Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

chriss Jesteś w błędzie ,opał kupisz jak masz pojemnik na olej do pieca . Przyjeżdża gościu i leje prosto w pojemnik, inaczej nie kupisz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem czy się w tej materii coś zmieniło bo już 7 lat nie jeżdżę po polsce...ale pamiętam, że kiedyś ktoś pisał że...

tankowanie opału do zbiornika jest nielegalne, bo w ten sposób się oszukuje państwo nie płacąc akcyzy....

ale chyba nie było żadnej zmiany skoro wciąż robią naloty na ciężarówki. w osobówce pojemność to tylko 70L max więc uchodzi to płazem (na razie).

chociaż jak pobiorą próbkę ze zbiornika to może być nie wesoło??

Jazda na tych alternatywnych paliwach jest istotnie nielegalna. Sprawa rozbija się o kwestie fiskalne. Mianowicie państwo uważa, że dobra tak luksusowe jak paliwa, powinny być obłożone podatkiem akcyzowym. Olej roślinny sprzedawany w sklepie takim podatkiem obłożony nie jest. Olej opałowy też jest (póki co) obciążony niższą, niż olej napędowy, akcyzą.

źródło... http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/jak-legalnie-jezdzic-na-rzepaku-albo-opale/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chriss Jesteś w błędzie ,opał kupisz jak masz pojemnik na olej do pieca . Przyjeżdża gościu i leje prosto w pojemnik, inaczej nie kupisz :hi:

a czy ja coś wspominałem o pojemniku ? Pisałem tylko ze musisz napisać oświadczenie sprzedającemu (on ci leje tyle ile chcesz do pojemnika ) a ty potem możesz zrobić co chcesz juz na swoja odpowiedzialność :gwizdanie:

BTW znam też miejsca gdzie możesz kupić i do kanistra :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać

http://www.hotmoney.pl/artykul/wciaz-warto-kupowac-diesle-23127

Dzisiaj starszy Pan koło 60-65 lat kupił sobie 260L ON, :kox: pytam go po co mu tyle litrów ?

A on do mnie że ma Audi A3 z 2001r 1.9 TDI i taka ropa starcza mu na cały rok. Czyli do grudnia przyszłego roku. A ma drożeć ON więc co rok kupuje zapas. Jak mu zona chorowała to przez jazdę do lekarza musiał dolać za 150zł w ciągu roku. Tak to mówił że zakupy i do kościoła . Przebieg audi +/- 40 tys(nie pamiętał dokładnie ) . a i ma zapas 20L oleju na wymiany. Mobila 10W/40 . To jest zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać

http://www.hotmoney.pl/artykul/wciaz-warto-kupowac-diesle-23127

Dzisiaj starszy Pan koło 60-65 lat kupił sobie 260L ON, :kox: pytam go po co mu tyle litrów ?

A on do mnie że ma Audi A3 z 2001r 1.9 TDI i taka ropa starcza mu na cały rok. Czyli do grudnia przyszłego roku. A ma drożeć ON więc co rok kupuje zapas. Jak mu zona chorowała to przez jazdę do lekarza musiał dolać za 150zł w ciągu roku. Tak to mówił że zakupy i do kościoła . Przebieg audi +/- 40 tys(nie pamiętał dokładnie ) . a i ma zapas 20L oleju na wymiany. Mobila 10W/40 . To jest zabezpieczenie.

:shocked: :shocked: dobry kolo :naughty:

jego podwyzki nie dotycza a nawet może zarobic na oszczędnościach :naughty: Ja bym musiał kupić prawie 1000l i zastanawiałem sie czy nie robic takich zapasów ale ropa jak długo lezy tym bardziej w niskich temp to parafina sie wytrąca i kupa szlamu sie robi a nie nadążył by człowiek zmieniac filtra :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opału to piszesz oświadczenie, że posiadasz urządzenie/urządzenia grzewcze na olej oraz, że olej ten będzie wykorzystywany w celach opałowych, dopiero wtedy ktoś Ci przywiezie na legalu opał :rolleyes:

ostatnio zamawialiśmy i oświadczenie nie starcza ,musi być piec oraz zbiornik :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opału to piszesz oświadczenie, że posiadasz urządzenie/urządzenia grzewcze na olej oraz, że olej ten będzie wykorzystywany w celach opałowych, dopiero wtedy ktoś Ci przywiezie na legalu opał :rolleyes:

ostatnio zamawialiśmy i oświadczenie nie starcza ,musi być piec oraz zbiornik :cool1:

bo trafiłes na służbiste :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chriss Jesteś w błędzie ,opał kupisz jak masz pojemnik na olej do pieca . Przyjeżdża gościu i leje prosto w pojemnik, inaczej nie kupisz :hi:

a czy ja coś wspominałem o pojemniku ? Pisałem tylko ze musisz napisać oświadczenie sprzedającemu (on ci leje tyle ile chcesz do pojemnika ) a ty potem możesz zrobić co chcesz juz na swoja odpowiedzialność :gwizdanie:

BTW znam też miejsca gdzie możesz kupić i do kanistra :wink4:

Ja nie napisałem że Ty pisałeś o pojemniku , tylko zamawiałem ostatnio i lipa,musi być pojemnik podłączony do pieca :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chriss Jesteś w błędzie ,opał kupisz jak masz pojemnik na olej do pieca . Przyjeżdża gościu i leje prosto w pojemnik, inaczej nie kupisz :hi:

a czy ja coś wspominałem o pojemniku ? Pisałem tylko ze musisz napisać oświadczenie sprzedającemu (on ci leje tyle ile chcesz do pojemnika ) a ty potem możesz zrobić co chcesz juz na swoja odpowiedzialność :gwizdanie:

BTW znam też miejsca gdzie możesz kupić i do kanistra :wink4:

Ja nie napisałem że Ty pisałeś o pojemniku , tylko zamawiałem ostatnio i lipa,musi być pojemnik podłączony do pieca :cool1:

tak jak kolega Pastaldo napisał trafiłeś na służbiste :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neste Głogów od dłuższego już czasu utrzymują się takie ceny (z kartą NESTE można jeszcze 5 gr urwać)

Pb95 5.33

ON 5.47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale ropa jak długo lezy tym bardziej w niskich temp to parafina sie wytrąca i kupa szlamu sie robi a nie nadążył by człowiek zmieniac filtra"

To filtrować w obiegu zamkniętym w beczce a potem zalewać. Np. Pompa paliwa (schrot) i jakiś tani filtr od traktora.

Ciekawe co z dodatkami uszlachetniającymi? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowa Wola Orlen Verva 5,74zł ...jak żyć panie premiererze?

z buta ciągnąć :decayed:

premiera? niezły pomysł :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamawiałem 5000 litrów ropy to cena w "zaprzyjazinionej " hurtowni 5,26 zł/litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słaba te cena na hurtowni ja znam stacje na Podkarpaciu gdzie ON sprawdzony przeze mnie jest po 5,39zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się chce to można 200L ropy po 5zł/1L z dystrubutora :tongue4: i tak nie było jakiejś mega rewelacji na tylu litrach urwałem 100zł

a jest ryzyko, że któryś z domowników będzie mi podbierał paliwko :przebiegly:

z facetem gadałem to mówił, że właściciel kupuje drożej niż mi sprzedawał, ale są tam jakieś różnice w ilościach ect ect i ma od czasu do czasu jakaś nadwyżkę

zobaczymy jak się będzie jeździło, bo mam pewne obawy czy common rail'a szlak nie trafi, :confused4:

choć paliwo wygląda OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...