Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak fioletowa sprężyna jedna podkladka chyba 2mm ale po kilku razach przestała sie otwierać :bag: jutro spróbuje z 2 podkladkami bo nie mialem wiecej zeby podłożyć. Z moich obserwacji klapa poszla w dół nie wiem ile ale wyraznie byla blisko lampy ale odkrecilem lampe przestawilem ją troche i jest narazie ok zobaczę co sie bedzie dzialo z 2 podkladkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIĘCEJ PODKŁADEK nic nie da, bo tłoczysko jest tylko bardziej ściskane z powodu braku miejsca. napiera to na bolec, a jednocześnie powoduje że zawias zostaje bardziej ściągnięty z tego powodu do tyłu, co nam daje obniżenie klapy. Skutkiem tego może być wyrwanie ze spawów czy pękanie.

Przez szparę pomiędzy klapą a nadwoziem widać ile miejsca zostaje po zamknięciu. Należy sobie wtedy odpowiedzieć czy można coś dołożyć.

Jeśli miejsca nie ma, to tylko podbicie samej klapy do góry, jak w filmiku z golfem może nam pomóc.

Właśnie tutaj skłaniał bym się na uzyskanie dodatkowej siły odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiałem dzisiaj z wujem jak by zrobić takie odboje mam pewien pomysł ale nie wiem jak z wykonaniem bedzie. Może by poszukac na ebayu takich jak w golfie i zorganizować zakup grupowy

---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 20:36 ----------

Search Hatch Pop Kit - ECS Tuning nic ciekawszego nie znalazlem może ktoś kto lepiej ogarnia angielski by popatrzył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się interesuję jak by tu wykorzystać fabryczny odbijak.

3949078442

szczególnie że ta guma lubi sobie "wylatać", nie mam już jednej strony a druga też jest luźna. chcę tam coś wsadzić co by robiło za prawdziwy odbijak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu są dwie. Ta górna jest chowana poprzez śrubę widoczną od góry skala 1 do 7..... 7ka najbardziej wysunięta. Tutaj 1.

I to jej właśnie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to działa. Chodziło mi o to ile tam jest miejsca pod tą gumą, czy da się tam ewentualnie wsadzić jakieś sprężyny i przerobić na odbojnik.

Tak czy inaczej straciło by się regulację ustawienia klapy względem karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma miejsca na nic. Trzeba by było wywalić całkowicie regulację. W końcu to mimośród i kawałek blaszki sprężystej.

zawsze można coś wymyślić w to miejsce, zastosować podobnej wielkości pudełko które będzie skrywało odbijak...to właśnie mi chodzi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym ale chyba tam jest jednak za ciasno... w starej B5 by było jak znalazł. Ale może ktoś to wyraża profil :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie wątku sam też zdecydowałem się na wykonanie tego moda. Moje odczucia jak do tej pory są mieszane i gdybym raz jeszcze miał decydować czy to wykonać to chyba bym zrezygnował.

Mocną wadą jest, że klapa zamyka się dużo gorzej niż na oryginalnym zestawie :facepalm:. Mam założone zielone sprężyny i narazie 1 podkładkę 2mm, klapa lekko opadła, ale bardziej mnie martwi, że szczeliny z boków między klapą a karoserią są większe niź były.

Co do wytrzymałości reszty na moda 2 sprężyny po 576N to ponad 1100N a to przy naszej grawitacji odpowiada ok 110kg, więc trzeba mocno obserwować.

Reasumując - pojeżdzę parę dni i zobaczę. Ale coś czuję, że wrócę do serii. Tą 100PLN lepiej wydać na coś innego do auta. Taka moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec w b5 jak narazie mod nie dziala dolozylem 2 podkladke bo bylo troche miejsca pomogło na chwile i znowu sie nie otwiera :-( może jednak fioletowa sprezyna jest za słaba

---------- Post dopisany at 15:30 ---------- Poprzedni post napisany at 12:10 ----------

y5uryzav.jpgtusy5eru.jpg na takim zestawie jak na 1foto smiga ale klapa jest strasznie nisko tak nisko ze zamek obciera o uszczelkę po wyciagnieciu jednej podkladki plaskiej juz sie nie podnosi i nadal jest tak nisko. Myślę aby wsadzic ori silowniki 430 nm i wtedy próbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę ale pytam właściciela czy wie co wrzucił:decayed: i nie sprężynowa tylko sprężynująca:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co wrzucilem, poprostu na dwóch plaskich podkladkach sprężyna byla już calkowicie scisnieta i nie otwierala klapy dlatego stwierdziłem ze potrzeba dodatkowego odepchniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za podkładka ta druga od góry:facepalm:

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuje z moda narazie klapa znowu nie reaguje. Nie polecam fioletowych sprężyny w b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...