Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego najlepiej dobrać aku po kodach które masz na wlepie albo w książce albo w aucie. U góru masz kody które kiedyś zebrałem dla potomnych.

Dzięki. Z kodów jasno wynika że fabrycznie było (i jest nadal) 70Ah. Wydawało mi się że to trochę mało jak na 2,8 i full elektroniki, no ale skoro tak jest napisane... A czy powinienem kupić trochę pojemniejszy ze wzgl. na webasto? Nie było fabrycznie montowane.

kup 77Ah max

Ja bym jednak szukał 74-75 Ah z dużym prądem rozruchowym ok 750A,77Ah to już naprawdę max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słyszał ktoś z was o akumulatorach DUBLET ?

http://www.akumulatory-baterie.eu/sklep/product_info.php?products_id=26

Jak chcesz tani aku to kup polskiego zap/sznajder i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze Ci pali i nic się nie dzieje (nie rozładowuje się) to ja bymnic nie robił, ale wydaje mi się, ze jest trochę zasłaby.

Ja mam u siebie Future 640 i żadnych problemów....

No właśnie nie wiem czy dobrze pali bo po dłuższym postoju ciężko zapala - trochę muszę pokręcić... Stąd moje pytanie czy nie powinienem zakupić aku z prądem rozruchowym 700-800 A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze Ci pali i nic się nie dzieje (nie rozładowuje się) to ja bymnic nie robił, ale wydaje mi się, ze jest trochę zasłaby.

Ja mam u siebie Future 640 i żadnych problemów....

No właśnie nie wiem czy dobrze pali bo po dłuższym postoju ciężko zapala - trochę muszę pokręcić... Stąd moje pytanie czy nie powinienem zakupić aku z prądem rozruchowym 700-800 A?

Moim zdaniem powinieneś przynajmniej wrzucić cos mocniejszego na podmiankę. Wtedy będziesz wiedział.

U mnie akku zalicza zgona i od tego momentu auto zaczęło ciężko palić z rana (mimo, że dobrze kręci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz miec rozruch 340 A wg DIN czyli jakies 620 A wg EN. ta futura bedzie idealna

http://moto.allegro.pl/akumulator-futura-12v-72ah-720a-centra-lodz-i1282750045.html

masz ją w łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za info,

a jak to się ma do mojego alternatora?

o ile się nie mylę to mam 120A

jak to ja sie ma? masz mieć akku 70 Ah wg kodow - wiec jesli kupisz akku w okolicach 70Ah to bedzie ideal. Kody nie klamią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, jaki aku polecacie do 2.0 TDI BLB, mam jeszcze ori 72Ah i 380A, ale na allegro takich nie ma, co kupić?

Czy po podłączeniu nowego aku trzeba coś VAG-ować? Na razie ładuję stary, zobaczymy czy coś to da, ale zastanawia mnie co mi zaczęło pikać po odłączeni aku(dźwięk dobiegał z tyłu auta) tak przez ok. 30s.

P.S. na allegro są 72Ah, ale mają po 500-700A, czy to nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podmieniasz aku to załóz żabki od prostownika na klemy i wtedy podmien aku i nawet radio sie nie rozkoduje.

Możesz kupić deko większy nie zaszkodzi. Poszukaj na allegro molla w okolicach 80 i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. na allegro są 72Ah, ale mają po 500-700A, czy to nie przeszkadza?

Bo na allegro podaja wg EN (zeby lepiej wygladalo) a na ori pisze wg DIN

Jak kolega endriuu napisal pare postow wyzej (przyklad)

340 A wg DIN to jakies 620 A wg EN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaski ja szukałem i pytałem każdego znajomego grzebałem w necie itd więc ja kupiłem Akumulator 74Ah 750A Varta Silver E38 2 lata gwarancji jestem zadowolony ostatnio na topie są akumulatory MOL mechanik mi polecał ( mam wersje full ) radzi sobie wyśmienicie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: centyry niepolecam, najlepiej akumulator kupić najcięższy i oby nie chiński jak bosch,baner, jedymny niemiecki to moll ale i cena wysoka

Centra to bardzo dobre akku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Który z tych dwóch wybrać do mojego autka?

1.http://allegro.pl/niemiecki-akumulator-moll-m3-plus-k2-75-ah-gw-75ah-i1288267561.html 376 zł

2.http://allegro.pl/akumulator-bosch-s5008-silver-plus-77ah-780a-prawy-i1282118191.html 364 zł

Cenowo obydwa stoją bardzo podobnie, jednak interesują mnie wasze doświadczenia z tymi bateriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...