Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie mecz mie takimi pytaniami bo nie o to biega

padl zarzut ze olej Xw30 jest za slaby do 1.8T Ja mowie ze to bzdura i tyle w tym temacie

nie miałem takiego zamiaru chodziło mi o dyskusję w temacie. Ja swoją opinie poparłem artykułem i instrukcją i chciałem abyś też podał dlaczego uważasz że warto zostać przy 5w30.

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 750,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

wlejta lotosa 5w40 i tez bedzie na tym jezdził i nic mu niebedzie .znajomy z belgii przyprowadził a6 AEB na blacie 400tys a na wlepkach jakiś serwisów olej (dziwna nazwa nie pamietam) 10w40

Opublikowano
  • Autor

Podejrzewam ze czy wleje 5W30 czy 5W40 to całe G to odczuje :decayed:

Opublikowano

Ale się rozpętało. Chodziło mi dokładnie o to co pisał w swoim poście kol. Ploteros. A decyzja i tak należy do każdego z osobna.

Opublikowano
  • Autor

Ale się rozpętało. Chodziło mi dokładnie o to co pisał w swoim poście kol. Ploteros. A decyzja i tak należy do każdego z osobna.

Dobrze ze sie rozpetalo bo chodzi oto zeby wymienic poglady,podpowiedziec, doradzic a i tak kazdy zdecyduje sam. Ciagniemy dalej temat za i przeciw, moze jeszcze jakies ciekawe propozycje padna

Opublikowano

Skoro tak się trzymasz instrukcji to czemu nie serwisujesz go w longlifie? Filtr paliwa wymieniales? Po co skoro instrukcja auta nie nakazuje

Czasy są takie ze producenci maja gdzieś ze można zrobić cos lepiej. Po co zalewać lepszy olej jak i tak na każdym nawet mineralnym auto przejedzie ten okres gwarancji. Tylko pytanie brzmi co będzie po 10 latach czy silnik przejedzie kolejnych dziesięć czy pójdzie na złom

Rski tez. Kogoś stać na rse to i pójdzie kupi druga nową z salonu jak stara zacznie przy stwarzać problemów a martwić się będą ci co kupują używane auta bo ich nie stać na nowe

Jak dla mnie to i lejcie kujawski olej

Edytowane przez pioteros

Opublikowano

Skoro tak się trzymasz instrukcji to czemu nie serwisujesz go w longlifie? Filtr paliwa wymieniales? Po co skoro instrukcja auta nie nakazuje

Czasy są takie ze producenci maja gdzieś ze można zrobić cos lepiej. Po co zalewać lepszy olej jak i tak na każdym nawet mineralnym auto przejedzie ten okres gwarancji. Tylko pytanie brzmi co będzie po 10 latach czy silnik przejedzie kolejnych dziesięć czy pójdzie na złom

Rski tez. Kogoś stać na rse to i pójdzie kupi druga nową z salonu jak stara zacznie przy stwarzać problemów a martwić się będą ci co kupują używane auta bo ich nie stać na nowe

Jak dla mnie to i lejcie kujawski olej

instrukcja nie podaje lepkości tylko normy, nie informuje również co ile wymieniać tylko w jakim trybie to ja sam zdecydowałem że przejdę na w40 mimo że serwis zaleca 5w30 ale raczej ze względu na ekologie i normy emisji a nie ochronę silnika.

Opublikowano

Tylko nikt mi nie powie ze 5w30 jest w jakiś sposób lepszy niż 5w50 czy nawet 40. Bo sam różnice widzę w trasie na wskaźniku temperatury oleju miedzy 5w50 a 5w40 to co by dopiero było porównując do 5w30

No właśnie ekologia. Tylko ze dzisiaj przedkłada się cala ta śmieszna ekologia ponad żywotność aut i jednostek napędowych. Silniki są zgodne z jakimiś normami ale robią niższe przebiegi niż te poprzednich generacji.

Edytowane przez pioteros

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj przetrzepalem troche interenet w poszukiwaniu artykułów i informacji odnosnie wyoboru oleju 5w30 czy 5w40 i faktycznie wiekszosc art. sklania sie ku 5w40 co mnie chyba przekonalo...

Opublikowano

5w40

5w50

10w60


LM, MOTUL MILERS, VALVOLINE, FUSCH,GULF

Opublikowano

tylko i wyłacznie 5W40


mozna teźż dac 0W40

Opublikowano

Myślę że należy wystrzegać się oleju rozlewanego z beczki. Okres przechowywania oleju jest długi więc nawet produkt z "ubiegłego" roku spokojnie nożna używać.

Opublikowano

Osobiscie polecam Valvoline Max Life 5w40. Rok czasu, 14 tys km zrobione na nim. Olej tylko delikatnie ciemniejszy się zrobił:) z max na bagnecie zeszło do poziomu 3/4. Poza tym silnik zauważalnie duzo ciszej pracuje niż na poprzednim oleju.

Opublikowano
  • Autor

Zalalem Motula 5w40 zobaczymy co z tego wyniknie. Pozdrawiam

Opublikowano

Poprzedni właściciel lał Motula 5w40 300V, aktualnie latam na Motulu 5w40 X-clean i mam wrażenie, że zdecydowanie mniej go bierze.

Opublikowano

Zakupiłem LM. 5w40.

Opublikowano

Gicio, bedzie Pan zadowolony :wink:

Opublikowano

Też chce wymienić olej w moim AVJ i również zastanawiam się nad 5/40 tylko waham się pomiędzy x-cess motula a LM synthoil high tech 5/40.. Jak myślicie?

Edytowane przez DarePB

Opublikowano

bierz LM-a, nie bedziesz żałował

Opublikowano

lm, lepsze oleje to juz tylko te do rajdowek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.