Do tego wymienić rolkę kompresora też od APR + wydech np. AWE i jest cirka 430ps. Tylko niestety modzenie w 3.0tfsi to jest już gruba kasa niewspółmierna do przyrostu. Koszty tych modyfikacji w granicach 30-35 kzł :wallbash: co moim zdaniem przy możliwościach tuningowych 3.0tdi i w dalszej kolejności kosztów eksploatacji, się kompletnie nie opłaca. No chyba, że komuś zależy na PB bo nie lubi gnojowozów.

Wrecz przeciwnie , bardzo mi dobrze na pb

A mnie dobija kultura pracy silników R4 PB. Wycie silnika i jazda na wysokich obrotach to już kompletnie nie dla mnie odkąd przesiadłem się do V6 tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyka. APR robi softem 3.0tfsi. Tylko trzeba wyjąć kompa, wysłać do stanów i przez 2-3 tygodnie auto jest uziemione. I nie daj Boże trafić na jakąś akcję serwisową i niech wgrają przypadkiem jakiś nowy soft fabryczny :kwasny: Jest jedno S4 tak zrobione w PL. Do tego wymienić rolkę kompresora też od APR + wydech np. AWE i jest cirka 430ps. Tylko niestety modzenie w 3.0tfsi to jest już gruba kasa niewspółmierna do przyrostu. Koszty tych modyfikacji w granicach 30-35 kzł :wallbash: co moim zdaniem przy możliwościach tuningowych 3.0tdi i w dalszej kolejności kosztów eksploatacji, się kompletnie nie opłaca. No chyba, że komuś zależy na PB bo nie lubi gnojowozów.
Wrecz przeciwnie , bardzo mi dobrze na pb

.

no wlasnie , a to taka sobie opcja jak na razie.Compsporty cos dlubia podobno zobaczym co z tego wyjdzie.

A mnie dobija kultura pracy silników R4 PB. Wycie silnika i jazda na wysokich obrotach to już kompletnie nie dla mnie odkąd przesiadłem się do V6 tdi

eee tam , przy predkosciach podroznych wogle nie wiesz ze masz motor , a jak sie odkreci to widomo ze nie jest to V8 i nigdy nie bedzie ale dzwiekma przyjemy.V6 w TDI to co innego i fajnie mruczy ale tez klekocze na zimno jak kazdy TDI.Ja jestem meeega zadowolony i nawet jak bym mogl doplacic do 3.0 TDI to wybral bym dokladnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie , za to mam inny problem , mi dalej juz rok po zakupie dalej micha sie cieszy jak dzicku jak jade tym autem , niestety zona wszedzie chce latac bo jej sie nie chce jezdzic :facepalm::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.

Dynosoft zrobił program w nowej A7 z tym silnikiem (CGQB).

Wynik wyszedł zacny:

399,4 KM @ 4295 RPM

800,6 Nm @ 2579 RPM

Ograniczeniem standardowo są IC

Nie ma jeszcze u nich na stronie ale wrzucili wykres na racingforum (dział TDI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak pisałem ze sportowym wydechem i wydajnym coolerem 420-430ps jest do ogarnięcia :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezle , oj fajna by byla taka A6 z tym kopciuchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CGQB to w/g katalogu silnik TFSI

Coś źle patrzysz, na bank tdi biturbo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 16 tys zl za nowy silnik 3.0 tdi Bit?? :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 16 tys zl za nowy silnik 3.0 tdi Bit?? :shock3:

właśnie też się spodziewałem więcej :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 16 tys zl za nowy silnik 3.0 tdi Bit?? :shock3:

właśnie też się spodziewałem więcej :whistling:

Znajdź do tego sterownik jeszcze :wink:

Jakby ktoś chciał rezać to raczej bezsensowna sprawa- silnik, wiązka, sterownik, przebudowa tunelu i ch... wie co jeszcze :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do b6 wejdzie taki silnik. Moze nie bylby problem kupic ten silnik i b6 z uszkodzonym motorem tylko kto by mi to wsadzil? Bo jest troche dlubania przy tym. I dac jakis konkret ic do tego wydech 2.5 dalby rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zapytać Nosba, ten wariat na pewno sie podejmie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...