Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy było kopiowanie muzyki z CD na HDD Działa :wink::wink::wink: sprawdzone

:banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan::banan:

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie orientujecie się gdzie mogę w Opolu lub okolicach podjechać do kogoś kto ma komputer i mógłby coś po włączać i ogólnie co ma kompa i się na tym zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć na fisie żeby pokazywało na którym biegu się jedzie na D lub S ? :)

w manualu jest tak

wejdz w Car

instrument cluster

Gear recommrndation przestaw na On

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc w ustawieniu czułości czujnika deszczu w polifcie.

Polift ma inaczej kodowanie czujnika w mce09 - w kanałach nie ma wyboru tej opcji:

mceczuj.jpg

W kanale 2 zamiast RLS pojawia się chyba rlsr g397. Po wejściu pojawiają się tylko bity bez możliwości zmiany

Ktoś pomoże?

Edytowane przez fileo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Korzystając z instrukcji z początku wątku i uprzejmości znajomego uruchomiłem test zegarów - działa.

Przy uruchomieniu obniżania lusterka pasażera - działa na wstecznym, powraca przy ruszaniu do przodu, ale:

- lusterko prawe nie zamyka się , a zamykało;

- lusterko kierowcy nie otwiera się do momentu ruszenia.

Jeżeli ktoś coś takiego miał to proszę o info.

Generalnie nie przeszkadza ta nowa konfiguracja, ale może chociaż chowanie prawego lusterka da się przywrócić.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz dobre kodowania, może kolega coś pomieszał. Tutaj masz wszystko opisane: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/245599-montaz-podgrzewanych-oraz-skladanych-lusterek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dezaktywować START/STOP zgodnie z tym kodowaniem:

09 MCE--->Adaptations 10---> chanel 34---> wartość 28 zmieniamy na 24

Auto to A4 B8 2.0 tdi caha 2011

Przycisk po odpaleniu od razu świeci się na czerwono, a kiedy chcemy go włączyć klikamy w guziczek i znowu mamy START/STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów ustawiał limiter obrotów silnika po wyłączeniu ASR/ESP? Normalnie limiter działa i można ruszyć jak z procedury startowej, ale po wyłączeniu ESP już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dezaktywować START/STOP zgodnie z tym kodowaniem:

09 MCE--->Adaptations 10---> chanel 34---> wartość 28 zmieniamy na 24

Auto to A4 B8 2.0 tdi caha 2011

Przycisk po odpaleniu od razu świeci się na czerwono, a kiedy chcemy go włączyć klikamy w guziczek i znowu mamy START/STOP

Również mogę potwierdzić dezaktywacje s&s silnik 2.0 tdi cjcb 2011r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09 MCE--->Adaptacja 10 ---. chanel 34 ---> wartośc 28 zmieniamy na 24

Zrobiłem dzis u siebie to kodowanie i działa, guzik od razu świeci na czerwono, 2.0 TFSI CDNB :) także potwierdzamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20113 ale to jest security do MCE09

Inne kodowania które były wcześniej podane były do silnika i tam był mi potrzebny security silnika, niestety mój kabelek nie podrzuca mi kodu.

Kodowanie w MCE09 powoduje że guzik jest od razu po odpaleniu podświetlony (wyłączony SS) a jak chcesz żeby SS chodził to wciskasz i dioda gaśnie i SS chodzi normalnie, ta opcja mnie zadowala :)

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sam zabieg działa na silniku 2,0 TDI CAGA rocznik 2010 , mi też ta opcja najbardziej odpowiada bo guzik działa tylko w odwrotny sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zmiany działania systemu ESP w A4 Allroad tak aby była możliwość całkowitego jego wyłączenia, tak jak w standardowych A4.

Teraz mogę tylko przejść w tryb "offroad" a kontrola trakcji w tym wypadku nie jest wyłączona w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zmiany działania systemu ESP w A4 Allroad tak aby była możliwość całkowitego jego wyłączenia, tak jak w standardowych A4.

Teraz mogę tylko przejść w tryb "offroad" a kontrola trakcji w tym wypadku nie jest wyłączona w 100%

Spróbuj dłużej przytrzymać guzik od ESP. Powinieneś w tedy wyłączyć całkowicie system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zmiany działania systemu ESP w A4 Allroad tak aby była możliwość całkowitego jego wyłączenia, tak jak w standardowych A4.

Teraz mogę tylko przejść w tryb "offroad" a kontrola trakcji w tym wypadku nie jest wyłączona w 100%

Spróbuj dłużej przytrzymać guzik od ESP. Powinieneś w tedy wyłączyć całkowicie system

Właśnie w Allroad nie da się całkowicie wyłączyć ESP przez dłuższe przytrzymacie przycisku.

Może trzeba zmienić w którymś module kodowanie z Allroad np. na Avant. Tylko kompletnie nie wiem nawet gdzie tego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem jasność ledów przy włączonych światłach mijania i od tej pory ledy nie przygasają przy włączonych kierunkowskazach. Nawet po włączeniu znowu tej opcji nie działa. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapisales sobie poprzednie kodowanie?

Czy jest możliwość zmiany działania systemu ESP w A4 Allroad tak aby była możliwość całkowitego jego wyłączenia, tak jak w standardowych A4.

Teraz mogę tylko przejść w tryb "offroad" a kontrola trakcji w tym wypadku nie jest wyłączona w 100%

Spróbuj dłużej przytrzymać guzik od ESP. Powinieneś w tedy wyłączyć całkowicie system

Właśnie w Allroad nie da się całkowicie wyłączyć ESP przez dłuższe przytrzymacie przycisku.

Może trzeba zmienić w którymś module kodowanie z Allroad np. na Avant. Tylko kompletnie nie wiem nawet gdzie tego szukać.

Musisz jeszcze dłużej przytrzymac. U mnie Przytrzymując dłużej ESC najpierw pojawia sie komunikat o ograniczeniu dzialania ESC, Przytrzymując jeszcze kilka sekund wyłącza go całkiem i pojawia sie drugi komunikat o całkowitym wyłaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...