Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia


wicior123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie, gdybyście mieli wybrać kompletne zawieszenie to której z tych dwóch firm byście zaufali: FEBI czy HANS PREIS. Muszę coś wybrać. Dzięki i pozdrawiam.

zdecydowanie FEBI ZYSKUJESZ NA JAKOśCI I WYTRZYMAłOśCI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagle trach i siedzi
opisz dokladneij co sie dzialo z samochodem jak pekl, pocignelo Cie, czy kolo uderzylo w nadkole, jak bardzo samochod siadlo, jakie byly by skutki gdybys lecial szybciej?
Jak wcześniej wspomniałem dojeżdżałem do niestrzeżonego przejazdu kolejowego,jechałem może 40km/h , czyli wszystko było do opanowania ale ściągło mnie na lewą stronę-pękł lewy.Koło uderzyło w nadkole,audiole mam obniżaną więc siedziała na asfalcie zderzakiem.Lawety były dwie bo był problem z najazdem,żeby zachować przedni zderzak w całości.Jak bym leciał szybciej?-TRAGEDIA na drodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buuuu... bylem dzisiaj u mechanika i musze wymienic cala zawieche z przodu :( chyba sie pochlastam.... wahacze gorne, dolne, laczniki stabilizatora, amory i sprezyny... :(

i jak tu nie pic....?

dowiedzialem sie wstepnie o ceny czesci - 2200 za wszystko + robocizna :(

POLECAM ZESTAW FEBI

8 WAHACZY

KONCóWKI DRążKA

LąCZNIKI STABILIZATORA

ZESTAW SRUB MONTAZOWYCH

W CENIE 1220 ZL

WSZYSTKO FEBI OCECHOWANE, PRODUKCJA NIEMIECKA.

AMORTYZATORY - BILSTEIN

SPRężYNY SUPLEX, K+F

ZAPRASZAM

[ Dodano: 08-03-2007, 21:15 ]

Jak wymieniałem klocki z przodu to miałem właśnie firmy MELE pewnie jeszcze je niemiec założył. Założyłem klocki aATE i w porównaniu do "tej" firmy MELE wypadaja bardzo słabo wiec niekoniecznie to jest jakaś szajsowa firma. :a4fan::a4fan::audi:

W TYM WYPADKU MASZ RACJE, BO MEYLE ROBI BARDZO DOBRE KLOCKI

CO CIEKAWE CZęSTO PAKUJE ON DLA ATE :)

[ Dodano: 08-03-2007, 21:20 ]

A co myślicie o firmie NK ? zakładał ktoś takie zawieszenie?

SPRZEDAJE TAKI NIE MAM ZWROTóW

[ Dodano: 08-03-2007, 21:23 ]

witam,przeczytalem temat od poczatku i tak naprwde jeszcze wiekszy mam problem z wybraniem wahaczy glownie chodzi mi o 2 górne wahacze prawej strony (patrząc od strony kierowcy)najchętniej kupiłbym orginalne ,ale czytam na allegro ze taka lub inna firma robi dla audi wiec juz sam niewiem co znaczy orginalne podam dwa przyklady http://www.allegro.pl/item170982066_wahacz_oryginal_vw_audi_oryginal_a4_a6_gorny.html

http://www.allegro.pl/item167202389_wahacz_jedyny_oryginal_vw_audi_passat_a4_a6_a8_b5.html

a jeszcze dziwi mnie roznica cen bo przeciez kartoniki sa takie same :) ostatnio kupilem lacznik stabilizatora jakies 3 tyg temu dzis bylem u mechanika i mowil ze wlasnie on znow polecial był "no name" wiec juz mam dosc podróbek !! prosze o pomoc gdzie i najtaniej mozna kupic orginalne wahacze ??? ten pierwszy przedstawiony link wydaje sie miec korzystna oferta ale czy to jest orginal ??? jak klikniecie na inne oferty sprzedajacego ma wahacze podrobki a kartoniki sa identyczne jak te przedstawione przy orginalnych tylko niemaja żadnych napisów pozdrawiam

ORYGINAL TEGO WAHACZA KOSZTUJE OK 200 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wcześniej opisywałem feralną sytuację z pęknięciem wachacza,dzisiaj mechanior zadzwonił,że przyczyną było prawdopodobnie zatarcie wachacza.Okazało się również,że jest wyrwana półośka-narazie tyle mi przekazał,nie wie co może być w skrzyni.Jak to możecie ocenić,jakie prawdopodobne koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zrobił na wahaczach Febi więcej niż 30 tys. km :question: Przymierzam się do kupna i nie wiem co wybrać, ostatnio końcówka drążka TRW wytrzymała u mnie 5tys. km więc TRW odpada. Chyba wróce do Lemfordera, na tej firmie sie jeszcze nie zawiodłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item185423170_wahacze_audi_a4_a6_a8_vw_passat_promocja_za_kpl.html

A ktos cos slyszal o tym ???

