Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Audi Drive Select A4 B8 2008-2012


Patrox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem

Chciałbym uruchomić ADS bez kabla przez green menu - auto polift z Q7Z

znalazłem opis

For MMI Cars Only.

It's not known how to enable the menu via VCDS yet so instructions are provided for enabling through the hidden menu. If you have not enabled the hidden menu yet go here

To get into the hidden menu in the MMI hold down the Car and Menu button for approx 6 seconds and the menu should appear on the screen.

MMI_Hidden.png

If you can't enter the menu after a few attempts re-do the MMI Hidden Menu coding EVEN if the coding is correct. Change it to 0 and save then change it to 1 again. I've had to do this from time to time for no apparent reason.

Once the menu comes up scroll to Car and select it by pushing down on the scroll wheel.

Screen_13_090626_0036_0017.png

Then Select cardevcelist
Car_CarDeviceList.png

Scroll down the list until you see Charisma and select it.
CarDeviceList.png

Hit the back button until you are at the Car menu screen. Then Select canbusassignment:
Carbusassingnment.png

Scroll down to Charisma and set the bus to [CAN Komfort] 1/9
eb2002343.jpg

Return back to the Car main menu and select carmenuoperation:

Screen_26_090626_0040_0021.png

Scroll to Charisma and select it with the scroll wheel.
It will be set to 0 you will change it to 1 or 5 then push the scroll wheel to set it.
1 allows access while your not moving 5 allows access at all times.

Screen_28_090626_0040_0021.png

We now need to rest the MMI. So go back to the starting menu and follow the procedure below to reset the MMI.

Now reset the MMI. This is done by pushing down the Setup – Scroll Wheel and top right menu buttons at the same time.

MMI_FLReset.png

Once the MMI has reset, click on the car button and go to “Audi drive select.." menu.

Provided all the coding was done correctly you should now have the following screen in your MMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się bez kodowania, bo MMI nie jest w stanie grzebać w innych sterownikach co jest wymagane.

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby czytam, ze mozna w polifcie ale nie znalazłem potwierdzenia bo nie widziałem w wątku osoby która by robiła przez zielone menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kodowania w 5F ( w green menu) podstawa to kodowanie w MCE 09 oraz sterownik 44 * elektryczny uklad kierowniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens w polifcie (2013) kodować ADS jeśli mam manualną skrzynię i zawieszenie 1BA (standardowe)?

Chodzi mi o praktyczne opinie osób, którzy mają taką wersję i dodali sobie ADS w VCDS.

Wyczytałem, że skoro mam elektryczny układ kierowniczy to w danych trybach będzie czuć na kierownicy. A poza tym coś w dynamice?

Zastanawiam się po prostu czy się bawić w kodowanie.

Edytowane przez rafaell68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ponieważ nie znalazłem w temacie: Czy jak uruchamiam ADS tylko dla silnik i servotronic (bez przycisków na konsoli) czy w adaptacjach muszę zmienić wartość na "4" we wszystkich kanałach tzn:63,64,65,66, czy tylko we dwóch wybranych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wartości to tylko domyślne ustawienie dla poszczególnych kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wartości to tylko domyślne ustawienie dla poszczególnych kluczy.

rozumiem, ale który odpowiada z konkretną funkcję. jak np nie mam regulowanego zawieszenia to nie muszę tego ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic do rzeczy. Jak ustawisz 1 to po odpaleniu auta bedziesz miał komfort, jak 3, to dynamic. Tylko tyle. Kodowanie poszczególnych komponentów to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic do rzeczy. Jak ustawisz 1 to po odpaleniu auta bedziesz miał komfort, jak 3, to dynamic. Tylko tyle. Kodowanie poszczególnych komponentów to inna sprawa.

O.K, wszystko działa. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, potrzebuję schematu do podłączenia wiązki do przycisku ADS w a4 b8 avant 2008, radio concert.

Przycisk na konsoli centralnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie po zakodowaniu ADS mam tylko silnik i uklad kierowniczy do regulacji. Niestety nie mam opcji zmiany trybu pracy skrzyni(tiptronic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wlasnie. Tez tak przypuszczalem ale w opisie z 1 szej strony jest tylko napisane, ze kodujemy w przypadku automata. Nie ma rozroznienia na tiptronic, stronic czy multitronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem zmiana trybu pracy skrzyni nie dotyczy tylko s-tronic'a?

Nie. Ja mam Multitronic i charakterystyka skrzyni też się zmienia. Co prawda polega to tylko na tym, że w trybie Dynamic skrzynia przełącza się na tryb sportowy, ale działa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...