Opublikowano 24 Sierpnia 20205 l Może warto byłoby dorzucić info na temat zacisku od B7 cabrio? @H4mm3R Edytowane 25 Sierpnia 20205 l przez george
Opublikowano 25 Sierpnia 20205 l W dniu 24.08.2020 o 17:57, pila24 napisał: Aha to spoko,juz myślałem że do zwolenników należysz tej metody Januszowej ?? Apropo januszowania. Kolega kupił cały komplet do swapa na 320mm do passata b5, zwrotnice, zaciski, tarcze i klocki. Klocki tarcze złom ale co nas zdziwiło przy rozbieraniu? Dziwnym trafem tarcze miały rant tylko na dolnej średnicy pracy klocka ?? jakiś majster założył tarcze 312mm ale klocki już poprawne i oto efekt??
Opublikowano 25 Sierpnia 20205 l Grubo,? ale tarcza tańsza-Janusz wie jak zaoszczędzić i w pełni wykorzystać tarcze. Edytowane 25 Sierpnia 20205 l przez pila24
Opublikowano 25 Sierpnia 20205 l 2 minuty temu, pila24 napisał: Grubo,pewnie tą parą klocków rant po poprzednich szlifował ? no i tarcza tańsza-Janusz wie jak zaoszczędzić i w pełni wykorzystać tarcze. Grubo grubo nie mówiąc już o tym ze 5mm luzu do skasowania ale tarcza cały czas swiezynka bo bardziej gorny rant się w oczy rzuca ? a tu go nie było ? i łatwiej założyć taka mniejsza i wezsza, wyszła bez odkrecania jarzma.
Opublikowano 25 Sierpnia 20205 l 2 minuty temu, Mr.Joker napisał: Grubo grubo nie mówiąc już o tym ze 5mm luzu do skasowania ale tarcza cały czas swiezynka bo bardziej gorny rant się w oczy rzuca ? a tu go nie było ? i łatwiej założyć taka mniejsza i wezsza, wyszła bez odkrecania jarzma. Baaarrrdzo dobra robota to była,nie dość że taniej,szybciej to jeszcze estetyczniej ? A ciekawi mnie przy jakiej prędkości pozostałej do wyhamowania z 200km/h te zaciski ugotowały by te tarcze 25mm...
Opublikowano 25 Sierpnia 20205 l 26 minut temu, pila24 napisał: Baaarrrdzo dobra robota to była,nie dość że taniej,szybciej to jeszcze estetyczniej ? A ciekawi mnie przy jakiej prędkości pozostałej do wyhamowania z 200km/h te zaciski ugotowały by te tarcze 25mm... Miejmy nadzieję że Janusz tak szybko nie jeździł ?
Opublikowano 25 Sierpnia 20205 l Autor W dniu 13.08.2020 o 11:48, El Patriko napisał: Mam bex, ale na fakturce poprzedniego właściciela są następujące tacze i klocki: DF4186 (tarcze trw 245 mm) GD8823 (klocki trw) Z przodu natomiast: DF2652 (tarcze trw 288 mm) GDB1307 (klocki trw) Osłona z tyłu wygląda, jak by mogła zmieścić większą tarczę. Możliwe, że nie sprawdził dobrze co kupuje i potem założył co miał. Co z tym teraz mogę zrobić? Wy się śmiejcie, a u kolegi może być podobna sytuacja.
Opublikowano 25 Sierpnia 20205 l 5 minut temu, H4mm3R napisał: Wy się śmiejcie, a u kolegi może być podobna sytuacja. Może chociaż jarzma są zmienione, w końcu tyle wystarczy do konwersji 288/245 <-> 312/255. Czyżby ktoś rzucił się na zysk ze sprzedaży jarzma i kupna mniejszych tarcz?
Opublikowano 25 Sierpnia 20205 l Autor 3 minuty temu, george napisał: Może chociaż jarzma są zmienione, w końcu tyle wystarczy do konwersji 288/245 <-> 312/255. Czyżby ktoś rzucił się na zysk ze sprzedaży jarzma i kupna mniejszych tarcz? Kupił złe tarcze, to wiedziałby że jarzma musi zmienić? wątpię...
