Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To ja w takim razie zaczekam na Twoje mody i rezultaty :wink4: Mam nadzieję, że po operacji dasz znać jak wszystko hula...

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To ja w takim razie zaczekam na Twoje mody i rezultaty :wink4: Mam nadzieję, że po operacji dasz znać jak wszystko hula...

Powodzenia :good:

Wgrany ROM z powodzeniem.. Cała operacja z partycjonowaniem na karcie Class10 trwała max 35 minut na co złożyło się:

- bravo_alphaspl-cm7r2

- podstawowy ROM

- update ROMu

- mod baterii

Komórka działa póki co bardzo dobrze.. po instalacji miałem 268MB wolnego miejsca na telefonie :kox: Partycje to: 1536MB ext4 + reszta FAT32. Ogólnie póki co jestem bardzo zadowolony, telefon na prawdę działa szybko a przy tym wygląd na plus :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie można skonfigurować telefon według własnych upodobań. Do romów obowiązkowo szybka karta..

Wysłano z HTC Desire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na jaką wersję androida najlepiej zastąpić oryginalną 2.2 z orange w telefonie htc desire?

Dokładnie to samo miałem tj. brandowanego przez Orange Desire. Masz do wyboru np zrootowany 2.3GB lub jakiś custom ROM. Trudno powiedzieć co będzie najlepsze dla Ciebie, ROMy różnią się między sobą. Najlepiej to forum.android.com.pl lub forum.xda-developers.com i poczytać co Ci najlepiej pasuje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej taki który jest łatwy do wgrania i ma mało wad ( słyszałem, że niektóre mają problem z nagrywaniem filmów albo odrzucaniem połączenia po wyciągnięciu z kieszeni itp)

A czy mając 2.2 orange mogę wgrać od razu 2.3 ? czy muszę wgrać 2.2 froyo, a później dopiero 2.3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej taki który jest łatwy do wgrania i ma mało wad ( słyszałem, że niektóre mają problem z nagrywaniem filmów albo odrzucaniem połączenia po wyciągnięciu z kieszeni itp)

A czy mając 2.2 orange mogę wgrać od razu 2.3 ? czy muszę wgrać 2.2 froyo, a później dopiero 2.3?

To i tak bardzo ogólnie napisałeś. Dla kogoś wadą są np wodotryski a dla kogoś innego ich brak.. Wgrywanie nowych softów wygląda z grubsza tak samo(soff, recovery, hboot, partycje, instalacja, konfiguracja). Ja miałem stockowego 2.2 teraz mam 2.3 z Sense 2.1 + elementy Sense3.0. Przy wgrywaniu ROMów ważną sprawą jest jak najszybsza karta. Często standardowa class4 robi problemy w postaci przycinania się systemu. Od siebie proponuję tanią w zakupie ADATA 16GB Class10 do takich zabaw..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo, nie wiem co Orange namieszało w HTC Desire swoim brandingiem, ale jeżeli chcesz się go pozbyć, to proponuję Ci na początek oficjalny Gingerbread 2.3, a z biegiem czasu, jeśli zechcesz, pobawisz się modowaniem. Pobierasz ROMa z http://htcdev.com/devcenter/downloads, uruchamiasz i wszystko dzieje się automatycznie. Zaleta tego rozwiązania - nie tracisz gwarancji i dodatkowo w tej wersji czas pracy baterii skoczył mi z jednej doby do dwóch dni.

Ja po kilku dniach testowania, zadowolony jestem z AceSMod007 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1113070) i raczej szybko go nie zmienię.

Przed wszelkimi modami pamiętaj o backup'ie danych w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego Desire rozbroiło w kilkanaście sekund.. nie spodziewałem się, że to będzie trwało tak krótko. Użyłem tej wersji: revolutionary-0.4pre4

Stosowałem tą instrukcję:

S-OFF

Metoda ta działa w przypadku hboota w wersji 0.93.0001 oraz 1.02.0001, więc są to stockowe hbooty dla Andka w wersji 2.2 Froyo i 2.3 Gingerbread. Nie potrzeba żadnych nowych sterowników, wystarcza te od HTC

1) Odinstaluj HTC SYNC żeby nie było żadnych komplikacji

2) Ściągnij Revolutionary ze strony Revolutionary, kiedy rozpocznie się ściąganie nie zamykaj tej strony

