Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

a zapisales sobie poprzednie kodowanie?

Czy jest możliwość zmiany działania systemu ESP w A4 Allroad tak aby była możliwość całkowitego jego wyłączenia, tak jak w standardowych A4.

Teraz mogę tylko przejść w tryb "offroad" a kontrola trakcji w tym wypadku nie jest wyłączona w 100%

Spróbuj dłużej przytrzymać guzik od ESP. Powinieneś w tedy wyłączyć całkowicie system

Właśnie w Allroad nie da się całkowicie wyłączyć ESP przez dłuższe przytrzymacie przycisku.

Może trzeba zmienić w którymś module kodowanie z Allroad np. na Avant. Tylko kompletnie nie wiem nawet gdzie tego szukać.

Musisz jeszcze dłużej przytrzymac. U mnie Przytrzymując dłużej ESC najpierw pojawia sie komunikat o ograniczeniu dzialania ESC, Przytrzymując jeszcze kilka sekund wyłącza go całkiem i pojawia sie drugi komunikat o całkowitym wyłaczeniu.

W Allroadzie tak to właśnie nie działa. Można trzymać i pół minuty i nic się nie zmienia. Jest tylko możliwość włączenia tryby offroad i w tym trybie ESP jest częściowo wyłączone, mniej więcej tak jak u Ciebie po krótkim naciśnięciu przycisku.

Który moduł odpowiada za ESP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

11916791.jpg

Czy w polifcie też jest taka opcja w tym miejscu ?

(Przyciemnianie świateł do jazdy dziennej po załączeniu świateł postojowych nieaktywne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapisales sobie poprzednie kodowanie?

Czy jest możliwość zmiany działania systemu ESP w A4 Allroad tak aby była możliwość całkowitego jego wyłączenia, tak jak w standardowych A4.

Teraz mogę tylko przejść w tryb "offroad" a kontrola trakcji w tym wypadku nie jest wyłączona w 100%

Spróbuj dłużej przytrzymać guzik od ESP. Powinieneś w tedy wyłączyć całkowicie system

Właśnie w Allroad nie da się całkowicie wyłączyć ESP przez dłuższe przytrzymacie przycisku.

Może trzeba zmienić w którymś module kodowanie z Allroad np. na Avant. Tylko kompletnie nie wiem nawet gdzie tego szukać.

Musisz jeszcze dłużej przytrzymac. U mnie Przytrzymując dłużej ESC najpierw pojawia sie komunikat o ograniczeniu dzialania ESC, Przytrzymując jeszcze kilka sekund wyłącza go całkiem i pojawia sie drugi komunikat o całkowitym wyłaczeniu.

W Allroadzie tak to właśnie nie działa. Można trzymać i pół minuty i nic się nie zmienia. Jest tylko możliwość włączenia tryby offroad i w tym trybie ESP jest częściowo wyłączone, mniej więcej tak jak u Ciebie po krótkim naciśnięciu przycisku.

Który moduł odpowiada za ESP?

A testowałeś w jeździe? ;)

Spróbuj.

Na desce nic się nie zmieni, ale np. po krótkim naciśnięciu ESP OFF nie działa procedura startowa. Po długim już tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Panowie gdzie zmienić ustawiania tylnych lamp ledowych żeby nie świeciły w dzień . (DRL)
Jaki kanał ?
jaki Bit za to odpowiada ?
Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie gdzie zmienić ustawiania tylnych lamp ledowych żeby nie świeciły w dzień . (DRL)

Jaki kanał ?

jaki Bit za to odpowiada ?

Proszę o pomoc :)

09-Centr.Elektr.--->Coding07---> Long Coding Helper---> BYTE 2 Bit 7 zmiana z 1 na 0

Przy okazji ponowię pytanie, jak przywrócić włączanie przygasania LED przy kierunkowskazach, czy po zmianie jasności LED ta opcja ginie?

