Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
9 godzin temu, pelonek1 napisał(a):

Długo u Niego kupujesz? Faktycznie te oleje ma z Niemiec?

Myślę, że tak.
Od roku czasu kupuje do kilku samochodów, nigdy mnie nie zawiódł. A troszkę mam podłubane :whistling:
Polecam, szczególnie, że zazwyczaj drugiego dnia już jest u mnie.
Jeśli chodzi o Meguina, to leję to do siebie (2.0TFSI BUL) oraz do kilkunastu 1.8T i wszystko jest na swoim miejscu.
Największa różnica była u mnie, bardzo wyciszył się motor. Olej dość długo jest czysty, mało "nagarowy".
Raczej nie szykuje zmiany, bo w budżecie do 200zł za bańkę nie ma nic lepszego - a bez sensu lać jakieś mitasu czy mitsu za 450zł/5l skoro i tak wymieniam co 6-8k :D 

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 750 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

@kamol_b7 to kolegaberlin? Kupujesz na allegro czy w sklepie internetowym? Trzeba chyba zrobić zapasy Meguina u Niego bo Ravenola VST zostały ostatnie 5 l w piwnicy a cena jego jest teraz chora.

Opublikowano
23 godziny temu, pelonek1 napisał(a):

@kamol_b7 to kolegaberlin? Kupujesz na allegro czy w sklepie internetowym? Trzeba chyba zrobić zapasy Meguina u Niego bo Ravenola VST zostały ostatnie 5 l w piwnicy a cena jego jest teraz chora.

Allegro :D

Opublikowano
W dniu 17.01.2023 o 09:59, pelonek1 napisał(a):

Długo u Niego kupujesz? Faktycznie te oleje ma z Niemiec?

 

 

W razie czego zapraszam po meguina do nas. Sprzedajemy na bieżąco i cenowo też jest bardzo przystępnie a co najważniejsze z doświadczeń naszych klientów w 1.8 T sprawdza się doskonale.

 

Zdrówka!:hi:

 

Opublikowano

To teraz obecnie do 1.8T jaki olej silnikowy jest najlepszą opcją bez względu na cenę? Motul, Ravenol czy Meguin, zbliżam się do wymiany oleju, a obecnie jeżdżę na Motolu 5W 40 X-cess i może zalał bym coś innego.

Opublikowano
18 minut temu, FabianB napisał(a):

Motolu 5W 40 X-cess i może zalał bym coś innego.

A po co? Każdy ma swoje upodobania. Ja jedynie po własnych obserwacjach i wyborach mogę napisać, którego nie zaleję, a od lat jestem zwolennikiem ravenola vst ale też będę zmieniać na co innego, chyba że z ceną się opanują, a olej zmieniam 3x do roku więc już jakiś wydatek jest :P

Opublikowano
W dniu 19.01.2023 o 18:24, przem8 napisał(a):

A po co? Każdy ma swoje upodobania. Ja jedynie po własnych obserwacjach i wyborach mogę napisać, którego nie zaleję, a od lat jestem zwolennikiem ravenola vst ale też będę zmieniać na co innego, chyba że z ceną się opanują, a olej zmieniam 3x do roku więc już jakiś wydatek jest :P

Jakiego oleju unikać w takim razie?

I co jeszcze powiecie na temat płukanki bo ile ludzi tyle o tym opinii, stosować czy nie robić tego?

Edytowane przez FabianB

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

88 stron nawalone dywagacjami jaki olej. Po cholerę? Ile razy tu trzeba pisać: 5W40 z normą VW 502 i 505. Co 10K km max. Firma bez znaczenia przy takim interwale. 
Finito.

Edytowane przez Dominojahaś

Opublikowano

Amen 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A jaki filtr oleju w tym silniku był stosowany?  Ponoć były 3 rodzaje jego wielkości.. Z filtrona do BFB są OP525 albo OP526/6 więc który?

Opublikowano
3 minuty temu, Nacek napisał(a):

A jaki filtr oleju w tym silniku był stosowany?  Ponoć były 3 rodzaje jego wielkości.. Z filtrona do BFB są OP525 albo OP526/6 więc który?

 

ten który przewidział producent

daj VIN to Ci napisze jaki ma byc

Opublikowano
2 minuty temu, Dev napisał(a):

 

ten który przewidział producent

daj VIN to Ci napisze jaki ma byc

WAUZZZ8EX5A578946
Odrazu jakbyś mógł podać wymiary filtra powietrza silnikowego bo też go wymienię

Opublikowano
9 minut temu, Nacek napisał(a):

WAUZZZ8EX5A578946
Odrazu jakbyś mógł podać wymiary filtra powietrza silnikowego bo też go wymienię

 

powietrze - 06C 133 843

kabina - 8E0 819 439

olej - 068 115 561 F

paliwo - 8E0 201 511 L

Opublikowano

Z Knechta na 100% będą dobre te bo takie u siebie montuję:

- powietrza LX819,

- oleju OC470.

 

Edit: dodam tylko, że oleju jest jeden z większych jaki jest dostępny do tego silnika.

 

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano
3 minuty temu, pelonek1 napisał(a):

Edit: dodam tylko, że oleju jest jeden z większych jaki jest dostępny do tego silnika.

 

 

taki jak w starym dieslu :decayed:

Opublikowano
1 minutę temu, Dev napisał(a):

 

taki jak w starym dieslu :decayed:

 Nie zaszkodzi na pewno.

Opublikowano

wrecz odwrotnie, doskonały wymiennik ciepła

Opublikowano

Dzięki panowie, a propo korka spustu oleju wiecie z jaką siłą NM można dokręcić?
I jeszcze jedna sprawa filtr Bosh oleju jest tańszy troszkę od Filtrona - ten filtr Bosh będzie okej?
 

Opublikowano
9 minut temu, Nacek napisał(a):

a propo korka spustu oleju wiecie z jaką siłą NM można dokręcić?

30 Nm

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano
16 godzin temu, Nacek napisał(a):

filtr Bosh będzie okej?

tak, będzie ok

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.