We wtorek jade do mechaniora na kontrole bo kupilem niedawno i cos delikatnie skrzypi zobaczymy co znajdzie acha i jedno pukniecie jest przy ruszaniu ostrym z miejsca z lewego kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszlifowany jak w oryginale ale czy to nie jest jakiś inny wahacz

sprzedawca to daniellos, ma bardzo dobre ceny i dobre części.

napisz do niego mejla i podaj VIN - sam Ci wszystko posprawdza i doradzi jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeszlifowany jak w oryginale ale czy to nie jest jakiś inny wahacz

sprzedawca to daniellos, ma bardzo dobre ceny i dobre części.

napisz do niego mejla i podaj VIN - sam Ci wszystko posprawdza i doradzi jeszcze.

Dzięki za odpowiedź, tyle jest oszustów na Allegro że nie wiadomo komu ufać. W tamtym roku zlicytowałem przednie sprężyny to mi gość przysłał jakieś strasznie twarde i zrobione z zagrubego materiału (chyba od 2.5TDI), jak mu odpisałem że auto stoi za wysoko, jest twarde i odesłałem to po kilku dniach przysłał to samo tylko skrócone :bicz: Poprostu ręce opadają. Teraz znowu szukam sprężyn bo autem się jeździ jak wozem drabiniastym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie będę się wypowiadał które wahacze lepsze bo nie mam jeszcze porównań.Ale ja wymieniłem na "jakieś" Ocap włoskie zakupione w intrcars.2 górne- zobaczymy ile wytrzymają.Teraz po przeczytaniu postów bede wymieniał po ćwiartkach cała zawieche ale juz nie wynalazki tylko Febi lub cos podobnego.Choć czasem wynalazki okazuja sie porównywalne do org.

Mam pytanka 2 :)

Czy miał już ktoś do czynienia z takimi wahaczami OCAP Made in Italy

I dlaczego tak ważne są nowe śruby ?? Zmęczenie materiału czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gejzer;

o śrubach juz gdzies tu czytałem,ze są zrywalne i generalnie sa jednorazowe,ale sporo warsztatów odzyskuje i zakłada stare.Co do firmy Ocap to tak ,jak napisałes jest to spora firma włoska lub hiszpańska/albo robi tu i tu/produkujaca elem. zawieszenia.napisz w przyszłości ile wytrzymały te wahacze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najistotniejsze są śruby mocujące sworznie - są pasowane, na starych może pojawić się luz, pomimo zabezpieczenia antykorozyjnego z czasem korodują mogą się niezle zappiec i może nieźle skąplikować wymianę. Pozatym na nich jest gwint samohamowny czyli każdorazowe wkręcenia wyciera zwoje gwintu - po krótym rasie wkońcu się wyrobi. Śruby mocujące tuleje na upartego można użyć stare. Ale mówimy o kilku złotych czy nie warto dla świętego spokoju kupić je nowe, oczywiście nakrętki również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff.. przecyztałem cały temat bo trzeba wymienić dwa górne wahacze jeden z lewej jeden z prawej i pytania..

1. jakieś 15k temu zmienione były po jednej stronie górny przedni a z drugiej strony tylni, teraz odwrotnie, założone są Febi, i planuje zamówić Lemforder-chyba nie ma przeciwskazań..

2. Lemforder- no właśnie, jest coś lepszego? Oczywiście w rozsądnej cenie a nie jak za złoto :P

3. Kupuje od danielloss'a z allegro, narazie sie nei odzywa- chyba go polecacie ?

4.On w komplecie daje śruby? I jak nie to ile one kosztują.. ?

Jakies tips&tricks?

Porady mile widziane, wymiana bedzie mnie kosztować 40 zł plus cena za uszczelke pod zaworami, no i jest problem z chłodzeniem ale niewazne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio od danielosa dwa dolne przednie (prowadące) Lemfordery, owszem mają zeszlifowany znak Audi ale za znakiem pozostało logo niestety nie Lemfordera. Porównałem te znaki z wahaczami Lemfordera kupionymi w Inret Carsie no i okazało się że mam rację. Po tym zdarzeniu powiedziałem sobie że już nigdy nie kupie żadnego wahacza na Allegro. Szkoda pieniędzy ne te podróby podrób, lepiej iść np do IC dać trochę więcej, kupić ory Lemfordery i cieszyć się jak najdłużej bezawaryjną jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio od danielosa dwa dolne przednie (prowadące) Lemfordery, owszem mają zeszlifowany znak Audi ale za znakiem pozostało logo niestety nie Lemfordera. Porównałem te znaki z wahaczami Lemfordera kupionymi w Inret Carsie no i okazało się że mam rację. Po tym zdarzeniu powiedziałem sobie że już nigdy nie kupie żadnego wahacza na Allegro. Szkoda pieniędzy ne te podróby podrób, lepiej iść np do IC dać trochę więcej, kupić ory Lemfordery i cieszyć się jak najdłużej bezawaryjną jazdą.

Nawet nie mów.. :(

Dziś wysłał mi dwa górne i łączniki.. :(

Jak poznać czy to oryginały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie mów.. :(

Dziś wysłał mi dwa górne i łączniki.. :(

Jak poznać czy to oryginały ?

Jeśli na wahaczach nie zostało zeszlifowane logo firmy to powinna to być taka sowa siedząca w trójkącie tak jak jest tutaj pokazane przy nazwie Lemforder http://www.zf-trading.com/brand_lem_de U mnie jest niestety zupełnie inny znak :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rerklamowałes ?

Ja chyba zrobiłem błąd-poza allegro załatwiłem sprawe.. ;/

Pożyjemy zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...