Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy Knecht OC470 posiada zawór zwrotny taki jak w MANNie W940/66? 

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 750 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
W dniu 13.02.2024 o 18:14, Asao napisał(a):

Czy Knecht OC470 posiada zawór zwrotny taki jak w MANNie W940/66? 

Tak. 

Używam cały czas i to jeden z lepszych filtrów za nieduże pieniądze 

Opublikowano
W dniu 24.01.2024 o 11:39, Anelson napisał(a):

Nasze prawo polskie pozwala producentom olejów pisanie na produktach co im się podoba. Dajmy na to dlatego prawdopodobnie oleje niemieckie jak Meguin, czy Liqui Moly - mają oznaczenie w Polsce takie samo jak w Niemczech- wynika to z tego, że w Niemczech nie wolno konsumenta wprowadzać w błąd bo jest to unormowane prawnie, a więc zgodne ze stanem faktycznym. Niestety w Polsce każdy 5w40 ma napisane ,że jest syntetykiem - nawet oleje po 80 zł za 5litrów... Meguin i Liqui Moly to chyba jedne z jedynych marek opisujących swoje produkty zgodnie z prawdą. O syntetyku świadczy zawartość PAO w składzie. To nie jest tak że HC jest jakoś mocno złe czy coś - jednak niesmak budzi we mnie taki stan faktyczny, że można wciskać kity konsumentom i dopiero człowiek po badaniach na stronach internetowych może dojść ,że np. Motul to nie syntetyk itd. Abstrakcja. 

Ja ostatnio znacząco zwracam uwagę na jakość oleju to fakt że polskie prawo nie reguluję tego konkretnie. Ale można obejrzeć różne testy olejów po znacznych  przebiegach na YouTube. Ja osobiście testowałem różne oleje 10w40 0w30 5w40 5w30 0w40 i powiem szczerze zostaję przy 0w40 Mobil1 FS

Opublikowano

Do 1.8T na tej herbacie? Powodzenia ?

Opublikowano
5 minut temu, Langista napisał(a):

Do 1.8T na tej herbacie? Powodzenia ?

Jakieś sensowne argumenty?? 

 

Opublikowano

Chociażby takie że producent przewidział 5W40, nie ,0W.

Opublikowano
16 godzin temu, Langista napisał(a):

Do 1.8T na tej herbacie? Powodzenia ?

Jakieś sensowne argumenty?? 

15 godzin temu, Langista napisał(a):

Chociażby takie że producent przewidział 5W40, nie ,0W.

Jak dla mnie to zostaję przy 0W40

 

 

Opublikowano

To może podaj Ty argumenty, które skłoniły Cię na użycie tego oleju? Ciekaw jestem jaki test obejrzałeś i on dobrze w nim wyszedł.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 9.04.2024 o 13:38, Langista napisał(a):

To może podaj Ty argumenty, które skłoniły Cię na użycie tego oleju? Ciekaw jestem jaki test obejrzałeś i on dobrze w nim wyszedł.

Jest trochę testów na internecie można sobię wyszukać...

Pierwsze co mi się rzuciło w ucho to rozruch zimnego silnika napięcie łańcucha spinającego wałki błyskawiczne. Na ciepłym silniku bez zmian... Identycznie cicho jak na 5w40 ravenol vst. Nie wiem dlaczego napisałeś że ten olej nie nadaję się do 1.8t skoro na karcie charakterystyki spełnia normy ? 

Nie jest też rzadki jak ,,zupa'' jak to nazwałeś. W dwóch jednostkach 1.8t  porównywałem sobię oleje kilku  producentów 5W30 5W40 5W50 0W40. I osobiście uważa że ten 0W40 jak dla mnie jest bardzo optymalny 

Opublikowano

Wrócisz za 30-40k km z zajechaną turbiną a potem podąży za nią głowica.

Opublikowano

Pieprzysz jak potłuczony teraz 

Opublikowano
W dniu 20.04.2024 o 18:41, Langista napisał(a):

Wrócisz za 30-40k km z zajechaną turbiną a potem podąży za nią głowica.

???? 

Niemiec lał przez xxx tysięcy....W30 i się nie zatarł ?

Już mam za sobą 30tys na tym specyfiku 0w40 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Polecam Mobila 5W30 

Opublikowano

Marny pomysł

Opublikowano
W dniu 19.07.2024 o 18:50, Dev napisał(a):

Marny pomysł

Jaki olej Pan poleca? Za niedługo czeka mnie już wymiana.

Edytowane przez Nacek

Opublikowano

Taki na który Cie stać 

Opublikowano
W dniu 22.07.2024 o 20:15, Dev napisał(a):

Taki na który Cie stać 

Pytałem konkretnie nie pytałem o cenę ale nie ważne w takim razie

Opublikowano

Ravenol vst 5w40.

Opublikowano

Polecam jeszcze MEGUIN MEGOL SUPER LEICHTLAUF 5W40 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A olej liqui moly 5W40 jeździł ktoś na nim? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.