Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na gwincie zimą... konserwacja


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników zawieszenia gwintowanego zimą, wiele osób demontuje ten zawias na zime, ale są też tacy co poprostu podnoszą auto, tak wiec jakie macie sposoby na zabezpieczenie gwintu na zime by na wiosne dało sie bezproblemowo zjechać w dół:eusathink:

Ja kupiłem narazie smar miedziany w sprayu:whistling:

---------- Post dopisany at 11:48 ---------- Poprzedni post napisany at 11:44 ----------

64418585.jpg43962124.jpg

---------- Post dopisany at 11:52 ---------- Poprzedni post napisany at 11:48 ----------

Doczytałem że nie zaleca sie miedzi stosowac na nakrętki alu, teraz niewiem jakie ja mam nakretki w supersporcie:facepalm: polecają smar grafitowy w takim wypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nakrętki z tworzywa to chyba nie ma sensu niczym działać. Na wiosnę dobrze doczyszczę i nic się nie powinno chyba dziać ?

Z drugiej strony smarowanie tych miejsc wiąże się z przyklejaniem się brudu, piasku więc nie wiem czy to takie dobre rozwiązanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro posmaruję smarem grafitowym i to tyle:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum golfa jak widać zaklejają posmarowany gwint folią taśmą itd, bo zostawienie smaru na wierzchu to wiadomo zaraz sie zasyfi:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem zwykłym smarem na około nakrętki z góry i dołu żeby szło na wiosnę odkręcić...z reszty gwintu przedtem usunę piach i inne syfy. Osiągnąłem jeszcze ballistolem (dobrze odseparowuje wodę) i konserwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum golfa jak widać zaklejają posmarowany gwint folią taśmą itd, bo zostawienie smaru na wierzchu to wiadomo zaraz sie zasyfi:whistling:

nie wiem czy to taki dobry pomysł :/ nie przegnije tam wszystko jak szczelnie zamkniesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ostatni raz podkręcam gwinta to wale wd40 ile można:decayed: a na wiosne, szczotka druciana i czyszcze zwoje:wink: Potem nekrętki idą w palcach:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak ostatni raz podkręcam gwinta to wale wd40 ile można:decayed: a na wiosne, szczotka druciana i czyszcze zwoje:wink: Potem nekrętki idą w palcach:kox:

no też właśnie tak samo teraz robiłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku zawijałem stretchem, w tym roku niczym nie zabezpieczam, kręcę tylko trochę w górę i zostawiam, miejmy nadzieję że inox się spisze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma tam zgnić skoro zakonserowowane:eusathink:

Sprężyny ? Przecież tam nie będzie żadnego przewiewu w tym gwincie :/ Ja tylko teoretyzuję ;-)

---------- Post dopisany at 13:07 ---------- Poprzedni post napisany at 13:07 ----------

Ja w tamtym roku zawijałem stretchem, w tym roku niczym nie zabezpieczam, kręcę tylko trochę w górę i zostawiam, miejmy nadzieję że inox się spisze :wink:

No też właśnie - inox chyba nie będzie robił sobie jaj ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/konserwacja-zawieszenia-gwintowanego-251979/ pytałem też o to, ale dla mnie to już nie było chętnych do pomocy :facepalm:

No ja tak samo posiadam gwint supersport i doszedłem do wniosku że nie powinno to być jakieś dziadostwo więc jako tako jakość powinna być i na wiosnę w dół poleci bez większych problemów. A ta folia strecz to na założonym gwincie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kurna zalowalem ze nie zalozylem 1ba na zime.... i tak lezy w garazu i tak.... a tak pierdoczylem sie grubo ponad pol dnia zeby wszystko ogarnac.... przyokazji rozwalilem nakretke z tylu ta z tego zarypanego tworzywa.... takze i tak i tak na wiosne mam tyl do wywalenia.... ogolnie przygotowanie wygladalo tak te szczotki druciane rozych ksztaultow i wielkosci, czyszczenie gwintu, najwiekszy problem byl z gorna czescia bo sprezyna przeszkadzala.... ale jak juz go wyczyscilem to smar miedziany na szczoteczke od zebow i jazda.... wydaje mi sie ze ten smar w tubce jest o tyle lepszy niz w sprayu bo mozesz go nalozyc grubsza warstwe.... napewno nie ruszy go woda ani zadne bloto, bo zimowki juz od 2 lat zakladam na to i nadmiar smaru jaki wyplywa na zewnatrz trzyma sie az do zdjecia zimowek.... takze na wiosne...szmaty szczotki i czyszczonko gwintu przed kreceniem w dol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos wie jakie są pokrętła w supersporcie, bo ja nie pamietam, raz miałem z nimi doczynienia dopiero:whistling:

Bo jak czytam o tej miedzi w spray to w przeciwskazanaich jest właśnie "nie stosować z aluminium"

Smar miedziowy / Miedź w aerozolu / Pasta miedziowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta paste miedziana stosowalem pomiedzy dystanse aluminiowe a tarcze (stal) nic sie nie dzialo a po sezonie zdejmowalem je bezproblrmu reka

---------- Post dopisany at 15:35 ---------- Poprzedni post napisany at 15:32 ----------

Kowi ja taka paste uzywam

CRC COPPER PASTE Pasta zawierająca cząsteczki miedzi do rozruchu maszyny(100ml)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już własnie kupiłem swego czasu po rozmowach battalionowych spray firmy BOLL, a teraz zastanawiam sie czy nie kupic sobie pasty grafitowej:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nałożymy smaru-to owszem, brud się do tego przyklei, ale łatwo odejdzie ze smarem-na wiosnę szczotka druciana i na pewno jakiś płyn do odrdzewienia gwintu i nasmarowania ponownie:wink: popatrz na przykładzie maszyn, np koparek itp, wszystko jest smarowane smarem i skoro sprawdza się od lat w maszynach pracujących w syfie, kurzu i innym brudzie-czemu miało by się nie sprawdzić w przypadku zawieszenia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownierz potraktowalem gwint smarem.

Przed nalozeniem oczyscilem - odtluscilem i nie zalowalem sobie smaru. Nie bedzie problemu na wiosne prz tak zabezpieczonym gwintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...