Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni


Kamil457

Rekomendowane odpowiedzi

Tez z 2 tyg temu wymienialem zarowke ze strony co jest dolot powietrza al,e chyba dobrze go zalozylem, czy jakbym zle zalozyl to moze byc to od tegoi?
A tak na marginesie moge z tym jezdzic bledem czy sie cos stanie jak odrazu nie naprawie tego?
P.S a jak sie sprawdza czy wentylator sie zalacza

Edytowane przez mario1234321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam ten sam problem z temperatura ktora max wynosi 70-75stopni i nie wazne ile przejechalem kilometrow.

Z waszych opini musze wymienic termostat na orginalny.czy ten http://allegro.pl/termostat-audi-a4-b5-b6-b7-1-9-tdi-2-0-tdi-org-i5836119925.html bedzie dobry??nr ma ten sam orginalnego i nawet wystepuja oznakowania audi,skody i vw wiec wyglada na orginalny.Prosze powiedzcie kto juz kupowal w ASO orginalny termostat czy to ten sam co z aukcji.

Edytowane przez kumpelxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

I ja podłącze się do tematu. Auto nie nabiera temperatury, max ciut wyżej niż 70 stopni. Ogrzewanie daje ciepłym prawie odrazu. Dziś przejechałem 2km i sprawdziłem czy rury od chłodnicy są ciepłe,były zimne a po przejechaniu 30km rura dolna była ledwo letnia a górna o wiele cieplejsza. Waszym zdaniem to termostat czy jeszcze coś innego.Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany pytanie jestem juz po wymianie 2 termostatu pierwszy byl jakis szajski no name walil w ciula , teraz drugi ori przez jakis czas bylo ok tem 90 st caly czas , teraz zaczela temperatura znowu swirować na postoju grzeje normalnie 90 a podczas jazdy potrafi spasc do polowy tej wartosci i tak w kólko, sprawdzalem na postoju i tak , jak jest temp na blacie 90 a na blokach pomiarowych pokazuje jakies 82stopnie , jak myslicie termostat cos nawala czy przyczyna gdzie indziej ? czujnik tez zmienilem na nowy ori przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam taki problem, 1.9 tdi avf, zauważyłem, że auto się nie dogrzewa, max 70 stopni, jak dam na 3,4,5 biegu buta to drgnie na, powiedzmy, 75, ale po chwili znów spada na 70. Na postoju nawet jest lekko poniżej 70. Gdy wyłączę ogrzewanie to potrafi się nagrzać do 90 (ale nie więcej), lecz po ponownym włączeniu ogrzewania znów spada do 70. Dodatkowo podpiąłem pod kompa i wyskoczył błąd:

18080 - cooling fan control 1 open or short to ground

jak się z tym zmierzyć? bezpieczenik jest ok.

Przekaźnik, sterownik, kabelki czy może termostat lub czujnik?

Pozdrawiam i Wesołych świąt życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z wentylatorami zobaczy czy przypadkiem caly czas nie chodza.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=467605

Ogarnij ten temat gosciu mial podobna sytuacje okazal sie przerwany kabel. we wtyczce.

Edytowane przez lunatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wentylator nie włącza na 1 biegu, na 2 bieg wskakuje (wychodzi na to, że awaryjnie) prawdopodobnie jak osiągnie +-70 stopni.

Ten temat czytałem wielokrotnie, natomiast mam troszkę inny problem, bo po zapłonie wentylator się nie kręci.

Ale dzięki za odpowiedź :)


Pany jednak inaczej jest :P dzisiaj miałem trochę więcej czasu więc posiedziałem w aucie testując pewne rzeczy i:

normalna jazda = 70 stopni

dam w buta = ok 75 stopni, ale po chwili robi się z powrotem 70

na postoju potrafi spaść nawet odrobinkę niżej, powiedzmy umownie 65

wyłączyłem ogrzewanie i czekałem, złapał 90 stopni, nie przekraczał tej wartości

zaglądam pod maskę - wentylator nie chodził

włączyłem ogrzewanie - auto 19 stopni, 5 czy tam 6 kresek na klimie

przez chwilę nawet temperatura nie spadała, ale jednak zaczęła spadać

zaglądam i wentylator uruchamiał się na 15 sekund, 5 sekund przerwy, znów 15 sekund działał i tak w kółko dopóki temperatura nie spadła do 70

jak spadła do 70 to cisza i spokój, nic się nie działo

i co, jakieś porady? ewentualnie co jeszcze mogę sprawdzić, żeby być pewnym na 100% co dolega :P

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnice sobie zasłon w połowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki, ale nie :) skoro poprzedniej zimy wszystko działało dobrze to teraz też chcę tak zrobić, żeby było dobrze :) tylko co zrobić/ wymienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten błąd z komputera? też będzie przez termostat? :P

18080 - cooling fan control 1 open or short to ground

sorki, że tak drążę, ale chcę być pewny na 110% :)


nikt, nic? :P

termostat już zamówiony, mam nadzieję, że to tylko przez niego :) w piątek wymiana :)


a ten błąd z komputera? też będzie przez termostat? :P

18080 - cooling fan control 1 open or short to ground

sorki, że tak drążę, ale chcę być pewny na 110% :)


nikt, nic? :P

termostat już zamówiony, mam nadzieję, że to tylko przez niego :) w piątek wymiana :)

dzięki Dev! :D termostat - trafiony zatopiony :D

a jeśli błąd wiatraka nie zniknie to wiosną się nim zajmę :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak termostat trzyma to oba węże do chłodnicy mają być zimne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sytuacje że wymieniłem termostat na ori i górny robi się ciepły dolny zimny ale temperatura nie osiąga na vagu 90 stopni ale po tych 15-20km powinno być 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. Przeanalizowałem temat ale dalej nie jestem pewien diagnozy. Mianowicie u mnie w AWX ciężko jest przy normalnej jezdzie zagrzać silnik do 90st na zegarach. Z racji tego że mam górzysty teren to mi się czasem uda i podczas jazdy utrzymyje temperature chyba że zjezdzam gdzieś w dół hamując silnikiem, jednak gdy stanę to silnik na postoju traci temperaturę i wskazówka spada do 70st i tak już trzyma.
Dodam że dolny wąż jest zimny a czujniki temp sprawdziłem vagiem jak w pierwszym poście i są sprawne.

Czy to będzie termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...