Edytowane przez bodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bombel28

Mam tak samo led nie przygasa

Central Electronics 09

Coding 07

Long Code helper

Byte 02 - Check bit 6 (Side Marker as DRL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bombel28

Mam tak samo led nie przygasa

Central Electronics 09

Coding 07

Long Code helper

Byte 02 - Check bit 6 (Side Marker as DRL)

mam zaznaczone i nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję Ci całość znalezioną na jakimś angielskim forum. U mnie zadziałało, jeśli u Ciebie nie - to sorry, szukaj dalej.

"To keep the leds on but dimmed during turn signal (i'm really not sure if this qualifies as 'euro-spec' but it looks and works well)

Starting with factory setting:

Central Electronics 09

Coding 07

Long Code helper

Byte 02 - Check bit 6 (Side Marker as DRL)

If you have already eliminated the winking, the you will need to go to Byte 03 and undo the modification. In other words, the winking DRL options (Bit 7) will need to remain checked/on as it was in the factory setting."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z A4 B8 2012r polift, mianowicie nie działa doswietlanie zakretow

Aktywowalem w VCDS poprzez zmiane w Module 09-->007 Long Code Helper--> Byte 4, Bit 0 na 1 ale niestety doswietlanie nie dziala.

Data produkcji auta to 03/2012 ale modelowo niby 2013--> w tym lezy problem?

Nr sterownika: 8KO 907 063 DH

Ma ktos jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z A4 B8 2012r polift, mianowicie nie działa doswietlanie zakretow

Aktywowalem w VCDS poprzez zmiane w Module 09-->007 Long Code Helper--> Byte 4, Bit 0 na 1 ale niestety doswietlanie nie dziala.

Data produkcji auta to 03/2012 ale modelowo niby 2013--> w tym lezy problem?

Nr sterownika: 8KO 907 063 DH

Ma ktos jakis pomysl?

Przeciez w POLIFCIE nie działa ta funkcja

W pierwszym poście jest info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wrclaguna za szybka odpowiedz.

Miałem jakas jeszcze nadzieje, ze u mnie bedzie działało:(

Czyli nie pozostaje nic innego jak zmiana modułu pod kierownica?

Zna ktos nr tego modulu, na alledrogo jest ich pare rodzajow.

Edytowane przez mgajder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wrclaguna za szybka odpowiedz.

Miałem jakas jeszcze nadzieje, ze u mnie bedzie działało:(

Czyli nie pozostaje nic innego jak zmiana modułu pod kierownica?

Zna ktos nr tego modulu, na alledrogo jest ich pare rodzajow.

w polifcie doswietlanie jest realizowana zarowkami zamontowanymi w reflektorze. zarowki sa zamontowane pod kątem 45 stopni w kierunku na zewnatrz samochodu i przy skreceniu kierownica one sie włączają swiecąc na boki. zeby to miec musisz rowniez wymienic reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to dlaczego u mnie w polifcie aktywacja przebiegła prawidłowo i cieszę sie z doświetlania za pomocą halogenów ?

Nie tylko mi sie udało bo co najmniej jeden klubowicz rownież pisał ze aktywował w polifcie doświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo znalazłem aukcje gdzie po zapytaniu twierdzą na 100% ze w polifcie tez udaje im się to zrobić, mimo że powiedziałem ze kodowanie zrobiłem wg procedury, że mam polift 2012r i nadal u mnie ono nie działa.

Dziwna sprawa, czyżby jeszcze inny sposób istniał?

Jeśli tak to byłbym bardzo zadowolony:)

Poszukam jeszcze info na forach niemieckich.

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisopt, dnia 20 Sty 2015 - 12:39, napisał: snapback.png

Witam!

Czy wiesz może jak wyłączyć irytujacy dźwięk podczas otwierania drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie?

Witam

w odpowiedzi na powyższe bo też mnie to mocno wkurza

udało mi się odnaleść, że komunikta wizualny i dźwiekowy można wyłączyć przyciskami manetki wycieraczek z boku (lub resetem z dołu manetki w zależności od modelu)

oczywiście do kolejnego otwarcia drzwi ale to już coś


Panowie

potwierdzam u mnie też w polifcie działa doświetalanie zakrętów za pomocą halogenów jak w poście: marek750

kodowałem zgodnie z instrukcją na pierwszej stronie tego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...