Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieprzyjemny zapach w trybie ECON


Nicco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakichś 3 tygodni męcze się z nieprzyjemnym zapachem w aucie. Zawsze po odpaleniu silnika i włączeniu nawiewu (ECON), z kratek dobiega na prawdę przykry zapach. Nawet trudno wtedy oddychać normalnie. Po jakichś 5-10 sekundach zapach ustaje. Nie wiem jak sprawa ma sie przy włączonej klimie, gdyż jest jeszcze za zimno, żeby to sprawdzić. Klima odgrzybiana i napełniana w sierpniu. Filtr kabinowy wymieniony. Próbowałem ostatnio środek CarPlan Kleen Air, ale niewiele pomogło. Wywietrzyłem dokładnie auto, wyczyściłem podszybie z brudu i liści. Zapach niestety pozostał. Szukać przyczyny gdzieś w parowniku? Może już ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wina w brudnym parowniku.Po zdemontowaniu schowka pasażera można dostać się do niego przez otwór.

Zaślepiony gumowym korkiem.

Miałem podobnie tylko w lecie.

Płukanie roztworem domestosa, potem roztworem tabletki do zmywarki.

Potem wypłukałem wodą pod ciśnieniem i spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niemiły zapach nie jest z filtra kabinowego tylko z parownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z tym walczyłem... Wyczyściłem parownik wg poleceń kolegi Devastation czyli przez wywiercona dziurke przed parownikiem puściłem pianke firmy plak do czyszczenia klimatyzacji i patrzyłem przez otwór z gumowym korkiem czy pianka się pojawia na parowniku. Jak się pojawiła to wyłączyłem nawiew na 10-15 minut. Powtórzyłem zabieg kilka razy. Później psikałem roztworem tabletki do zmywarki i na koniec sama woda. Zapach pianki długo się się utrzymywał. Później nie było już czuć. Także polecam sposób bo wydaje się być jedynym konkretnym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa tam, plukanie. Zawsze tak bedzie jeśli będziesz miał brudny filtr kabinowy.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale chyba jednak nie, kolega Nicco wymienił filtr kabinowy :facepalm:

Zrobiłem podobny zabieg jak Kshyhu87 ponieważ po kupnie samochodu waliło z kratek po włączeniu dmuchawy, a po chwili zapach znikał.

Trzy lata po kupnie auta na wiosnę i jesień wymieniam filtr kabinowy i używam środków różnych producentów do odgrzybiania, oraz ozonowania klimy. Nie ma żadnego smrodku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się odgrzybianie klimy + filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odmawiam temat w swojej B7 mam podobny problem klimatyzacja odgrzybiana i ozonowana miesiąc temu filtr kabinowy wymieniony i wszystko jest w ok jednak w trybie ECON z wywiewow czuć wilgoć i smród.. Czy przyczyną jest ten parownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odmawiam temat w swojej B7 mam podobny problem klimatyzacja odgrzybiana i ozonowana miesiąc temu filtr kabinowy wymieniony i wszystko jest w ok jednak w trybie ECON z wywiewow czuć wilgoć i smród.. Czy przyczyną jest ten parownik?

Na początek sprawdź czy masz drożny odpływ skroplin. Następnie oczyść parownik i powinno być ok.

Edytowane przez Chaberiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak ten parownik oczyścić ? Wyjąć go ? Bo chyba z wyjęciem go na zewnątrz jest problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam piankę w spraju firmy K2 do czyszczenia klimy. U mnie pomogła i złego zapachu już niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że może na zewnątrz ktoś go wyciągał... pianki i ozon sprawdzają się jak jest mało grzyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo tak jak komuś smród leci to na auto niech tylko jeździ... i problem rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo tak jak komuś smród leci to na auto niech tylko jeździ... i problem rozwiązany

Albo niech chodzi piechotą i najlepiej po lesie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że może na zewnątrz ktoś go wyciągał... pianki i ozon sprawdzają się jak jest mało grzyba

poczytaj o izopropanolu jak nie słyszałeś. do parownika masz dojście tylko przez ta zaślepkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem po swojemu .kupilem w sklepie chemicznym. Spirytus techniczny (izopropanol tyle ze tanszy) butelka z atomizerem do mycia okien .wyjelem filtr kabinowy i pryskalem na wiatrak wlaczony na maxa .wlalem litr w ten sposob.klima wlaczana na full grzanie .pozniej wlaczylem obieg wewnetrzny a klime dalem na zimne 15 minut chodzilo auto pozamykane z tym w srodku.efekt nic nie smierdzi a minelo 3 miesiace od zabiegu .

Edytowane przez szakal222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...