Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI S6 C7 4.0 V8 Bi-Turbo Ibissweiss Stage IV 701 KM / 880Nm by SPORTMILE


szymeniu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie to sie nigdzie nie bedzie trzymac :)

bez CB to bym po dwóch dniach nie miał prawka, wczoraj robiłem trasę Lublin-Chełm, raz suszyli, jeden nieoznakowany radiowóz i 2 fotoradary załadowane. bez CB miałbym po prawku:

2ada7f20ba4e69f5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jaką malik ma antenkę w Q7:wink:

bez CB wyjeżdżać w Polskę to tak jakbyś wjechał na autostradę bez paliwa ze świadomością że za 300km najbliższa stacja paliw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle szpachli? współczuję (EOT)

Szymeniu miło było poznać chociaż przez telefon :)

tak sama szpachla w dodatku aluminiowa :polew::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry wszystkim, w związku z powrotem do koncepcji jakiegoś dodatkowego auta o dużej mocy ostatnio otrzymałem propozycję sprowadzenia z DE auta typu pomoc drogowa, teoretycznie wszystko w kwestii cywilno-prawnej i podatkowej jest niby ok, ale zastanawiam się bo jest to nie lada gratka. Mianowicie nie dość że ominę akcyzę to dodatkowo odliczę sobie VAT a wtedy to już ceny wychodzą wręcz śmieszne. Czy ktoś z tym miał do czynienia bo wychodzi na to że za 200k (po odliczeniu podatków itp) mogę zdobyć przypasionego GTR'a Black Edition z 2011r na wydechu tytanowym Akrapovica co jest mega okazją.

---------- Post dopisany at 10:09 ---------- Poprzedni post napisany at 10:05 ----------

tyle szpachli? współczuję (EOT)

Szymeniu miło było poznać chociaż przez telefon :)

Mnie również Bartku, zgadamy się co do korekty na początek kwietnia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adama już poznałem, oczywiście znam jego możliwości itp, ale pytam szczególnie o formę sprowadzenia pojazdu czyli czy ktoś realnie się z tym zetknął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbys kupil juz przerejestrowanego na osobowy :wink:

Czyli lepiej nie pchac sie w to gdy PL dowodzie bedzie widniał jako specjalny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbys kupil juz przerejestrowanego na osobowy :wink:

Czyli lepiej nie pchac sie w to gdy PL dowodzie bedzie widniał jako specjalny :wink:

Z tego co mi właśnie mówili to muszę jeździć co najmniej pół roku zanim przerejestruję. Widzę że jest luka w prawie, a jak zwykle lada moment ja pewnie zamkną tak jak z bankowozami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy tak mial z bmw 5, nawet jakis czas jezdzil z naklejkami pomoc drogowa .... chyba do zarejstrowania :decayed: wiec cos z tym musi byc :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem chęć cięcia kosztów, ale jakbym miał jeździć GT-Rem z naklejką "pomoc drogowa", to tak jakbym wrzucił gaz do Cayenne'a z salonu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem chęć cięcia kosztów, ale jakbym miał jeździć GT-Rem z naklejką "pomoc drogowa", to tak jakbym wrzucił gaz do Cayenne'a z salonu :grin:

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem chęć cięcia kosztów, ale jakbym miał jeździć GT-Rem z naklejką "pomoc drogowa", to tak jakbym wrzucił gaz do Cayenne'a z salonu :grin:

Wręcz przeciwnie, kupa śmiechu i szacun za posiadanie GTRa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupuję na zasadzie mam parę groszy i jak tu kupić żeby nie zabrakło, tylko jak widzę jakie można ukręcić lody na tym to jest do przemyślenia, bo VAT i akcyza przy takim aucie to około +,- 20-30 tys. euro a to daje do myślenia. Z tymi napisami to nie słyszałem, natomiast muszę mieć jakieś niby wyposażenie coś jak te kasetki itp przy bankowozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w googla-ostatnio jest to popularny temat tk dowiesz się szczegółów.

Pytanie tylko co na to skarbówka-podobno mają się wziąć za to, ale co dokładnie ma to oznaczać to ciężko na razie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dodatkowe dla pojazdu samochodowego przeznaczonego do wykonywania czynności na drodze oraz dla innego pojazdu samochodowego, na który ze względu na bezpieczeństwo ruchu należy zwracać szczególną uwagę

§ 38. 1. Pojazd samochodowy przeznaczony do wykonywania czynności na drodze, pojazd pomocy drogowej i ciągnik balastowy ciągnący przyczepę o szerokości przekraczającej 2,55 m powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej samochodowej, widoczny ze wszystkich stron pojazdu z odległości co najmniej 150 m przy dobrej przejrzystości powietrza i niepowodujący oślepiania innych uczestników ruchu oraz odpowiadający warunkom określonym w § 26 ust. 2 pkt 1, 2 i 4.

