Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kopcenie na zimnym silniku przy odpalaniu - filmik


Voucher

Rekomendowane odpowiedzi

:siema:

Ostatnio zauwazylem ze moj klekot cos przykoptuje na zimnym silniku przy odpalaniu. Jest to kolor taki niebieskawy. W sumie gdy jest rozgrzany i wylacze go na pare minut a pozniej znowu odpale to tez zakopci. Moze nie tak bardzo ale cos tam pusci. I teraz nie wiem co moze byc tego przyczyna. Czyzby turbo sie zegnalo?

Dodam jeszcze ze nie mam znaczacego ubytku oleju. Na 7000km dolalem 300ml oleju... Gdy sprawdzalem poziom na bagnecie na zimnym silniku mialem 2 kreski natomiast na rozgrzanym 4.

Z dynamika i spalaniem auta tez wszystko OK.

Tu filmiki:

Na zimnym silniku (wieczorem):

http://www.wrzuta.pl/film/edAmYiORHP/mvi1

Na rozgrzanym silniku (kręcony do 4000rpm):

http://www.wrzuta.pl/film/z6yOcCHbAp/mvi2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie lekko przepuszcza turbina-smarowanie.

Spradz wąż z turbo do IC

Wszystko suche i na swoim miejscu. Także nie wiem co może byc przyczyną tego kopcenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko suche i na swoim miejscu :). Także nie wiem co może byc przyczyną tego kopcenia...

Kolego, myślę że przesadzasz.

Gdyby mój klekot (1Z) tak "kopcił" to uśmiech by mi z twarzy nie schodził :decayed:

A wracając do tematu, każdy, nawet nowy diesel na zimnym silniku, przy rozruchu zakopci. I nie ma znaczenia czy to TDI czy Common Rail

Pozdro.

PS

Zajrzyj tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakiś zwiazek z kopceniem ale wczesniej dolewalem do paliwa preparat STP do czyszczenia wtryskiwaczy (http://www.upromex.com.pl/catalog/characteristics/stp_formuladowtryskiwaczydiesla.jpg).

P.S. Przyznam sie ze jakos wczesniej nie zauwazalem takiego dymka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użyłem tego samego i tak jak ty przed użyciem nic chyba nie kopcił nie widziałem przynajmniej a po dolaniu tego to kopci preparatu puszcza bąka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wlałem buteleczke do czyszczenia wtrysków i kopci ale tak musi byc bo to troche rozpuszcza nagar i go wypala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie kopcenie moze byc spowodowane ze cos nie tak jest z EGR-em?

Dodam tylko ze tak kopci tylko na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występuje ten sam efekt dymienia nasila się przy spadku temperatury poniżej zera.Poprzedniej zimy odpalałem poniżej -15 stopni odpalić odpalił ale chmura o kolorze jasno niebieskim (czy jasnym) pokryła większość parkingu.W lecie nie mam żadnych problemów dymu nie widać.Dodam jeszcze że nie dolewałem żadnych środków do paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli masz przebieg 200 tys. km + to naprawdę nie ma czym się martwić

oczywiście jak chcesz zrób sobie logi

mój ma 223 tys. km i też na zimnym tak sobie bąknie

super filmik i silnik ładnie chodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem i obserwuje,to kazdy diesel przy rozruchu puszcza chmurke(dawka rozruchowa jest wieksza).Co do drugiego filmiku(na cieplym),to nie kopci...chyba z Twoim traktorkiem jest ok:)

Zgadzam się z kolegą :wink4: rowniez zauwazylem ze w wiekszosci klekocikow przy rozruchu na zimnym silniku zostanie puszczona chmurka...W moim klekociku jest podobnie :tongue4: jak postoi przez noc w garazu i rano jak go odpale to pusci dyma,lecz na rozgrzanym jest wszystko oki :good:
Gdyby mój klekot (1Z) tak "kopcił" to uśmiech by mi z twarzy nie schodził :decayed

to Ty jaki masz w koncu silnik :tongue4: bo w opisie masz AFN :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam AFN i mi jakos nigdy nie zakopcil, nawet jak jest zimny i po odpaleniu jest lekko depnie tak do 2000 i nic. tak samo podczas jazdy... jestem szczesliwym posiadaczem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam AFN i mi jakos nigdy nie zakopcil, nawet jak jest zimny i po odpaleniu jest lekko depnie tak do 2000 i nic. tak samo podczas jazdy... jestem szczesliwym posiadaczem :cool1:

hehe, nie martw sie jeszcze zakopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam AFN i mi jakos nigdy nie zakopcil, nawet jak jest zimny i po odpaleniu jest lekko depnie tak do 2000 i nic. tak samo podczas jazdy... jestem szczesliwym posiadaczem :cool1:

hehe, nie martw sie jeszcze zakopci.

to żeś odkopał kotleta :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...