Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że VAT z każdej faktury możesz sobie odliczyć jako firma, tylko zapłacę ryczałt, i jest dla mnie lepiej niż nie wystawie żadnej faktury na usługę..

tąpniete z LG F60

...ten vat, musi ci ktoś jeszcze chcieć zapłacić,bo jak nie może sobie odliczyć,to woli dać Tobie do ręki....ryczałt zanosisz do skarbówki więc faktura jest podwójnie opodatkowana.

Nie tak podwójnie,VAT 23 a ryczałt 8 procent,a to jest twój podatek dochodowy od faktury[emoji6]

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto tutaj zajmuje się elektryka ? Sprawa wygląda następująco potrzebuje zamontować sterownik radiowy 230v do uruchamiania lamp z pilota i pojawia się dylemat :

- Czy do sterownika w którym piloty działają na częstotliwości mojej bramy tj 433,92 będę mógł dokodować właśnie pilot bramy ?

- czy stwrownik montuje szeregowo przed włącznik em czy za nim ? Czy może przed puszka ?

- czy są jakieś różnice między firmami produkującymi? Średnia cena 120zł .

Do mojego pilota mam zakodowaną moja bramę wjazdową, bramę wjazdowa u teściów i chce jeszcze oświetlenie na podwórko właśnie na pilot Icon_e_smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie z innej beczki troszkę. Wysiewał ktoś z Was ostatnio trawnik ? Jakich producentów i jaki gatunek traw polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakaś opcja/sposób (poza wymianą na nowe :P ) odświeżenia blatu kuchennego - laminat ?

Powierzchnia blatu pod światło jest porysowana dość mocno i sie zastanawiam czy jakoś można to spolerować bądź nałożyć jakiś wosk/olej który wniknie w rysy i to wygładzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam działkę którą chciał bym ogrodzić siatką.

Jak wkopać słupek przy znaku geodezyjnym?

Przy samym slupku ;-)

Panowie czy jest jakaś opcja/sposób (poza wymianą na nowe :P ) odświeżenia blatu kuchennego - laminat ?

Powierzchnia blatu pod światło jest porysowana dość mocno i sie zastanawiam czy jakoś można to spolerować bądź nałożyć jakiś wosk/olej który wniknie w rysy i to wygładzi ?

Masz porysowana okleine i nic z tym nie zrobisz. Tylko i wylacznie wymiana

Ja kupilem z graminexa

I jak efekty?

wieczorem ci podesle foto

Budowa domu mnie tak nie wykonczyla jak siane tego j**anego trawnika na dzialce 40x40m. A pozniejsze codzienne podlewanie tego k**estwa to madakra :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie z innej beczki troszkę. Wysiewał ktoś z Was ostatnio trawnik ? Jakich producentów i jaki gatunek traw polecacie ?

Mogę polecić coś z produktów barenbrug bardzo dobra jakość tych traw, tylko jak już masz kupować to staraj się wybrać jakąś ze swierzych dostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jakaś opcja/sposób (poza wymianą na nowe :P ) odświeżenia blatu kuchennego - laminat ?

Powierzchnia blatu pod światło jest porysowana dość mocno i sie zastanawiam czy jakoś można to spolerować bądź nałożyć jakiś wosk/olej który wniknie w rysy i to wygładzi ?

jest bardzo prosty ................

polubić

a tak na serio to tylko wymiana

i w tym przypadku lepszy blat drewniany bo tylko byś zmatowił i cienka warstwa lakieru

teraz sobie przypomniałem że znajomy robił próby lakieru na laminacie , tylko że dawał połysk i to pistoletem i nawet wyszło

tylko pomiędzy wałkiem a pistoletem jest ogromna różnica w aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie :)

Chodzi o obniżenie klatki schodowej. Założenia są takie: zrobić to samemu, zrobić to tak, żeby ocieplić przestrzeń między obecnym stropem a nowym sufitem/zabudową/etc., zrobić to z takiego materiału, żeby w przyszłości uniknąć malowania (czyli płyty gipsowe odpadają - chodzi o proste czyszczenie i nie wydawanie kasy co parę lat na farbę).

Jeśli chodzi o wysokość obecnej klatki, to tylko przestrzen górnego korytarza byłaby obniżona o ok. 20-30cm, natomiast na schodami jest ogromna ilość wolnej przestrzeni, ba, nawet pawlacz by się zmieścił!

Co sugerujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co przyszło mi do głowy to zrobić stelaż na podwieszany sufit i docieplić to wełną, całość zabudować plastikowymi panelami, ale ja nie jestem budowlaniec :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe panele ,ble .Najlepiej płyta g"k lub termatex (amstrąga)i oczywiście wełna,albo po prostu barizol ot tak ode mnie....

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam jakiegoś dobrego i sprawdzonego środku przeciw rosnieciu mchu na fundamecie płotu.. Dodam że fundament ma swoje lata z 10 to na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Budowa domu mnie tak nie wykonczyla jak siane tego j**anego trawnika na dzialce 40x40m. A pozniejsze codzienne podlewanie tego k**estwa to madakra :-D

Z tym podlewaniem to nie ma co przesadzać. Mniej wody to trawa lepiej rozwinie system korzeniowy i będzie trwalsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zna sie ktoś na ogrzewaniu?

Sprawa wygląda tak że w miejsce starego grzejnika założyłem grzejnik panelowy kermi therm x2 z jakas wkladka rozdzielajaca na wyjsciu i jest gorzej jak bylo na starym....

Zastanawiam sie czy nie wywalic tej wkladki na wyjsciu... Ma ktos jakies pojecie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...