Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś w tym kraju weźmie się w końcu za pijanych kierowców?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

fidotp, przecież tak właśnie działają media i domyślam się, ze tobie tego tłumaczyć nie trzeba. Druga rzecz toto, ze nie media mają tu pewne obowiązki do wypełnienia a rożne instytucje w tym państwie. Gdyby media codziennie grzmialy o pijakach złapanych bądź o wypadkach przez nich spowodowanych to najdalej po dwóch tygodniach przestalibysmy oglądać wiadomości. Ja nie mam żadnego szacunku dla dziennikarzy i mediów w ogóle bo to największe k**wy jakie ta ziemia kiedykolwiek nosila i to niezależnie od szerokości geograficznej ale taki jest dzisiaj dziennikarski świat, ze ma być breaking news bo z tego jest kasa. Sztuczne pompowanie tematu a potem pretensje do całego świata, itp. Na forum tez nikt juz nie zastanawia się co zrobić z problemem tylko co rusz cytowanie kolejnych przypadków wiec temat się zdewaluowal.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda że nie grzmią.

Może by to coś zmieniło.

Tylko powyżej 3 osób śmiertlenych robi się szum.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzmieli przez jakiś tydzień, nagonka była ostra i nic się nie zmieniło. Były kolejne wypadki i kolejne tysiące zatrzymanych po pijaku za kołkiem. Na ten naród trzeba kija a nie pogawedek o zgubnym wpływie alkoholu.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magarii collega di Torrino schrivera gentilmente in lingua polacca che leggi hanno Italiani contro conducenti umbriaconi, che guidano dopo due Birrette.

Wzięłam Marian wzięłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to nie wiem jak sobie z nimi radzą bądź nie radzą. Ci z moich znajomych co zostali złapani po kielichu stracili prawko na jakieś dwa lata, czy cos więcej to nie wiem. Ale jakie sankcje by nie były to chyba SA średnio skuteczne bo po małym piwie czy winie jeżdżą po prostu wszyscy. Dopiero wtedy jeżdżą prosto i przewidywalnie...

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzeźwieje,gliny mu jeszcze Taxi zamówią do domciu a na sprawie dostanie zawiasy.

I jak tu nie nie wnerwić.

Brunonie K, wróć i dokończ dzieła,please.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja wloska jesli zlapie delikwenta na promilach odbiera nie tylko prawojazdy ale i auto:polew:, potem wystawia na licytacje u niego w domu.:decayed:

Dotyczy samochdy zarejestrowane we Wloszech ,nie wiem jak z obcokrajowcami.

Na stronach Guardia di Finanza mozna za oplata 1e dziennie (30e na miesiac) miec dostep do takich licytacji a trafiaja sie naprawde okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja wloska jesli zlapie delikwenta na promilach odbiera nie tylko prawojazdy ale i auto:polew:, potem wystawia na licytacje u niego w domu.:decayed:

Dotyczy samochdy zarejestrowane we Wloszech ,nie wiem jak z obcokrajowcami.

Na stronach Guardia di Finanza mozna za oplata 1e dziennie (30e na miesiac) miec dostep do takich licytacji a trafiaja sie naprawde okazje.

Widocznie trzeba przekroczyć limit albo spowodować wypadek po pijanemu, bo prawko zwinęli niejednemu z tych co znam ale akcji z samochodem nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wloszech gdy delikwent ma ponad 1,5 promila we krwi nastpuje automatyczne zatrzymanie prawojazdy na rok do dwoch (gdy auto nie jest jego wlasnoscia to traci prwko na cztery lata) automatyczna kara od 1500e do 6000e i dodatkowo konfiskata autka na rzecz panstwa + :naughty:procesik na koszt wlasny.

Auto jest traktowane jako narzedzie przestepstwa.

Art. 186. Guida sotto l'influenza dell'alcool. C.P.

"La grande novità, pertanto, è che chi verrà trovato con un tasso alcolico superiore a 1,5 g/l subirà, oltre al ritiro della patente ed al regolare processo, anche la confisca della propria automobile a favore dello Stato (art. 240 comma, 2, c.p., veicolo come cosa servita per commettere il reato).

La legge di conversione ha inderogabilmente equiparato la condotta di coloro che si sottopongono all’esame (superando i 1.5 g/l) e di quelli che non vi si sottopongono. Anche in quest’ultimo caso, quindi, andrà disposta la confisca del veicolo, a meno che il mezzo appartenga a persona estranea alla violazione."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas możesz się rozbijać nowym mercedesem za jakieś min 250tys po 3 razy zabraniu prawka po pijaku , i mieć tupet ze nie ma poręczenia 10 tys a same buty kosztują prawie tyle

Kierująca spod Rotundy: "Nie mam z czego żyć". Sąd utrzymał dozór

jak się ma plecy to można sobie robić co się chce

sad na kolkach, tfu cyrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...