3) Podłącz telefon do komputera w trybie debugowania

4) Wypakuj pobrany plik i go otwórz

5) Program wykryje telefon i odczyta jego numer seryjny

6) Wróć na stronę z której pobrałeś program, w okienku na dole stronie wypełnij informację o używanym przez Ciebie programie operacyjnym, wybierz HTC Desire i odpowiednia wersje hbota i przepisz numer który pokazał się w programie w miejsce serial number

7) Na stronie wygeneruje się kod który musisz przepisać do Revolutionary (w przypadku gdy wystąpi problem z invalid beta key to użyj skrótu klawiszowego kopiuj/wklej)

8) Naciśnij enter

9) Rozpocznie się cała operacja, może potrwać kilka minut, telefon uruchomi się w trybie fastboota

10) Program zapyta czy zainstalować CWM, wciśnijcie Y

Od tego momentu Twój Desire posiada S-OFF, pamiętajcie, że S-OFF nie jest tym samym co root. Żeby mieć roota musicie się jeszcze trochę pomęczyć

ROOT DLA S-OFF

1) Ściągnij plik http://goo-inside.me/superuser/su-2.3.6.3-efgh-signed.zip

2) Skopiuj pobrany plik na kartę pamięci

3) Wyłącz telefon

3) Naciśnij vol down+power

4) Wejdź w opcję Bootloader naciskając przycisk ON, następnie przy pomocy klawisza głośności i przycisku ON wejdź w recovery

5) w recovery wybierz opcję install zip from sd card/ następnie choose zip from sdcard

6) Wskaż plik który skopiowałeś na kartę sd i potwierdź całą operację.

7) Telefon zacznie mielić żeby w końcu pojawił się komunikat że instalacja się zakończyła

8) Uruchom ponownie telefon

Szybko, sprawnie i przyjemnie :hi:

A nie ma jakiegoś programu który instaluje się na fonie i tylko klika Root ON / Root Off ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego Desire rozbroiło w kilkanaście sekund.. nie spodziewałem się, że to będzie trwało tak krótko. Użyłem tej wersji: revolutionary-0.4pre4

Stosowałem tą instrukcję:

S-OFF

Metoda ta działa w przypadku hboota w wersji 0.93.0001 oraz 1.02.0001, więc są to stockowe hbooty dla Andka w wersji 2.2 Froyo i 2.3 Gingerbread. Nie potrzeba żadnych nowych sterowników, wystarcza te od HTC

1) Odinstaluj HTC SYNC żeby nie było żadnych komplikacji

2) Ściągnij Revolutionary ze strony Revolutionary, kiedy rozpocznie się ściąganie nie zamykaj tej strony

3) Podłącz telefon do komputera w trybie debugowania

4) Wypakuj pobrany plik i go otwórz

5) Program wykryje telefon i odczyta jego numer seryjny

6) Wróć na stronę z której pobrałeś program, w okienku na dole stronie wypełnij informację o używanym przez Ciebie programie operacyjnym, wybierz HTC Desire i odpowiednia wersje hbota i przepisz numer który pokazał się w programie w miejsce serial number

7) Na stronie wygeneruje się kod który musisz przepisać do Revolutionary (w przypadku gdy wystąpi problem z invalid beta key to użyj skrótu klawiszowego kopiuj/wklej)

8) Naciśnij enter

9) Rozpocznie się cała operacja, może potrwać kilka minut, telefon uruchomi się w trybie fastboota

10) Program zapyta czy zainstalować CWM, wciśnijcie Y

Od tego momentu Twój Desire posiada S-OFF, pamiętajcie, że S-OFF nie jest tym samym co root. Żeby mieć roota musicie się jeszcze trochę pomęczyć

ROOT DLA S-OFF

1) Ściągnij plik http://goo-inside.me/superuser/su-2.3.6.3-efgh-signed.zip

2) Skopiuj pobrany plik na kartę pamięci

3) Wyłącz telefon

3) Naciśnij vol down+power

4) Wejdź w opcję Bootloader naciskając przycisk ON, następnie przy pomocy klawisza głośności i przycisku ON wejdź w recovery

5) w recovery wybierz opcję install zip from sd card/ następnie choose zip from sdcard

6) Wskaż plik który skopiowałeś na kartę sd i potwierdź całą operację.

