Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką książkę czytasz...teraz !!!


Iverson

Rekomendowane odpowiedzi

"Cel snajpera" Chris Kyle - historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cel snajpera" Chris Kyle - historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii.

Ja nie dałem rady przebrnąć przez ten patriotyczno-religijny bełkot. Przepraszam, jeżeli obrażam czyjeś uczucia. Chce sobie odświeżyć teraz pamięć i odkopać "Władcę Much" Goldinga. Czytał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"świat jest teatrem" B. Akunin.... jak na razie bez rewelacji (w porównaniu do poprzednich czesci....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cel snajpera" Chris Kyle - historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii.

Ja nie dałem rady przebrnąć przez ten patriotyczno-religijny bełkot. Przepraszam, jeżeli obrażam czyjeś uczucia. Chce sobie odświeżyć teraz pamięć i odkopać "Władcę Much" Goldinga. Czytał ktoś?

Czy patriotyzm to coś złego ? Ale to nie miejsce na tego typu dywagacje.

Teraz na pokładzie ''Motocyklista Doskonały" David L. Hough, bardziej poradnik ale wraz z książką "Strategie Uliczne" tego samego autora staje się obowiązkową pozycją każdego motocyklisty, którą warto a nawet trzeba przeczytać przed zbliżającym się sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi sf i fantasy to polecam jedną z najlepszych powieści dark fantasy ostatnich lat, "Pan Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza tomy od 1-4, teraz warto się za to zabrać bo saga jest zakończona... a długo trwało czekanie na 4 tom (i warto było).

Można też poczytać coś małżonki Grzędowicza ,pani Maji Lidii Kossakowskiej -Siewca Wiatru, Zbieracz Burz, albo Upiór Południa - mroczne, mocno psychologiczne a jednak fantasy.

Oczywiście wspominany Piekara - Saga o Mordimerze, genialna choć też nie skończona.

I z Jakub Ćwiek - Kłamca -aniołowie +Loki - bóg kłamstwa który jest na ich usługach płatnym zabójcą albo jak ktoś (tu ukłon dla ludzi ze śląska) zna Katowice w szczególności stary dworzec to "Ciemność płonie" - opowieść fantasy o bezdomnych z dworca w katowicach.

Wogóle to zapraszam miłośników fantasy na fb, na moją stronkę "Polska fantastyka"

oraz na stronę fantastykapolska.pl,tam polski pisarz fantasy (Robert Szmidt) który też działa na fb z nami, umieszcza legalne ebooki (książki i opowiadania) za darmo do ściągnięcia. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie po drodze i się do niej przymierzam.

Jakie są te 2 po drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza pozycja to właściwie nie jest książka:

"Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 16 lutego 2007 r. w sprawie podania do publicznej wiadomości Raportu o działaniach żołnierzy i pracowników WSI oraz wojskowych jednostek organizacyjnych realizujących zadania w zakresie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego przed wejściem w życie ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o Wojskowych Służbach Informacyjnych wykraczających poza sprawy obronności państwa i bezpieczeństwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej"

PDF do pobrania Monitor Polski 2007 Nr 11 Poz. 110: Rządowe Centrum Legislacji > Dziennik > Akt prawny

czyli raport komisji Macierewicza z likwidacji WSI. Nie wiem jak ocenić w kilku słowach to co jest w środku, po prostu raport ten należy do aktów prawnych, z którymi po prostu trzeba się zapoznać Raport Macierewicza

Druga pozycja to dzieło czarnego charakteru z wyżej wymienionego raportu. "Tropiąc Bin Ladena" A. Makowski

Tropiac-Bin-Ladena_Aleksander-Makowski,images_big,29,978-83-7554-472-5.jpg

Tropiąc Bin Ladena (druk) - Aleksander Makowski - Merlin.pl

Chciałem porównać wersję Makowskiego, ale książka na razie zaginęła na poczcie "Polactwo" musi poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z mocy bezprawia" W.Sumliński

Według mnie lektura obowiązkowa. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem czytać książkę Maria Puzo pt" Ojciec Chrzestny"

Gorąco polecam :) jeszcze po książce albo i przed obejrzeć trylogię ^^ jest to genialna książka jak i film!

Czytałem i to jeden z niewielu przypadków, kiedy film bardziej mi się podobał niż książka.

PS> To absolutnie nie znaczy, że książka jest zła. Wręcz przeciwnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miroslav Zamboch "percepcja"

Ostre fantasy - wampiry, czysta akcja, tony krwi i sex

nie dla dzieci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę "Prawdziwy Gangster" Evana Wright'a(to ten co Generation Kill napisał a później HBO zrobiło mini serial). Tą książkę podobno też mają zekranizować i Mark Wahlberg ma zagrać główną rolę. za***ista biografia czytając którą aż trudno uwierzyć, że jeden człowiek mógł tyle przejść.

Fajna jest też książka Joaquin'a "Jack'a" Garcii i Michaela Levin'a "Gangster". Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii.

Niedawno też czytałem "Operację Geronimo" - dobra jeżeli ktoś lubi klimat wojskowy + Osama itd.

Howard E. Wasdin, Stephen Templin "Snajper". Opowieść komandosa SEAL Team Six - j.w

Richard Marcinko, John Weisman "Komandos" - j.w

Przeczytałem je praktycznie jedna po drugiej i są naprawdę dobre jeżeli ktoś lubi literaturę "powiedzmy" faktu.

Dwie pierwsze są mega. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zawód dziennikarz śledczy" - Cezary Gmyz.

Opisuje takie rzeczy ze oczy na wierzch wywala. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Socha "Nie chodziło o okup. Kulisy porwania Krzysztofa Olewnika"

Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski, "Olewnik. Śmierć za 300 tysięcy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goleman "inteligencja emocjonalna" polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter V. Brett cała seria "Malowany Człowiek"/"Pustynna Włócznia" - naprawdę dobrze się czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...