Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] FMIC w A4 B5 1.9 TDI AFN oraz 1.8T B6 AVJ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kowi kup złączke z redukcją w kącie 90'

potem pociągnij prostą rurę i gra :wink4:

Somes a wiesz jaka ta redukcja ma byc z ilu na fi51 :mysli:

Opublikowano

musiałbyś to Piotrek zmierzyć bo teraz nie pamiętam :mysli:

Opublikowano

Panowie, chce do swojej fury wsadzic turbo z AWXa i tak sobie myśle, ze moze przerobić tą przejściówke

879835489.jpg

żeby na wyjściu miała fi 50 zamiast 35mm i zastosować taki łacznik silikonowy fi51 wygięty o 90stopni i połaczyc to z rurami idącymi do FMICA

34044df53b9567af6d6730a.jpg

Co o tym myślicie? czy taka przejściówka zmieści się?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie, chce do swojej fury wsadzic turbo z AWXa i tak sobie myśle, ze moze przerobić tą przejściówke

879835489.jpg

żeby na wyjściu miała fi 50 zamiast 35mm i zastosować taki łacznik silikonowy fi51 wygięty o 90stopni i połaczyc to z rurami idącymi do FMICA

34044df53b9567af6d6730a.jpg

Co o tym myślicie? czy taka przejściówka zmieści się?

jeżeli to odpowiednio przerobisz to jak najbardziej :wink4:

Opublikowano

Tylko po co kombinować. Turbina i tak ma wylot 35mm więc zwiększenie na 50mm nic nie da.

Ja tam u siebie zrobiłem standardowo z przejściówką i rurą S i póki co wszystko ładnie śmiga... no może prócz sprzęgła bo już niedomaga :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A to mój pomysł na FMIC w A4 B6 a także B5. Jest to intercooler z Outlandera z przerobionymi bokami i uchwytami.

Dokładnie taki jak np. na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item926149551_intercooler_citroen_c_crosser_mitsubishi_outlander.html

Rdzeń tego intercoolera ma wymiary 45,5x17x6,5cm, ma duzo wydajniejszy rdzeń od chinioli więc jest dla nich ciekawą alternatywą. Średnica wlotu i wylotu to 57mm. Koszt jaki na niego wydałem to 150zł za IC i 200zl za przerobienie.

Co o tym myslicie??

31a6d2fc060cc022med.jpg

5bb38c4b72d6fde9med.jpg

Za tydzien bede robił pod niego orurowanie. Wrzuce jakieś fotki jak to wyglada na aucie. IC bez problemu zmieści sie pod belka bez jakiegokolwiek jej przycinania. :)

Opublikowano

18cm chinol też sie mieścił bez podcinania, tyle że był stosunkowo nisko, a w taka zime to by go można było uszkodzić :gwizdanie:

Ten z outlandera fajny i czarny :kox: ale mysłe że w B5 też będzie trzeba belke podrezać zeby był na w miare dobrej wysokosci, grubosć ma tyle co hinol wiec tez będzie trzeba lekko ogołocić od srodka zderzak :wink4:

Opublikowano

boki ma z aluminium???

Opublikowano

Ja wreszcie przerabiam takiego jak Nosb robił z Iveco ale nie wiem czy łatwo mi sie zmiesci pod zderzak B6 standardowy

Opublikowano

boki ma z aluminium???

Tak boki sa z alu, inaczej nie dało by sie przerobić.

Jest tez wersja nie lakierowana na czarno np. tu:

http://www.allegro.pl/item924860206_outlander_2008_2_0_did_intercooler.html

Ja wolałem czarny bo nie bedzie go widać z pod zderzaka.

Ja wreszcie przerabiam takiego jak Nosb robił z Iveco ale nie wiem czy łatwo mi sie zmiesci pod zderzak B6 standardowy

Z Iveco jest wysoki na 20cm wiec pod seryjny zderzak nie wejdzie chyba że mocno podetniesz belke.

Opublikowano

gdzieś TY go wyrwał za 150 zetafona :decayed:

Opublikowano

gdzieś TY go wyrwał za 150 zetafona :decayed:

Na allegro :> wyżej wkleile Ci link do takiego samego nie lakierowanego w podobnej kwocie.

Opublikowano

Wiem że jest wysoki i będzie cięcie. ALe jakoś może go upchnę.

pod zderzak z s4 pewnie ładnie by się zmieścił.

A ten co podałeś fajny. Jak szukałem to takieg nie widziałem bo bym kupił.

Opublikowano

tak sie zastanawiam czy bez przerobienia boków tez jakoś podejdzie???

w sumie nie ma tam jakiś mocnych skosów tych wyjść

Opublikowano

tak sie zastanawiam czy bez przerobienia boków tez jakoś podejdzie???

w sumie nie ma tam jakiś mocnych skosów tych wyjść

Też sie nad tym zastanawiałem i raczej bedzie ciężko.

Ja ten IC montuje pod zderzak Caractere w którym jest duzo miejsca na IC. Od belki do dołu zderzaka jest około 18cm, a miedzy zderzakiem a chlodnicąklimy koło 9cm. Więc ten IC wejdzie bez problemu i nic nie bede musiał wycinać.

Opublikowano
  • Autor

nowy wizerunek mojego icka wpadł zderzak Caractere i ramka gryla została pomalowana

KYJti.jpg

Opublikowano

Ponizej zdjecia jak mój IC miesci sie pod belka. Belka i zderzak nic nie podcinane a wyszystko pasuje idealnie :)

d9291c3a3d4de16cmed.jpg

699a14bcac62915fmed.jpg

690fb96dd5e992f7med.jpg

Opublikowano
  • Autor

Jarol super ten twój icek szkoda że ja nie pomyślałem o takim.......korci mnie maznąć swojego chinola na czarno

Opublikowano

Jarol, fajny masz parkiet w garażu :good:

:decayed:;)

Opublikowano
  • Autor

Jarol, fajny masz parkiet w garażu :good:

:decayed:;)

no co ty to u Jarola w domu śpi z Ickiem i zderzakiem :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.