Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy po odblokowania w MMI stanu baterii trzeba coś dodatkowo kodować? Bo wydaje mi się, że MMI pokazuje złe wartości stanu aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


Bo wydaje mi się, że MMI pokazuje złe wartości stanu aku.

MMI zawsze coś żle pokazuje, ten typ tak ma :)

Aku aktywujesz tylko w zielonym i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

zakodowałem u siebie wentylację na mmi + parę innych rzeczy jak laptimer, zwiększony % mocy świecenia w lampach przednich.

jednak co zauważyłem po tych zmianach, przestała działać wizualizacja sterowania klimatyzacją na mmi ( klimatronik 3 strefy ), wieć coś musiałem poprzestawiać kodowaniem.

sterowanie klimatronika działa tylko na jego wyświetlaczu, tj. jak ustawie grzanie, albo nawiew itd to sie zmieniają cyfry i wyswietlają się na panelu klimy, na mmi brak reakcji,

podpowie ktoś które kodowanie w jakim sterowniku za to odpowiada ?

robiłem zmiany tylko w modułach radia - 56, oraz 09-MCE

ps. czy da się na radio concert ustawić regulacje jasności wnętrza z poziomu mmi ? ( fabryczny QQ1 ) , na mmi wyświetla się background lighting ale jest wyszarzony, niestety nie mogę w byte 16 ustawić bit 6 bo go nie widzę, ręcznej zmiany binarki też nie przyjmuje...

ps2. u mnie po zakodowaniu aku na wyswietlaczu pokazuje też ciągle 100%, nawet jak auto stoi 2 dni bez odpalania, wydaje mi się to raczej mało prawdopodobne by ciągle był na 100 % ? fakt że pali normalnie, ale jednak parę procent powinno ucieć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom naładowania baterii nie jest w rzeczywistości wskaźnikiem jej naładowania, a jej sprawności. Dopóki jest cały czas 100% to wszystko jest dobrze. W momencie gdy zaczyna spadać, moduł zaczyna odcinać prąd od sterowników i wiadomo, ze jest problem z akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

zakodowałem u siebie wentylację na mmi + parę innych rzeczy jak laptimer, zwiększony % mocy świecenia w lampach przednich.

jednak co zauważyłem po tych zmianach, przestała działać wizualizacja sterowania klimatyzacją na mmi ( klimatronik 3 strefy ), wieć coś musiałem poprzestawiać kodowaniem.

sterowanie klimatronika działa tylko na jego wyświetlaczu, tj. jak ustawie grzanie, albo nawiew itd to sie zmieniają cyfry i wyswietlają się na panelu klimy, na mmi brak reakcji,

podpowie ktoś które kodowanie w jakim sterowniku za to odpowiada ?

Też zrobiłem sobie kiedyś to kuku <facepalm> przywróciłem to w zielonym menu. Kodowałeś tam coś ? Musiałeś coś przy kodowaniu odznaczyć. Wejdź w zielone menu i przeszukaj carmenuoperation .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, czy da się aktywować funkcje Start/Stop w moim aucie i czy trzeba coś dołożyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio? Ludzie płacą za to żeby to wyłączyć! Poza tym nawet jak bys się uparł to miej na uwadze że auto musi byc dodatkowo wyposażone w mocniejsze AKU, inny rozrusznik, instalację i przycisk i pewnie kilka innych gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio? Ludzie płacą za to żeby to wyłączyć! Poza tym nawet jak bys się uparł to miej na uwadze że auto musi byc dodatkowo wyposażone w mocniejsze AKU, inny rozrusznik, instalację i przycisk i pewnie kilka innych gratów.

To tylko pytanie teoretyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

koledzy. Jest problem..

Oswietlenie podlogi podczas jazdy nie dziala.

W Kanale 09, w Byte 16, brak Bita 6 niestety. Mam 1 oraz 2.

Opcji jak na zdjeciu ponizej (Bit 6) nie mam.. why??

121xm.jpg

W Hidden Menu ustawione wszytsko jak trzeba..

W MMI jest nieaktywne..

MMI Plus 3G (2014)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie podlogi podczas jazdy nie dziala.

W Kanale 09, w Byte 16, brak Bita 6 niestety. Mam 1 oraz 2.

Opcji jak na zdjeciu ponizej (Bit 6) nie mam.. why??

Slaby klon po prostu :hi: trzeba zakodowac w binary w tym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

moj interface jest 11.10.

Przed chwila doczytalem, ze wlasnie da sie to dopisac binarnie, a brak Bita wynika z 'niepelnych danych' - w wolnym tlumaczeniu.

Kolego wrclaguna, mozesz podpowiedziec, jaka to bedzie wartosc (1 ??) NIe mam teraz kabla przy sobie, a moglbym zejsc do auta i od razu wyprobowac...

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla twojego rocznika to pasuje miec VCDS 14.0 :wink:

binary ...... 0100000 tu zmieniasz z 0 na 1 klikasz z boku aby przyjeło pozniej EXIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mialem na mysli kabelek 11.10 i witaminke chyba 10. cos tam cos tam, z czasow A6 i TT :)))

Zaraz sprobuje 14tki...

Auto nie cale 48h pod domem i juz leci kodowanie.....

Spojrz tutaj:

0:38

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie odpalisz 14 na kablu 11

Zgadza sie. Nie poszlo. Krzyczy o Update Interface. :facepalm: Kupie sobie moze nowszy kabelek w przyszlosci.

Poradzilem sobie z VCDS11 i brakujacymi Bitami :banan:

Od wczoraj:

- Hidden Menu

- Autobahn Licht

- Oswietlenie podlogi podczas jazdy

- Tylne swiatla TFL (wersja skandynawska)

- Laptimer z temperatura oleju (ale wylaczylem)

- Doswietlanie zakretow

- Audi Drive System (+montaz przycisku w krotce)

Nie udalo mi sie aktywowac klaksonu podczas zamykania oraz stanu akumulatora (nie przyjal kodowania. Choc wiem, ze MMI od zawsze ten stan blednie wskazywalo.

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie udalo mi sie aktywowac klaksonu podczas zamykania oraz stanu akumulatora (nie przyjal kodowania. Choc wiem, ze MMI od zawsze ten stan blednie wskazywalo.

3g+ juz nie ma stanu naladowana aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie odpalisz 14 na kablu 11

Zgadza sie. Nie poszlo. Krzyczy o Update Interface. :facepalm: Kupie sobie moze nowszy kabelek w przyszlosci.

Poradzilem sobie z VCDS11 i brakujacymi Bitami :banan:

Od wczoraj:

- Hidden Menu

- Autobahn Licht

- Oswietlenie podlogi podczas jazdy

- Tylne swiatla TFL (wersja skandynawska)

- Laptimer z temperatura oleju (ale wylaczylem)

- Doswietlanie zakretow

- Audi Drive System (+montaz przycisku w krotce)

Nie udalo mi sie aktywowac klaksonu podczas zamykania oraz stanu akumulatora (nie przyjal kodowania. Choc wiem, ze MMI od zawsze ten stan blednie wskazywalo.

pozdr,

co to jest Autobahn Licht??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła autostradowe, pytanie tylko jak je włączyć. Ostatnio szukałem tej opcji, bo włączyłem ją w a6 c6, ale nie mogłem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...