7) Telefon zacznie mielić żeby w końcu pojawił się komunikat że instalacja się zakończyła

8) Uruchom ponownie telefon

Szybko, sprawnie i przyjemnie :hi:

A nie ma jakiegoś programu który instaluje się na fonie i tylko klika Root ON / Root Off ?

jest ale on nie działa :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko , bo lezy mi w domu i czeka az wroce HTC desire Z :D czy zeby np zainstalowac zcrackowana navi trzeba rootowac system ? czy wystarczy program do zapisywania na karcie SD ?

co myslicie pozatym o tym HTC ? lepiej moze sprzedac poki nie uzywany i kupic cos innego ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko , bo lezy mi w domu i czeka az wroce HTC desire Z :D czy zeby np zainstalowac zcrackowana navi trzeba rootowac system ? czy wystarczy program do zapisywania na karcie SD ?

co myslicie pozatym o tym HTC ? lepiej moze sprzedac poki nie uzywany i kupic cos innego ? :)

nie wiem jak w htc ale u mnie w se wysylam z kompa przez bluetooth i wtedy mozna zainstalowac... A mapy itp kopiuje normalnie :cool1:

Szukałem przez astre zeby zainstalowac navi to nie moglem znalezc pliku :gwizdanie:[br]Dopisany: 21 Październik 2011, 21:00_________________________________________________

Tu jest fajne porównanie

tabela-porownanie.jpg

http://www.komputerswiat.pl/media/2011/201/1962281/tabela-porownanie.jpg

Podzielacie opinie komputer świata :mysli:

Kurfa moj Arc najslabiej wypada :disgust: No ale cena najnizsza :decayed:

Macie sprawdzona navi na rozdzielczosc taka jak w moim fonie?? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Android" na pulpit Windowsa

http://www.bluestacks.com/download.html

http://www.smartfony.com/index.php/aplikacje/item/aplikacje-z-androida-na-pc

[br]Dopisany: 21 Październik 2011, 21:07_________________________________________________

dobra wreszcie wiadomość dla posiadaczy LG... Będzie upragnione uaktualnienie Androida...

Jako pierwsi dostęp do Androida 2.3 otrzymają posiadacze Swifta 2X - stanie się to najprawdopodobniej już 1 listopada.

Niecałe trzy tygodnie później, pojawi się aktualizacja dla Swifta 3D - LG wyznaczyło w tym przypadku datę 21 listopada.

Ostatnim smartfonem, który otrzyma Gingerbreada będzie Swift Black i stanie się to 28 listopada.[br]Dopisany: 31 Październik 2011, 18:42_________________________________________________

używa ktoś? https://market.android.com/details?id=com.gau.go.launcherex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GO Launcher EX mam na SGS II od kilku dni i jak na razie jest całkiem przyjemny. Duże możliwości konfiguracyjne w postaci animacji przejść, edycji paska na dole ekranu i chyba najlepsze to zapętlenie nie tylko menu aplikacji ale i pulpitów. Mogę śmiało polecić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GO Launcher EX

Miałem to 20 minut.. jeden motyw za darmo, a za resztę trzeba bulić :disgust:

Zainstalowałem ADW LAuncher :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: szukam książki telefonicznej z Android marketu co by się dało przesuwając w lewo po kontakcie zadzwonić a w prawo smsa wysłać (lub na odw.) możecie coś polecić?

Takie coś w 2.3.4 mam. Jaki masz telefon moze aktualizacja?

obecnie korzystam z dwóch różnych telefonów jeden to SGS+ bardzo fajnie działa.

drugi to telefon z Play testuj smartfona. Powiem krótko jak Andek to na jakimś dobrym telefonie. Jak bym go dostał do testowania przed SGS to prawdopodobnie dalej uzytkowałbym poczciwą Nokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Czy ktoś z Was posiada fabrycznego bluetootha w A4 i telefon z androidem 2.3.4? Chodzi mi o widoczność na wyświetlaczu w aucie książki telefonicznej. U mnie niestety nie widzi kontaktów, choć na telefonie ze starszym androidem wszystko ładnie chodziło. Czy ma ktoś z Was podobny problem, a może jeszcze lepiej ktoś zna na to rozwiązanie? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...