Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia


wicior123

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to OT nie bedzie ale chyba nie :) bo temat dotyczy ogolnie zawieszenia:P

dopiero szukam mojego audi i wiele slyszalem wlasnie o delikatnych zawieszeniach, ale Wasza rozmowa sprowadza sie cały czas do modelu B5, czy to oznacza ze B6/B7 (a raczej bedzie to B7) nie maja tego problemu?

czy po prostu sa na tyle nowe ze jeszcze sie nie sypia? jezdze duzo rocznie (kolo 60-70tys) i drazniloby mnie wymienianie zawiechy co pol roku albo czesciej...

teraz w bylejakim francuziku :) czyli 406HDi wymienilem zawieszenie od nowosci po ponad 150tys, chyba glupio zeby audi było gorsze? hmm? no ale niestety pare elementow kupilem "po taniości" i teraz zaluje - niektore łączniki odezwały sie dosłownie po tygodniu ...

:quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

...i tutaj taka moja uwaga-spostrzeżenie:

-kupując kości na allegro,czy w sklepie patrzcie na wybita datę produkcji/zegarek/,zeby były w miare nowe;ja kupiłem górny jeden Febi zleżały i parcieje i pęka guma osłonowa przegubu,pewnie tuleja tez,ale jej nie widzę,wiec jak zapuka to bedę wiedział!!!!

szybciej sie beda sypały i tyle!

pozdrowienia :a4fan:

Wojtek75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam tylko od siebie zebyscie czasem NIGDY nie wymieniali simerblokow TYLKO cale wahacze , ja ten blad popelnilem i po niespelna miesiacu , tak mi sie zawiecha tlucze ze nie wiem czy wytrzyma do wiosny :(

A co do firm , to rozne mialem i powiem ze co ORI to ORI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 to chyba powrocili do tradycyjnej zawiechy ale glowy nie dam.

Żadnego powrotu nie było.W B8 jest już ulepszona zawiecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piąty w bagażniku na wymianę :-)

Niby śmieszne a tragiczne, to mój pierwszy samochód w którym muszę się przejmować zawieszeniem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2a u góry 2 na dole a piąty gdzie?

Że niby ten łącznik stabilizatora to ten piąty ;P

Nie wiem, ja słyszałem zawsze o 5 wachaczowym zawiasie w audi..

To jak jest z tym co pytałem wyże j?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2a u góry 2 na dole a piąty gdzie?

Że niby ten łącznik stabilizatora to ten piąty ;P

Nie wiem, ja słyszałem zawsze o 5 wachaczowym zawiasie w audi..

A od kiedy łącznik stabilizatora to wachacz ??To w takim razie źle słyszałeś i naprowadzamy Cię na dobrą drogę.W przednim zawieszeniu A4 jest 8 wachaczy.Z lewej dwa dolne i dwa górne i z prawej dwa dolne i dwa górne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jednym z gości których testuja "MS" zapindalam codziennie po wybojach,koleinach,przejazdach kolejowych i innych badziewach po naszych cholernych drogach aż mnie krew zalewa jak te wahacze dostają popalić, jak narazie 5 tys i cisza lub kolega juz zrobił 25 tys i tez nie moze narzekać na tą firme także panowie po co przepłacać polecam "MasterSport-Automobiltechnik" :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem nowy komplet Febi zrobiłem już 70 tyś km i jest ok na razie cisz myślę że dobije do 100 tyś km Hans Pirs ja bym nie kupował tylko TRV LEMFORDER i FEBI...... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poważnie zastanawiam się nad kupnem quattro, sporo piszecie o przednim zawieszeniu. A jak sprawuje się tylny zawias w Quattro B6?

P.S.

Kumpel jakiś czas temu mówił, że aluminiowe zawieszenie można zamienić na metalowe? Trochę dziwne ale może prawda -

Polak potrafi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie w samochodzie właśnie dzisiaj byłem podbijać przegląd i się aż zdziwiłem gdyż przejechałem nim 40 tyś. km przez rok i w zawieszeniu zmieniłem tylko końcówkę drążka kierowniczego. Dodam że auto sprowadziłem rok temu z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...