Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??


szop44

Rekomendowane odpowiedzi

W mieście autko przy normalnej jeździe pali 14-15 l

Trasa to 10,5-11 l

Wiadomo, że założenie gazu to wzrost spalania w porównaniu z PB i do Q też swój litr lub 1,5 weźmie. Przy obecnych cenach jednak się tego nie odczuwa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zmieniony a spalanie nadal oscyluje w 17/18l lpg. Jakie logi jakie kanały zrobić żeby wykryć usterkę? Jest możliwość ze rozerwalo membranę w parowniku? Jeśli tak to jak to sprawdzić bez wyciągania z samochodu? 1.8t avj z viruskiem na 182km 244nm. Gaz stag 4 wtryski hana niebieskie reduktor lovato a benzynowe wtryski od silnika bam 1.8t 225km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jakie jeszcze opony bo jak macie jakieś większe i kapcie to spalanie pewnie ze 2.literki w górę.Teraz jeździłem głównie ja.Ostrzej,trochę korków w małym mieście i trasa 200km w tym 100 w 2 zapasione osoby i 6 worków drewna z tyłu i do 130/h.Wyszło 10,3 tym razem.Mam 16/215/55.Spalanie benzyny po kupnie i powrocie autostradą 80-180 na ogół 130 plus jeżdżenie na miejscu prawie bez miast i deptania wyszło 8,7.Więc gazu w tym układzie też mi dobrze pali uważam i nie ma co szukać,że za ubogo bo i na tym i na tym jeździ tak samo.Nie zauważyłem spadku mocy.Zresztą niedługobi tak jadę na 1 serwis to się okaże napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.7 lpg? To mi nigdy tak mało beny nie wypił nawet :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jakie jeszcze opony bo jak macie jakieś większe i kapcie to spalanie pewnie ze 2.literki w górę.Teraz jeździłem głównie ja.Ostrzej,trochę korków w małym mieście i trasa 200km w tym 100 w 2 zapasione osoby i 6 worków drewna z tyłu i do 130/h.Wyszło 10,3 tym razem.Mam 16/215/55.Spalanie benzyny po kupnie i powrocie autostradą 80-180 na ogół 130 plus jeżdżenie na miejscu prawie bez miast i deptania wyszło 8,7.Więc gazu w tym układzie też mi dobrze pali uważam i nie ma co szukać,że za ubogo bo i na tym i na tym jeździ tak samo.Nie zauważyłem spadku mocy.Zresztą niedługobi tak jadę na 1 serwis to się okaże napewno.

Aktualnie na 205/55R16 po jednym tankowaniu wyszło 11.8, sporo kręcenia dookoła.

Tobie wychodzi mega mało, kolejny przypadek z którym spotkałem się, że na BRC leci na ubogo.

Korekty z 032 sprawdź i będzie jasne czy jest ok czy nie. Wg mnie 1l-2l za mało.

Mi sie udalo raz zejsc na pb do 6,8

Co znaczy zejść... wg FIS? Jak tak to równie dobrze mogło wtedy być 9/100 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie średnia z pamięci długookresowej FISa jest o 3 litry niższa od średniego spalania LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy na tym samym wózku :D

FIS wskazuje okolice 8,6l, natomiast średnie spalanie LPG przez ostatnie 30tys km - 11,52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z 60 godzin jazdy FIS pokazuje 11L BP, a LPG mam spalanie 16 i tu mam pytanie . Da się w komputerze zmienić "czas" na "kilometry" przejechane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba było coś takiego w ustawieniach FISu. Sprawdź wchodząc w ustawienia na FISie.

Ja podniosłem komputerem wskazania spalania na FISie o 15% (to maks) ale cały czas trochę brakuje i FIS pokazuje trochę za mało z realnym spalaniem LPG (jakoś z 1 litr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba było coś takiego w ustawieniach FISu. Sprawdź wchodząc w ustawienia na FISie.

Ja podniosłem komputerem wskazania spalania na FISie o 15% (to maks) ale cały czas trochę brakuje i FIS pokazuje trochę za mało z realnym spalaniem LPG (jakoś z 1 litr).

jak w nie wejść ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,7 benzyny.W trasie do 100 i bez szarpania ze 100 KM Fis pokazał 7,5 lpg ale wiadomo,że zaniża.W sumie to mam obawy,że za mało pali a wszyscy wokół gadają,że przesadzam bo jeździ głównie żona i tak naprawdę to prawie w ogóle po mieście.Będę na 1 przeglądzie to podrążę temat u gazowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kabel to podłącz się wreszcie i zobacz co Ci tam pokazuje. Tak to gdybanie, a gazowniki powiedzą że wsio ok.

Ja na 16tkach po dwóch tankowaniach poniżej 11.5 zbijam, myślę że ~10l są praktycznie nierealne. Co istotne to 80% to trasa krajówkami i ekspresówką.

Jadąć non stop trasą zgodnie z przepisami (krajówki) te 10/100 do osiągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niskie na fisie to bogata mieszanka więc nie zaszkodzi ;)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T Avj. Wtryski gazu Hana złote. Sterownik Stag 4 eco. Wcześniej mi spalal ok 10 l gazu. Teraz miałem naprawę napinacza/wariator zmiennych faz rozrządu. Wymieniłem świece na nowe seryjne NGK, wymienione zawory odmy i od turbo, wymieniłem przewody podcisnienia oraz zmieniłem felgi z 15' na 17' 205 50 17 sportowe opony. I przy normalnej jeździe do 120kmh bez korków, bez częstych szarźy tzn jazda i kogoś wyprzedzić itp- 8.05l gazu:) jestem pod wrażeniem. Dziś był rekord. Spokojna jazda tak 80-100 kmh bo to wiadomo, że dziś czatuja niebiescy, jakieś wyprzedzenie do tego. Trasa Wilga-Kazimierz Dolny- 7.6l gazu. Jak wrociałem sprawdziłem mapkę gazu czy po tej naprawie nie obnizyl się wykres. I wykres PB i gazu idealnie się pokrywa. Gaz z Orlenu. Oczywiście komplet filtrlow powymieniany, dobry olej i silnik we wzorowe kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8TQ moc około 315 koni. Spokojna jazda po trasie 100km/h +/-5  na włączonej klimie i ze 2 lub 3 wyprzedzania pod 160km/h spalanie 10.59 gazu z szela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...