2. Pojazd pomocy drogowej powinien posiadać:

1) kabinę kierowcy lub nadwozie barwy żółtej lub oznaczone pasem wyróżniającym barwy żółtej spełniającym warunki, o których mowa w § 36;

2) nadwozie konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu uszkodzonych pojazdów lub być wyposażony w:

a) hol giętki do holowania motocykla i hol sztywny do holowania pojazdu,

B) ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, o konstrukcji umożliwiającej umieszczenie na pojeździe holowanym,

c) dodatkowy zestaw świateł tylnych przeznaczony do umieszczania na pojeździe holowanym w przypadku tymczasowego zakrycia świateł pojazdu holującego.

§ 39. 1. Części urządzeń zamontowanych na pojeździe, wystające poza obrys pojazdu, powinny być oznakowane pasami barwy na przemian białej i czerwonej.2. Części, o których mowa w ust. 1, powinny być wyposażone w:

1) światło barwy białej, widoczne z przodu i z boków pojazdu - jeżeli część wystaje poza przedni obrys pojazdu na odległość większą niż 1 m;

2) światło barwy czerwonej, widoczne z tyłu pojazdu - jeżeli część wystaje poza tylny obrys pojazdu na odległość większą niż 1 m;

3) światło barwy białej, widoczne z przodu pojazdu, i barwy czerwonej, widoczne z tyłu pojazdu - jeżeli część wystaje poza boczny obrys pojazdu na odległość większą niż 40 cm od zewnętrznych krawędzi powierzchni świetlnych przednich lub tylnych świateł pozycyjnych.

3. Światła, o których mowa w ust. 2, powinny włączać się i wyłączać jednocześnie ze światłami pozycyjnymi pojazdu oraz nie powinny oślepiać innych uczestników ruchu.

tu jest o pasie

§ 36. Pasy wyróżniające o szerokości 8-15 cm, z zastrzeżeniem § 28 ust. 1, powinny być umieszczone wokół pojazdu poniżej dolnej krawędzi okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w googla-ostatnio jest to popularny temat tk dowiesz się szczegółów.

Pytanie tylko co na to skarbówka-podobno mają się wziąć za to, ale co dokładnie ma to oznaczać to ciężko na razie powiedzieć.

w niektórych miastach już się za to wzięli.. w Bydgoszczy np. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupuję na zasadzie mam parę groszy i jak tu kupić żeby nie zabrakło, tylko jak widzę jakie można ukręcić lody na tym to jest do przemyślenia, bo VAT i akcyza przy takim aucie to około +,- 20-30 tys. euro a to daje do myślenia. Z tymi napisami to nie słyszałem, natomiast muszę mieć jakieś niby wyposażenie coś jak te kasetki itp przy bankowozie

Z akcyzy bedziesz zwolniony ale Vat masz do zaplacenia. Albo kupisz w cenie netto w DE i po sprowadzeniu zaplacisz Vat w PL albo kupujesz od razu brutto w DE (korzystniej - 4% podatku mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupuję na zasadzie mam parę groszy i jak tu kupić żeby nie zabrakło, tylko jak widzę jakie można ukręcić lody na tym to jest do przemyślenia, bo VAT i akcyza przy takim aucie to około +,- 20-30 tys. euro a to daje do myślenia. Z tymi napisami to nie słyszałem, natomiast muszę mieć jakieś niby wyposażenie coś jak te kasetki itp przy bankowozie

Z akcyzy bedziesz zwolniony ale Vat masz do zaplacenia. Albo kupisz w cenie netto w DE i po sprowadzeniu zaplacisz Vat w PL albo kupujesz od razu brutto w DE (korzystniej - 4% podatku mniej).

Pomoc drogowa tak jak auta ciężarowe są zwolnione z VAT'u. dlatego to jest tak kusząca propozycja. Najbezpieczniej chyba będzie jednak ponieść niewielkie koszty otwarcia fili firmy w DE i zakup auta tam oraz zarejestrowanie go w DE wtedy bez kombinacji odliczam VAT i dochód i nie ma żadnej akcyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia ze skarbówką. Zauważ, że Ci pokur... cze... :wink: z naszego rządu wzięli się za rabowanie społeczeństwa. Myślisz, że skarbówka wkrótce się nie weźmie ostro za całą tą akcję z bankowozami i pomocą drogową? A przed nimi nie ma zmiłuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...