Opublikowano 25 Sierpnia 20205 l 37 minut temu, H4mm3R napisał: Kupił złe tarcze, to wiedziałby że jarzma musi zmienić? wątpię... Skłaniam się ku tezie, że np. handlarz mógł pogonić zestaw 312/255 i wrzucił na sztukę 288/245, stąd poprzedni właściciel przed @El Patriko kupił nowe heble 288/245. Inna opcja to nieogarnięty sprzedający.
Opublikowano 29 Sierpnia 20205 l Panowie przy swapie na tył pod 330 na zacisku z t5 tarcze lądują od a5 a klocki np ferodo premiera z a5 jakie powinny mieć oznaczenie?
Opublikowano 29 Sierpnia 20205 l 2 godziny temu, dydek1 napisał: Panowie przy swapie na tył pod 330 na zacisku z t5 tarcze lądują od a5 a klocki np ferodo premiera z a5 jakie powinny mieć oznaczenie? FDB1655
Opublikowano 29 Sierpnia 20205 l Dzięki @Dev .Zacisk od Cabrioleta B7 siedzi luźno na feldze 16x7J ET 42, dokładniej to OEM od B6/B7 Cabrioleta lub A6 C6 Edytowane 11 Listopada 20205 l przez george
Opublikowano 3 Września 20205 l Witam Szykuje mi się wymiana tarczy z przodu bo ma bicie (trzęsie kierownicą) i z tyłu mam brak ręcznego (klocki nowe, linki też) czy pewnie zaciski do regeneracji... P.S 2 razy zaciski mi się zapiekły i tarcze mocno się zagrzały do czerwoności także pewnie na śmietnik... No i pomyślałem nad swapem, tylko obawiam się że z przodu mogą zacsiki większe się nie zmieścić moja fura to b6 1.8 bfb sedan, felga r17 'proszę o poradę zamieszczam zdjęcia
Opublikowano 3 Września 20205 l 48 minut temu, marcintp napisał: Witam Szykuje mi się wymiana tarczy z przodu bo ma bicie (trzęsie kierownicą) i z tyłu mam brak ręcznego (klocki nowe, linki też) czy pewnie zaciski do regeneracji... P.S 2 razy zaciski mi się zapiekły i tarcze mocno się zagrzały do czerwoności także pewnie na śmietnik... No i pomyślałem nad swapem, tylko obawiam się że z przodu mogą zacsiki większe się nie zmieścić moja fura to b6 1.8 bfb sedan, felga r17 'proszę o poradę zamieszczam zdjęcia To nie ori felga. Ciężko powiedzieć
Opublikowano 5 Września 20205 l Czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi łopatologicznie różnicę między zaciskiem C5 FL a B7 320? Ten C5 FL jest płaski jak od Cabrio B7 i ma niedzielony otwór. Czy zewnątrz widać różnię pomiędzy mocowaniem klocka na blaszką i drut?
Opublikowano 6 Września 20205 l 18 godzin temu, george napisał: Czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi łopatologicznie różnicę między zaciskiem C5 FL a B7 320? Ten C5 FL jest płaski jak od Cabrio B7 i ma niedzielony otwór. Czy zewnątrz widać różnię pomiędzy mocowaniem klocka na blaszką i drut? Tak. C5 ma klocek na drucik, i jest taki bolec wystający z zewnątrz Edytowane 6 Września 20205 l przez DivaynEays
Opublikowano 6 Września 20205 l 20 godzin temu, george napisał: Czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi łopatologicznie różnicę między zaciskiem C5 FL a B7 320? Ten C5 FL jest płaski jak od Cabrio B7 i ma niedzielony otwór. Czy zewnątrz widać różnię pomiędzy mocowaniem klocka na blaszką i drut? C5 - FDB1407 plus drut B7C - FDB1629 plus klamra Edytowane 6 Września 20205 l przez Dev
Opublikowano 15 Września 20205 l Cześć. Panowie, mam pytanie. Mam heble 320/288 które czekają na montaż, ale trafiły mi się teraz 345 z S5 z 2010. Czy mogę je założyć z tyłem 288, czy powinienem założyć minimum 300 lub 330 z tyłu?
Opublikowano 15 Września 20205 l Możesz zakładać 288. 300 od S4 to rzadki temat, z kolei 345/330 na pewno sensownie hamowałoby. Zacisk pasuje bez przeróbek? Edytowane 15 Września 20205 l przez george
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto