Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż el. składanych lusterek zewnętrznych - DIY


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

czy lusterka z a6 podejdą do B6 ?

nie

no to lipa :kwasny:

poszukuje z S4 w satynie, min 10 pinów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie podejda wystarczy kostki pozmieniać na te z b6 i mieć opis jaki pin za co odpowiada mocowanie jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie podejda wystarczy kostki pozmieniać na te z b6 i mieć opis jaki pin za co odpowiada mocowanie jest to samo

Obudowy, maskownice obudowy dolne jak i wkłady są idento jak w B6/B7 natomiast inne są trójkąty i wiązka, z tym ostatnim jak piszesz najmniejszy problem ale co z trójkątami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lusterkach składanych z A6 nie ma również stycznika informującego sterownik w jakiej są pozycji. Jak to wpływa na ich pracę nie wiem, mogą nie chcieć się otwierać/zamykać... Przewody są zdecydowanie krótsze, trzeba by je sztukować, trójkąt jest większy, choć same mocowania śrub są w identycznym miejscu. Przymierzałem takie lusterko ale ostatecznie nie zdecydowałem się założyć. Trzeba by ciąć uszczelki, lub plastiki trójkąta. Na 100% strasznie by po takiej rzeźbie szumiało przy jeździe. Proponuję szukać z A4, z A6 brać obudowy i ewentualnie same lustra bo są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy elementy typu ślimaki/zębatki odpowiadające za elektryczne składanie lusterek będą pasować od A6 C6 ? Oraz czy przy tych elementach jest jakaś różnica pomiędzy lewą a prawą stroną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą pasować, ale nie muszą. Mam kilka luster składanych z a4 i są 2 rodzaje ślimaków, nie można ich zamieniać między sobą. W Twoim lustrze jest jeszcze inny ślimak. Ślimaki są raczej takie same po obu stronach, ale całe obudowy mechanizmu są inne. W lustrze które ma Paweł (bo o to pewnie pytasz) obudowa mechanizmu jest zupełnie inna, pewnie nie będzie pasować do stelaża z a4, sam stelaż też jest inny w miejscu styku z podstawą (trójkątem) lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podpiąć fotochrom zew? chodzi mi dokładnie w jakie piny mam się wpiąć bo mam wyprowadzone kable z lust.wew pin 4 i 5 .

czy bede musiał ciągnąć nowe przewody przez drzwi do śilniczków? jakie piny są w drzwiach chodzi o tą przelotkę żeby było profi robota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jezeli mam silniczki w dzwiach z koncowka B na koncu to podejda lusterka el. skladane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a modul komfortu z koncowka AD podejdzie?????

---------- Post dopisany 30-03-2014 at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany 29-03-2014 at 18:03 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a modul komfortu z koncowka AD podejdzie?????

---------- Post dopisany 30-03-2014 at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany 29-03-2014 at 18:03 ----------

up

moduł komfortu nie ma znaczenia przy składanych lusterkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu tylko chodzi o silniczki podnoszenia szyb w drzwiach musza byc odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i gitara :thumbup1:

---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 17:52 ----------

to ile w końcu musi być przewodów w wiązce zeby oznaczało ze to lusterko el składane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda kolego Moduł ma znaczenie przy składanych lusterkach

Przecież za pomocą modułu jest realizowane składanie prawego lusterka czyż nie tak ?

---------- Post dopisany at 23:45 ---------- Poprzedni post napisany at 23:43 ----------

Przewodów w lusterku powinno być 10 wtedy masz składane lusterko jest wtedy też elektrycznie grzane i ma fotochrom. Może mieć też 14 wtedy dochodzi jeszcze pamięć ustawień:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodów w lusterku powinno być 10 wtedy masz składane lusterko jest wtedy też elektrycznie grzane i ma fotochrom. Może mieć też 14 wtedy dochodzi jeszcze pamięć ustawień:wink:

Bzdury. W wiązce ma być kabel niebieski i różowy. Różowy to masa silnika składania, a niebieski to zasilanie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodów w lusterku powinno być 10 wtedy masz składane lusterko jest wtedy też elektrycznie grzane i ma fotochrom. Może mieć też 14 wtedy dochodzi jeszcze pamięć ustawień:wink:

Bzdury. W wiązce ma być kabel niebieski i różowy. Różowy to masa silnika składania, a niebieski to zasilanie.

To nie sa bzdury byly, lustra 5,7,10,14 pin. Skladane sa 10 i 14 pinowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 kable na sterowanie

4 na pamięć

2 na grzanie

2 na fotochrom

2 na składanie

9 pin może być sterowane elektrycznie(3) + grzanie(2) +pamięć(4), albo sterowanie elektryczne(3) + składanie(2) + grzanie(2) + fotochrom(2).

Analogicznie 7 pin mogą być: sterowane elektrycznie + grzanie + składanie, albo fotochrom.

Do nich dochodzi kabel żółty na pin 4, ale nie wiem do czego on jest. Z nim będzie 10 kabli, ale mogą być dwie różne wersje konfiguracji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies mi się wala lusterko prawe elektrycznie składane z ucieta kostka. Jakby komus się przydalo to PW:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 kable na sterowanie

4 na pamięć

2 na grzanie

2 na fotochrom

2 na składanie

9 pin może być sterowane elektrycznie(3) + grzanie(2) +pamięć(4), albo sterowanie elektryczne(3) + składanie(2) + grzanie(2) + fotochrom(2).

Analogicznie 7 pin mogą być: sterowane elektrycznie + grzanie + składanie, albo fotochrom.

Do nich dochodzi kabel żółty na pin 4, ale nie wiem do czego on jest. Z nim będzie 10 kabli, ale mogą być dwie różne wersje konfiguracji :wink:

Skladanie to 3piny ;) lusterko 10 pin ma: 3kable sterowanie, 2 grzanie, 2 fotochrom, 3 skladanie. Nie bylo innych kombinacji jak:

5pin - sterowanie, grzanie

7pin - sterowanie, grzanie, fotochrom

10pin - sterowanie, grzanie, fotochrom, skladanie

14pin - sterowanie, grzanie, fotochrom, skladanie, pamieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...